Sukcesy na macie

6 czerwca 2013 20:50 | autor: Red.
Mateusz Żechowski stanął na najwyższym stopniu podium
Bartek Tymoszuk wrócił z Mistrzostw Polski ze srebrnym medalem

Złoty i srebrny medal przywieźli z Mistrzostw Polski zawodnicy międzyrzeckiej sekcji Taekwondo Olimpijskiego. Na podium stawali Mateusz Żechowski oraz Bartłomiej Tymoszuk.

Pięciu juniorów Huraganu wystartowało w Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim, które rozegrano Borne Sulinowo. Przywieźli 2 medale. Mateusz Żechowski wygrywając aż cztery pojedynki zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów w kategorii do 55 kg (to już drugi taki tytuł w jego karierze). Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski w kategorii do 48 kg wywalczył Bartłomiej Tymoszuk.

Pechowo startowali Robert Wojciechowicz i Paweł Czerniak, którym w zdobyciu medali przeszkodziły kontuzje. Zarówno Paweł jak i Robert po wygraniu dwóch pojedynków, przegrali decydujące starcia o brązowy medal i ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. Maciej Wojciechowicz niestety przegrał swoją pierwszą walkę i został sklasyfikowany na miejscach 17-32. Warto dodać, że wymieniona trójka startowała w najliczniejszej obsadzonej kategorii do 59 kg (aż 32 zawodników).

W klasyfikacji medalowej podopieczni trenera Gabriela Siliwoniuka zajęli wysokie 5 miejsce (w turnieju rywalizowali zawodnicy 41 klubów z całej Polski).

W dniach 14-16 czerwca przed szansą na wywalczenie medalu stanie Dariusz Nestorowicz. Zawodnik Huraganu weźmie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w Łodzi. W eliminacjach spisał się świetnie, wygrywając cztery walki i zajmując pierwsze miejsce. Trzymamy kciuki za występ w finale.

(7 czerwca 2013 12:56)
    Doświadczenie
    Sukces chłopaków jest w cześci zasługą trenera Gabrysia. Gabryś ma duże doświadczenie, ma dobre relacje z zawodnikami, potrafi dobrze mobilizować chłopaków i to owocuje. Szkoda, że małe środki pięnieżne dostają na zawody, bo na prawdę chłopaki jeszcze więcej by mieli sukcesów. Brawo! Powodzenia.