YouTube Facebook fotogalerie
Region

Pościg za BMW

13 stycznia 2021 09:35:11 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
W czwartkowe popołudnie na obwodnicy Międzyrzeca policjanci z „drogówki” chcieli zatrzymać do kontroli BMW bez tablicy rejestracyjnej. Kierowca auta jednak nie chciał się zatrzymać, zamiast tego przyspieszył.

fot. KMP Biała Podlaska

Do zdarzenia doszło 7 stycznia na drodze krajowej nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Policjanci „drogówki” zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym marki BMW, ponieważ auto nie posiadało tablicy rejestracyjnej. Próba zatrzymania okazała się nieskuteczna, bo kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Nawet gdy mundurowi zrównali się z BMW dając znak do zatrzymania, siedzący za kółkiem mężczyzna dalej kontynuował jazdę znacznie przyspieszając.

W trakcie ucieczki przed policyjnym patrolem mężczyzna stwarzał duże zagrożenie na drodze, między innymi zmuszając jadących z przeciwka kierowców do zjeżdżania na pobocze. Nie bacząc na bezpieczeństwo innych próbował uniknąć odpowiedzialności uciekając przed policjantami. Udało się go zatrzymać dopiero w Sławacinku Nowym.

Za kierownicą auta siedział 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdził to przeprowadzony przez funkcjonariuszy test. Od 27-latka pobrano krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie.

Policjanci ustalili, że kierowca BMW prowadził auto pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Razem z kierowcą w aucie podróżowało dwóch pasażerów.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za popełnione wykroczenia.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (14 stycznia 2021 07:30:17) Żyję w trudzie, żyję w znoju. Orzę ziemię, grzebię w gnoju. Mam uznanie w całej wsi, mam Bawarkę w TDI. Laski piszczą, kury gdaczą, gdy na drodze mnie zobaczą. autor: gość
    (13 stycznia 2021 22:49:34) Gosc Buractwo zazdrości, fajna bawarka pewnie kosztuje więcej niż twój dom hahahaha autor: Gosc
    (13 stycznia 2021 20:18:21) Buractwo z Bmw.... autor: gość
    logo male