Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
23.3°C
Kontakt
gmina Drelów

Poznaj swoich radnych: Andrzej Mikołajczuk

14 maja 2024 21:00 | autor: red.Mi

W radzie gminy Drelów po raz pierwszy zasiada Andrzej Mikołajczuk, który otrzymał ponad 54% poparcia wyborców z Dołhy. Zapewnia, że nie zawiedzie pokładanego w nim zaufania i będzie działał skutecznie na rzecz mieszkańców miejscowości, otwierając się na ich szczególne potrzeby, zwłaszcza w zakresie poprawy infrastruktury drogowej.

53-letni Andrzej Mikołajczuk z Dołhy był jednym z trzech kandydatów zgłoszonych w wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia. Startował z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Decyzją mieszkańców okręgu wyborczego nr 12 został wybrany radnym rady gminy Drelów otrzymując mandat dzięki 89 oddanym na niego głosom stanowiącym 54,45% poparcia wyborców.

Jego kontrkandydatami w wyborach samorządowych byli:
Marcin Korolczuk - KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 56 głosów, 32,37% poparcia
Ewa Olesiejuk - KWW Dla Dobra Wszystkich - 28 głosów, 16,18% poparcia

- Zdecydowałem się kandydować, bowiem wiele osób mnie do tego namawiało. Wiedziałem, że nie będzie łatwo, bo konkurowałem z dwojgiem radnych poprzedniej kadencji. Widać jednak, że mieszkańcy chcieli zmiany w reprezentowaniu naszej wsi, bo zdobyłem więcej głosów niż obydwoje kontrkandydatów razem - podsumowuje wynik wyborów radny Andrzej Mikołajczuk . - Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzyli głosując na mnie i dając mi motywację do pracy na rzecz naszej społeczności. Chcę być otwartym na potrzeby mieszkańców, bo radny jest dla ludzi.

Andrzej Mikołajczuk w radzie gminy Drelów reprezentuje przede wszystkim interesy mieszkańców Dołhy, na której terenie dostrzega jeszcze wiele potrzeb. To właśnie nad nimi zamierza pochylić się w pierwszej kolejności w kadencji 2024-2029.

- Jeśli chodzi o najważniejsze inwestycje w Dołdze to niektóre zostały już zaplanowane przez samorząd na ten rok, są to m.in. przygotowanie dokumentacji drogi asfaltowej na Muszyki oraz dokończenie chodnika przy drodze powiatowej biegnącej przez wieś Dołha. Głównymi potrzebami są drogi mniej użytkowane, dojazdy do posesji od drogi głównej wymagające utwardzenia i wyrównania - wymienia priorytetowe zadania radny.

Zabiegając o spełnianie potrzeb własnej miejscowości, jak również terenów przyległych oraz innych miejscowości gminy Drelów, radny zamierza skupić się na budowaniu dobrych relacji z pozostałymi przedstawicielami rady i całego samorządu. Jak podkreśla, sukcesy będą odnoszone tylko dzięki zrozumieniu i otwartości całej rady na zgłaszane przez wszystkich mieszkańców potrzeby.

- Efektywność rady gminy w dużej mierze będzie musiała być oparta na konstruktywnych rozmowach oraz wzajemnym zrozumieniu wszystkich radnych, dla których potrzeby mieszkańców całej gminy są najważniejsze. Zapewniam, że będę skutecznie zabiegał o realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców - podsumowuje radny Andrzej Mikołajczuk.


Radny gminy Drelów kadencji 2024-2029 Andrzej Mikołajczuk z Dołhy (fot. arch. pryw.)

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny