Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-3°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Podczas wieczornicy w Łukowisku uczczono pamięć św. Jana Pawła II

28 października 2021 15:36 | autor: Anna Ostapiuk
fot. UG Międzyrzec Podlaski

Już po raz piąty społeczność gminy Międzyrzec Podlaski spotkała się na wieczornicy poświęconej pamięci św. Jana Pawła II. W programie uroczystości w Łukowisku znalazły się fragmenty homilii, ukochane pieśni papieża oraz okolicznościowa wystawa książek.

24 października w Łukowisku odbyła się Wieczornica poświęcona pamięci św. Jana Pawła II pod hasłem XXI Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się!”. Na spotkanie zaprosiła Gminna Biblioteka Publcizna w Wysokim, a w przygotowania włączyła sie społeczność szkoły podstawowej w Halasach.

Uczniowie zaprezentowali część artystyczną śpiewając ulubione pieśni papieża Jana Pawła II, wśród nich nie zabrakło oczywiście wspólnie odśpiewanej "Barki". Karolina Duda, uczennica klasy VII, wykonała dwa utwory: „Matko, która nasz znasz” oraz „Zaufaj Panu, już dziś”, natomiast uczniowie klas młodszych zaśpiewali piosenkę „Biały pasterz”.

Uczestnicy spotkania wrócili pamięcią do pielgrzymek i najważniejszych słów papieża, wysłuchali jego homilli, obejrzeli również fragmenty filmów i reportaży. Jak zauważają organizatorzy, był to wieczór pełen wzruszeń i zadumy, którego podniosły nastrój podkreślała dekoracja złożona z kilkudziesięciu świec i kominka.

Pracownicy biblioteki przygotowali okolicznościową wystawę książek o tematyce papieskiej.

W uroczystości wzięli udział proboszcz parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim ks. Henryk Skolimowski, wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pietruk, radny Tadeusz Sawczuk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach Katarzyna Radzikowska, sołtys wsi Łukowisko Mariusz Stefaniuk oraz licznie przybyli mieszkańcy Łukowiska i okolicznych miejscowości.
__________________________
Źródło: UG Międzyrzec Podlaski

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny