YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Pijany za kierownicą ciężarówki

7 kwietnia 2021 17:12:09 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
W środę w Zaściankach międzyrzeccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki. Było to możliwe dzięki informacji przekazanej przez świadka, który zauważył jego niebezpieczne manewry na drodze.

Informacja o kierowcy samochodu ciężarowego, który może znajdować się pod wpływem alkoholu trafiła do dyżurnego międzyrzeckiego komisariatu 6 kwietnia, około godziny 16.30. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadący drogą krajową nr 2 kierowca wykonuje niebezpieczne manewry.

Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. W miejscowości Zaścianki mundurowi zauważyli podany w zgłoszeniu samochód. Za kierownicą ciężarówki zatrzymanej do kontroli drogowej siedział 41-letni obywatel Białorusi.

Funkcjonariusze od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Powinna być ona przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo – stwierdziła komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male