YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Pochyleni nad śmiercią i przemijaniem

5 listopada 2019 20:29:06 | autor: Anna Ostapiuk
Przepiękna klimatyczna scenografia jesienna, wzruszające montaże słowno – muzyczne i przejmujący nastrój zadumy i wspomnień to coś, co wyróżnia listopadowe wydarzenie, na którym gromadzą się ci, którzy chcą wyrazić szczególną pamięć o swoich bliskich zmarłych.

IV edycja Zamyśleń Zaduszkowych w Rzeczycy (fot. UG w Międzyrzecu Podlaskim)

Klub Seniora z Rzeczycy od czterech lat zaprasza swoich gości do miejscowej remizy OSP na "Zamyślenia Zaduszkowe", podczas których członkowie klubu z niezwykłym zaangażowaniem prezentują własny, każdego roku inny, program artystyczny. Tak było również 3 listopada br. Zgromadzeni na sali widzowie, otuleni blaskiem świec, urokiem dekoracji z jesiennych darów natury i zapachem domowych ciast, wysłuchali montażu slowno – muzycznego, na który złożyły się piosenki i pieczołowicie wybrane wiersze, mniej lub bardziej znane, a nierzadko napisane przez samych seniorów. - Dobór repertuaru to nasza własna inwencja – wyjaśnia prezes klubu Teresa Kuraszyk – Są to piosenki i wiersze tematycznie związane ze świętem zmarłych, z jesienią, z naszym wyobrażeniem tego szczególnego dnia. To co prezentujemy, to wspólny wysiłek aktywnych członków klubu.

Do klubu obecnie należy 26 czynnie działających osób, wśród nich 8 panów. W każdym elemencie niedzielnej uroczystości dało się zauważyć ich dbałość o każdy szczegół. - Najważniejsze jest to, że czujemy się na siłach, by organizować takie wydarzenia – podkreśla pani Teresa – Lubimy to robić, dzięki wspólnym inicjatywom czujemy się jak w rodzinie, a jedyną przeszkodą jest nasza fizyczność. Ale i to seniorzy zdają się odsuwać na dalszy plan, co widać po ich uśmiechach i dumie z tak pięknie przygotowanego dnia.

Uwieńczeniem wspólnego zamyślenia była degustacja domowych ciast, takich jak marchwiaki i strucle, których receptury również nawiązują do tradycji obchodzenia jesiennego święta.

Cykliczne wydarzenia organizowane przez Klub Seniorów z Rzeczycy: Zamyślenia Zaduszkowe i Przemyślenia Wielkanocne to tak naprawdę dopiero początek aktywnej działalności. - Już teraz pragniemy zaprosić na Kolędowanie Międzypokoleniowe, któremu towarzyszyć będzie kiermasz bożonarodzeniowy. Już zaczęliśmy przygotowywać ozdoby, które będzie można nabyć, jednocześnie wspomagając nasze inicjatywy – zdradza plany pani prezes – Kolędowanie zaplanowano na 15 grudnia.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male