YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Regionaliści obradowali w Międzyrzecu

28 października 2018 11:43:19 | autor: Urząd Miasta/redakcja
Wykłady, koncerty, wystawa o Legionach, prezentacja dorobku wydawniczego TPN oraz rzeźb Henryka Burzca, wszystko to w ramach Zjazdu Towarzystw Regionalnych Lubelszczyzny, który odbył się w dniach 5-7 października w Międzyrzecu Podlaskim.

XIV Zjazd Towarzystw Regionalnych Lubelszczyzny (fot. Radosław Małachwiejczyk)

Był to już czternasty zjazd regionalistów z województwa lubelskiego. Tegoroczne spotkanie zorganizowano pod hasłem „Drogi do niepodległości w małych ojczyznach”. W części merytorycznej m.in. o Pomnikach Niepodległości na Południowym Podlasiu mówił dr Szczepan Kalinowski, a dr Janusz Kłapeć z lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej opowiedział o działaniach społeczeństwa Lubelszczyzny w sprawie odzyskania niepodległości jesienią 1918 roku.

Podczas spotkania nagrodzono członków międzyrzeckiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Medal Pamiątkowy Zarządu Województwa Za Zasługi dla Województwa Lubelskiego otrzymali: Elżbieta Kamasa, Andrzej Kurenda i Adam Szulik. Dyplomy wojewody trafiły do: Kazimierza Kubiszyna, Grażyny Puszkarskiej i Tadeusza Kucharuka. Dyplomami marszałka uhonorowano: Tomasza Demidowicza, Lecha Jabłońskiego, Józefa Geresza, Annę Łuciuk, Ryszarda Kornackiego, Szczepana Kalinowskiego i Mieczysława Kalickiego. Nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymał Ryszard Turyk.

Organizatorami zjazdu była Wojewódzka Rada Towarzystw Regionalnych w Lublinie i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie przy współpracy miasta i gminy Międzyrzec, powiatu bialskiego, Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Bialskiego Centrum Kultury.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (28 października 2018 17:08:34) No powinno ale TPN nie ma strony internetowej. autor: gość
    (28 października 2018 12:15:45) Co to za rewelacja. Dopiero po trzech tygodniach? Dlaczego tak późno. To powinno się ukazać - gora- po trzech dniach. autor: gość
    logo male