Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6.8°C
Kontakt
gmina Drelów

Pięć sołectw złożyło się na szafki dla szkoły

27 listopada 2021 11:23 | autor: Anna Ostapiuk

W ramach rozdzielania środków finansowych pochodzących z Funduszu Sołeckiego pięć sołectw z terenu gminy Drelów przeznaczyło część swoich zasobów na dofinansowanie kupna i montażu uczniowskich szafek w drelowskiej podstawówce. Pozostałe środki wygospodaruje placówka, a inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku szkolnym.

Szafki dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie to jeden z nadrzędnych planów dyrektora Grzegorza Michalczuka. Podobne rozwiązanie przetestował już w poprzedniej placówce, którą zarządzał przed objęciem obecnego stanowiska. - Uważam, że w XXI wieku dziecko powinno mieć swoją prywatność, gdzie może zostawić książki i zabezpieczyć swoje pozostawione mienie. Jest to też świetne rozwiązanie pod kątem estetyki. Jest ładnie i schludnie, a przy okazji uczymy dzieci  odpowiedzialności za to, czym dysponują - wyjaśnia dyrektor Grzegorz Michalczuk .

Swoją pomoc zaoferowało pięć sołectw z terenu gminy Drelów przeznaczając część własnych środków z Funduszu Sołeckiego właśnie na ten cel:

REKLAMA

Drelów - 5.000 zł
Łózki - 3.000 zł
Przechodzisko - 2.000 zł
Zahajki - 2.000 zł
Wólka Łózecka - 1.000 zł

Łączna kwota 13.000 zł to znaczne dofinansowanie inwestycji, która zaplanowana jest na kwotę ponad 30.000 zł. - Aby można było to osiągnąć potrzebna będzie niewątpliwie dodatkowa akcja, którą już zainicjowała Rada Rodziców. Ustaliliśmy, że prawie wszystkie środki zebrane przez radę będą przeznaczone na zakup szafek. Dodatkowo otrzymaliśmy zapewnienie od naszych przyjaciół, którzy zadeklarowali wsparcie - dodaje Michalczuk. - Mam nadzieję, że realizacja planów będzie możliwa w czasie przerwy feryjnej, jeszcze w tym roku szkolnym.

Obecnie w placówce uczy się 169 uczniów, szkoła będzie natomiast aplikować o 190 szafek uczniowskich. - To trochę na wyrost, ale za dwa lata ponownie będziemy mieli większe klasy, ponieważ zwiększy się ilość uczniów. Chcemy zatem wyjść naprzeciw tej sytuacji. Uważam, że dzieci ze szkół wiejskich nie mogą czuć się w jakikolwiek sposób gorsze, dlatego musimy stworzyć im warunki porównywalne do tych, jakie mają ich rówieśnicy z miasta. Umiejscowienie szafek, które przewiduję, będzie wymagało przebudowy instalacji grzewczej, dlatego też okres feryjny to dobry moment na realizację tych planów - zauważa dyrektor.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny