Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Radni przeciw wójtowi

28 czerwca 2013 19:11 | autor: mw
Mirosław Kapłan wójt gminy Międzyrzec Podlaski

Mirosław Kapłan nie otrzymał od radnych absolutorium za wykonanie budżetu w 2012 roku. Nie jest tym zaskoczony, twierdzi, że niczego innego się nie spodziewał.

Wójt Mirosław Kapłan nie uczestniczył w absolutoryjnej sesji rady gminy. Pojechał tego dnia na spotkanie Związku Gmin Lubelszczyzny. Nie słyszał więc totalnej krytyki pod swoim adresem. Przewodniczący komisji rewizyjnej Sławomir Charczuk zarzucił mu, że budżetowe inwestycje w 2012 r. wykonano zaledwie w 19,6 proc. Wśród niezrealizowanych zadań wymienił przede wszystkim drogę w Łuniewie, przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz instalację solarów. Inwestycje, które nie zostały wykonane opiewały na kwotę prawie 19 mln zł. W głosowaniu nad absolutorium, tylko czterech radnych było za jego udzieleniem. Pozostałych dziewięciu związanych z PSL głosowało przeciw.

REKLAMA

Wójta Mirosława Kapłana poprosiliśmy o skomentowanie wyników głosowania i odniesienie się do stawianych mu zarzutów. Oto co powiedział:

„Tak jak rok temu i dwa lata temu tak i teraz niczego innego się nie spodziewałem. Zarzuty pod moim adresem to ewidentna ignorancja i brak elementarnego rozeznania w procesach inwestycyjnych. Pracownicy urzędu gminy napracowali się przy wniosku o solary. I nie tylko my nie dostaliśmy na nie pieniędzy. Żadna gmina z naszego województwa ich nie zobaczyła a wiele samorządów się o to starało. W tej chwili pozostał nam gotowy wniosek na solary i jeżeli pojawi się odpowiedni program unijny, to będziemy mogli go złożyć.

W przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków nie było w minionym roku unijnego programu, który by umożliwiał otrzymanie pieniędzy na ich budowę. Owszem, mogliśmy za zabezpieczone w budżecie pieniądze zbudować na przykład 100 oczyszczalni ale to byłaby zwykła niegospodarność. Te pieniądze to nasz wkład własny i lepiej było poczekać z ich wydawaniem aż pojawi się program, który przy użyciu tych środków umożliwi budowę 300 oczyszczalni, bo tyle nam w gminie potrzeba. Taki program zresztą już jest i nasz wniosek o dofinansowanie budowy został w tym tygodniu złożony.

Jeżeli chodzi o drogę w Łuniewie, to nie otrzymaliśmy zgody starostwa na włączenie jej do drogi powiatowej. I jest to o wiele większy problem. Okazało się, że droga na której radni chcieli położyć asfalt nie była nigdy geodezyjnie inwentaryzowana. Nie wiadomo nawet czy leży ona na naszych działkach. Mój poprzednik budował drogi bez niezbędnych pozwoleń i teraz się okazuje, że dwie drogi mamy położone nie na naszych działkach. Budowa drogi w Łuniewie będzie możliwa dopiero, gdy wszystkie geodezyjne sprawy zostaną załatwione.”

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (2 sierpnia 2013 23:13)
  Do krętaczy z PSL
  Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić
  autor: Józef Piłsudski

  (2 sierpnia 2013 19:44)
  Do dojenia krów
  weź się dziecino, a nie bzdury wypisujesz. Widzisz dobrze, że do banku się nie nadawałaś i popędzasz tylko stado bydła. Po następnych wyborach śladu nie zostanie po oszuście, a wy zostaniecie ze swoją głupotą na wieki.
  autor: gość

  (2 sierpnia 2013 18:52)
  zenada
  zalosne zarzuty pod adresem wojta Kaplana. W radzie miedzyrzeckiej siedzi stara klika i odkad przyszedl"nowy"- nie jest im to w smak, zapewne dlatego, ze panu Kaplanowi nie chodzi o rozwoj i dobro"kliki", ale o dobro gminy. Stara prawda:w Polsce wciaz mamy zatwardzialych ludzi starego systemu ktorym zmiany kojarza sie tylko z gorszym:uwazam, ze w gminie miedzyrzec pora na nowy sklad radnych, ludzi, ktorym dobro gminy jest najwazniejsze, a swoja prace widza w sensie sluzby, a nie interesu wlasnego, tak jak powinno byc.
  autor: mieszkanka Rogozniczk

  (1 lipca 2013 13:05)
  Śmieją sie z kłamstw wymyślanych przez radnych PSL. Cała prawda.
  autor: gość

  (1 lipca 2013 12:18)
  Międzyrzeccy pisowcy
  śmieją się z Kapłana i jego ludzi. O czym tu więcej pisać.
  autor: gość

  (1 lipca 2013 10:36)
  Najwazniejszą sesją w roku jest sesja budżetowa. Sesja absolutoryjna to tylko KIEPSKI KABARET PSL.
  autor: gość

  (1 lipca 2013 08:34)
  kpina
  JNAJWAZNIEJSZA SESJA W ROKU A WOJT JEDZIE SOBIE POSIEDZIEC. NA ZAPEWNE BARDZIEJ WAZNYM POSIEDZENIU ZWIAZKU GMIN. KPINA. WOJT SIE OSMIESZYL!!!
  autor: koles

  (30 czerwca 2013 09:02)
  Przepowiadasz przyszłość? To napisz jeszcze kto wygra nowy You Can Dance ;P
  autor: gość

  (30 czerwca 2013 06:40)
  Pan wójt niedługo to nawet z PiS-u będzie wywalony tak jak Małek.
  autor: gość

  (29 czerwca 2013 22:24)
  Panie wójcie, pan się nie boi, bo większość za panem stoi!!!
  autor: Magda

  (29 czerwca 2013 16:00)
  Tak radni są z PSL to tylko Wasze tłumaczenie a z Panem Kapłanem nie można dojść do porozumienia piszę to jako osoba prywatna ale każdego można tylko raz oszukać ja też więcej się nie dam więc powodzenia Panie Wójcie w poszukiwaniu tych naiwnych bo naprawdę niewielu ich już zostało...
  autor: Ewa

  (29 czerwca 2013 15:20)
  Nie mapek brakuje tylko dobrej woli radnych z PSL. Zielona mafia liczy, że lud w gminie ciemny i kupi czarną propagandę. A tak naprawdę w gminie Międzyrzec jest tak jak w każdej innej gminie. Są sukcesy są i porażki. A Kapłan wcale nie jest gorszy od innych wójtów.
  autor: gość

  (29 czerwca 2013 11:08)
  Biedny Pan Kapłan:( Dlaczego to właśnie jemu nigdy nic się nie udaje i zawsze brakuje "mapek" ...
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny