Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
22.4°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Opisali herby i sztandary

7 października 2020 09:54 | autor: redakcja

Stowarzyszenie Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego ma nową publikację. To opracowanie w formie albumu pod tytułem "Symbolika miasta na przestrzeni lat. Herby. Sztandary. Chorągwie. Medale. Odznaczenia."

W albumie zamieszczono zdjęcia i opisy 9 herbów, 3 pieczęci herbowych, 50 sztandarów, 2 proporców, 37 chorągwi kościelnych, 42 medali, 4 plakietek okolicznościowych, 10 odznak, 1 statuetki, 4 tabliczek pamiątkowych i 1 dukata międzyrzeckiego.

W książce zaznaczono, że nie są to wszystkie „symbole miasta”, ponieważ wielu nie udało się odnaleźć. Tak jest m.in. ze sztandarem zarządu miejskiego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej czy też sztandarem Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej.

Autorem opracowania jest Mirosław Maraszek, w swój udział w jego powstaniu ma również Marek Maleszyk. Wydawnictwo mogło się ukazać dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego. Można je otrzymać w Wydziale Promocji Urzędu Miasta.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (25 października 2020 16:45)
  To teraz będzie Międzyrzec Jana Pawła a nie Podlaski?
  autor: Gość

  (25 października 2020 13:29)
  Czy to prawda, że władza miasta - członkowie partii PO, którzy którzy po wyborach samorządowych wyemitowali w sypiącym się kinie, film pt. "KLER", są za legalizacją LGBT+, itd... zabiegają by patronem miasta był JP II?
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny