7.7°C

Przywieźli medale z Pucharu Świata

22 września 2022 22:06 | autor: redakcja

Bartosz Majczyna i Jakub Wasilewski z KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski wywalczyli medale w zawodach Pucharu Świata Polish Open Warsaw Cup.

W dniach 10-11 września w hali sportowej OSiR Bemowo odbył się turniej Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim. Około 700 zawodników i zawodniczek rywalizowało w kategoriach wiekowych: Kadet, Junior i Senior. Pierwszy raz w historii turnieju zawody miały rangę G-2 i E-2, dzięki czemu zawodnicy mogli zdobyć większą liczbę punktów do światowego rankingu.

W gronie zawodników z 48 krajów z różnych stron świata znalazła się czwórka reprezentantów KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski: Bartosz Majczyna (41 kg), Karol Majczyna (45 kg), Kacper Siedlanowski (63 kg) i Jakub Wasilewski (87 kg).

Z tego grona najlepiej spisał się Bartosz Majczyna, który w drodze do finału pokonał dwóch zawodników z Niemiec i reprezentanta Wielkiej Brytanii. W spotkaniu o złoto nasz zawodnik musiał uznać wyższość zawodnika z Francji, stoczył z nim jednak bardzo wyrównaną walkę. Srebro zdobyte przez Bartosza w zawodach Pucharu Świata, to jak dotąd największy sukces w jego sportowej karierze.

Ze zdobycia medalu brązowego mógł cieszyć się w Warszawie Jakub Wasilewski. W turniejowej drabince dotarł aż do półfinału, w którym przegrał z zawodnikiem z Polski Adrianem Wojtkowiakiem.

Karol Majczyna swoją pierwszą walkę z rywalem z Niemiec wygrał przed czasem. Niestety w drugim starciu przegrał z doświadczonym Belgiem, numerem jeden w swojej kategorii, i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 5-8. O pechu tym razem może mówić Kacper Siedlanowski, który już w pierwszej walce przegrał z zawodnikiem z Ukrainy, późniejszym triumfatorem rywalizacji w kategorii 63 kg.