Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Ogromna strata seniorki

26 stycznia 2023 14:51 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła 86-letnia międzyrzeczanka. Uwierzyła oszustom, że jej syn potrącił ciężarną kobietę na przejściu.

Do oszustwa doszło w środę po południu. Na numer stacjonarny 86-letniej mieszkanki Międzyrzeca zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Nieznajomy oświadczył, że syn kobiety spowodował wypadek. Mężczyzna miał potrącić na przejściu ciężarną kobietę i zostać zatrzymany. Rozmówca dodał, że może jednak uniknąć więzienia, jeżeli 86-latka wpłaci 250 tysięcy złotych.

W trakcie rozmowy „fałszywy policjant” poprosił kobietę o numer telefonu komórkowego. Za chwilę na ten numer zadzwonił mężczyzna, który płaczliwym głosem podawał się za jej syna. Prosił o pomoc i przekazanie jak największej kwoty. Następnie w słuchawce ponownie odezwał się „mundurowy” prosząc kobietę by podeszła do telefonu stacjonarnego. Nakazał jej przy tym, by nie rozłączała rozmowy na komórce.

Sprawcy w ten sposób zablokowali oba telefony kobiety, nie dając jej szansy na wykonanie innego połączenia. Niestety seniorka uwierzyła telefonicznym rozmówcom. Umówiła się, że po odbiór posiadanej w domu gotówki przyjdzie kurier. Gdy się pojawił przekazała reklamówkę z pieniędzmi przy furtce swego domu. Była to łącznie kwota około 80 tysięcy złotych.

Dwie godziny po tym zdarzeniu oszuści ponownie skontaktowali się z seniorką twierdząc, że niezbędne jest dodatkowe 20 tysięcy złotych. Gdy ta oświadczyła, że nie posiada więcej pieniędzy ani kosztowności, rozłączyli się.

Międzyrzeczanka dowiedziała się, że została oszukana dopiero gdy skontaktowała się ze swoim synem. Wówczas oszustwo zostało zgłoszone na Policję.

Tego dnia oszuści kontaktowali się telefonicznie także z innymi mieszkańcami powiatu. Na szczęście w tych przypadkach nie doszło do przekazania gotówki.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (15 lutego 2023 19:22)
  Co za prymitywne trole
  autor: Ion

  (31 stycznia 2023 09:47)
  A skąd ja mam ku.... wiedzieć. Wróżką nie jestem
  autor: gość

  (31 stycznia 2023 00:59)
  Czy ta babcia ma wnuczka?
  autor: gość

  (28 stycznia 2023 08:27)
  hienom i ludzkim trolom dziękujemy już! Wyp... ! Dozyjcie najpierw tego wieku, potem się wypowiadajcie.
  autor: gość

  (28 stycznia 2023 05:27)
  Oszustwo
  Głupota i bezmyślność jak można uwierzyć i przekazać komuś pieniądze policja nigdy nie bierze pieniędzy ani nie dzwoni. Mówią o tym w telewizji oszustach w radiach czy nawet w kościele plakaty nawet wiszą. Wcale mi tej babki nie szkoda
  autor: Snajper

  (27 stycznia 2023 22:40)
  W naszym mieście jest jeszcze conajmniej kilkaset takich biednych staruszków dla dzieci czy wnuczkom mówią że na chleb czy leki nie mają a dziesiątki jak nie setki tys.Lub w kg liczyć złota trzymają
  autor: Gość

  (27 stycznia 2023 14:15)
  A już myślałem że babcię podeszli sposobem "na wnuczka"
  autor: gość

  (27 stycznia 2023 13:59)
  Jak można
  Jezu ludzie jak możecie myśleć tak przyziemnie. Nie chodzi o to ze 80 tysięcy tylko o to ze akurat to było wszystko co leżało przy piecu a jest zima
  autor: Xd

  (27 stycznia 2023 12:09)
  Mamuśka sprawiedliwość chciała kupić.
  autor: Ja

  (27 stycznia 2023 12:03)
  Datek
  Na biednych nie trafilo Czy lekarze to biedni ludzie? Już kilku w mieście oskubali
  autor: Mieszkaniec

  (27 stycznia 2023 10:21)
  Jakoś do mnie nie dzwonią, skąd wiedzą że jestem goły i wesoły ?
  autor: Dziadek

  (27 stycznia 2023 08:52)
  Kobieta całe życie pracowała i oszczędzała. Nie piła i nie paliła to i zaoszczędziła. A ty jeszcze dziś przepijesz albo przećpasz to co mógłbyś odłożyć. Ale może to i dobrze. Po co te pieniądze ma ukraść później fałszywy policjant albo jakiś polityk. Strzeż się rządy platformy i tuska nadchodzą.
  autor: gość

  (27 stycznia 2023 06:23)
  Biedni emeryci. 80 tys. odłożone.
  autor: gość

  (26 stycznia 2023 23:44)
  Szkoda babki że dała się zrobić w bambuko...
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny