YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Radni zdecydowali o podatkach

3 grudnia 2020 11:49:42 | autor: redakcja
W 2021 roku stawki lokalnych opłat i podatków pozostaną na obecnym poziomie. Ponadto osoby, które z powody epidemii mają problemy ze spłatą zobowiązań podatkowych wobec miasta, będą zwolnione z opłaty prolongacyjnej.

24 listopada na sesji rady miasta przyjęto stawki lokalnych podatków i opłat, które będą obowiązywały w 2021 roku. Radni jednogłośnie przegłosowali wszystkie propozycje zgłoszone przez burmistrza.

Zmian nie będzie. Na dotychczasowym poziomie utrzymano opłaty targowe, stawki podatku od środków transportowych oraz stawki podatku od nieruchomości.

„Mając na uwadze ciężką sytuację w jakiej znaleźliśmy się wszyscy, związaną z ogłoszoną pandemią, proponuje się utrzymanie dotychczasowych stawek podatku od nieruchomości na rok 2021 na niezmienionym poziomie” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Ponadto w 2021 roku Urząd Miasta nie będzie pobierał opłaty prolongacyjnej. Jest to opłata wnoszona przez podatników, którym na mocy decyzji organu podatkowego odroczono termin płatności podatku lub rozłożono na raty zapłatę podatku lub zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę.

Władze miasta uznały, że „opłaty prolongacyjne stanowią istotne obciążenie podatników kwalifikujących się do otrzymania ulgi” i w obecnej sytuacji byłoby niecelowe obciążanie nią osób, które ponoszą wymierne straty z powodu epidemii.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 grudnia 2020 01:36:40) ŁAŁ A remonty z podatków mieszkańców -przykład orlika na partyzantów kosztowały prawie 250tys -gdzie za takie pieniądze nowy się stawi.Takie tam obrady. autor: obserwator
    logo male