Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.3°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Piorun strzelił w biogazownię

6 września 2023 11:25 | autor: redakcja

3 września w Zaściankach w wyniku wyładowania atmosferycznego zapalił się zbiornik cieczy pofermentacyjnej. Niezbędna była interwencja strażaków ze specjalistycznym sprzętem.

W wyniku wyładowania atmosferycznego zapalił się płaszcz zbiornika wykonany z PCV oraz zewnętrzne ocieplenie z płyt styropianowych. Pożar objął około połowę powierzchni zbiornika o średnicy 26 metrów.

Pierwsze działania strażaków przybyłych na miejsce zdarzenia polegały na chłodzeniu sąsiedniego zbiornika, który znajdował się około 8 m od pożaru. Później przy pomocy „piany ciężkiej” ugaszono płonący zbiornik. Trzecim etapem akcji było dogaszenie ocieplenia pomiędzy żelbetową konstrukcją ścian a blaszanym poszyciem.

Zbiornik sprawdzono kamerą termowizyjną oraz na bieżąco monitorowano stężenie metanu przy pomocy miernika wielogazowego. Na szczęście miernik nie wykazał obecności gazów wybuchowych.

W akcji brały udział dwa zastępy z JRG Międzyrzec Podlaski oraz JRG Biała Podlaska, OSP Żabce, OSP Krzewica, OSP Rzeczyca, OSP Rogoźnica i OSP Jelnica. (foto: KM PSP Biała Podlaska)

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (7 września 2023 11:43)
  Co z taką cieczą pofermentacyjną się robi ?
  autor: gość

  (7 września 2023 11:11)
  To kara za trucie nas
  autor: gość

  (7 września 2023 07:44)
  Najgorsze smrody w okolicy
  autor: gość

  (6 września 2023 12:37)
  Grom z jasnego nieba to był , nie było żadnej burzy.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny