Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
8.0°C
Kontakt
gmina Drelów

Organizacja życia szkolnego na nowych warunkach

2 września 2020 12:55 | autor: Anna Ostapiuk
Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Drelowie (fot. Międzyrzec.info)

Rygor sanitarny, ograniczenie kontaktów, a w razie potrzeby przejście w system edukacji zdalnej lub hybrydowej to nowy wymiar funkcjonowania szkół, w którym muszą odnaleźć się zarówno uczniowie jak i sami nauczyciele. Dyrektorzy, opracowując najbardziej korzystne systemy pracy, zadbali o bezpieczne warunki podczas nauki i korzystania z przerw. Metody zastosowania regulaminu w praktyce poznajemy na przykładzie jednej z drelowskich szkół podstawowych.

Według zaleceń związanych z reżimem sanitarnym Covid19, każda placówka szkolna zobowiązana jest dostosować budynek i organizację pracy w taki sposób, by zapewnić uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły możliwie najszerszy wachlarz bezpiecznych warunków wspólnego przebywania.

W przypadku Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie edukacja stacjonarna odbywać się będzie z zachowaniem dystansu społecznego obowiązującego poszczególne klasy, co dotyczy m.in. użytkowania szatni i korytarzy. Poszczególne roczniki w większości będą korzystały z osobnych wejść i szatni wyposażonych w środki do dezynfekcji rąk, a w czasie przerw tylko jedna klasa będzie znajdowała się na każdym z korytarzy. Choć podczas lekcji nie jest wymagana osłona, to w strefie wspólnej obowiązuje zasłanianie nosa i ust maseczkami, które w razie potrzeby, jak zapewnia dyrektor Dorota Sawczuk , będą również udostępniane dzieciom z zasobów szkolnych. W szatniach wprowadzono system sumerycznego podziału wieszaków na klasy i poszczególnych uczniów, co oznacza obowiązek pozostawiania prywatnych rzeczy (worek z obuwiem, kurtka) zawsze na tym samym uchwycie.

REKLAMA

Pomieszczenia w budynku będą często wietrzone, a duża część zajęć odbędzie się na zewnątrz, dlatego też rodzice zobowiązani są zadbać o odpowiednie ubranie swoich pociech, dostosowane do nauki wewnątrz szkoły i na świeżym powietrzu. Dowóz dzieci autobusami szkolnymi pozostaje na dotychczasowych warunkach, wprowadzono jednakże obowiązek korzystania z maseczek, które również w razie potrzeby będą dostępne u kierowcy.

Szkoła jest przygotowana na wypadek edukacji zdalnej lub hybrydowej. Posiada dodatkowe komputery, które mogą zostać użyczone uczniom na podobnych zasadach, jak miało to miejsce w trakcie powszechnej kwarantanny. Dodatkowo placówka przygotowuje się do przejścia w system korzystania z dziennika elektronicznego, sprzyjającego zachowaniu dystansu społecznego. Ogranicza on bowiem konieczność bezpośredniego kontaktu rodziców z nauczycielem, a zapewnia stały monitoring postępów w nauce. Dostęp do dziennika zaplnanowano na październik br.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (3 września 2020 21:20)
  Do HAHA
  Masz racje bo moja dziewczyna dojeżdża do szkoły średniej z Moch do Wolsztyna i te autobusy są przepełnione bo każdy chce zdążyć do szkoły, brakuje kierowców by było tych autobusów więcej. A ci co jeżdżą to też nie chętnie jeżdżą i potrafią nie podjechać na przystanek (pewnie w trosce o swoje zdrowie) Na przerwach nie ma podzielonych klas tylko wszyscy uczniowie z wszystkich klas całej szkoły ma przerwę. Więc jak ma nie być epidemii skoro szkoły nie są przystosowane do nowych warunków. Ja jestem dalej dalej za nauczaniem za pomocą laptopa.
  autor: Osa355

  (2 września 2020 21:30)
  HA HA
  To tylko teoria. Kto chodzi do szkoły ten wie jak to wygląda w praktyce.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny