YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Rozmawiają z rówieśnikami z całego świata

22 marca 2021 10:34:33 | autor: redakcja/ZPO2
Uczniowie dwujęzycznej klasy 7B oraz klasy 8B z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 mają okazję uczestniczyć w ciekawych i angażujących zajęciach językowych prowadzonych przez doświadczonych edukatorów z całej Europy oraz wymieniać pomysły z uczniami z całego świata.

Wszystko to jest możliwe dzięki zgłoszeniu szkoły do projektu LIVE CLASSES wydawnictwa Pearson i BBC, który polega na wspólnym aktywnym uczestnictwie młodzieży z różnych krajów w lekcjach angielskiego online. Projekt ten został w minionym roku nagrodzony prestiżową nagrodą edukacyjną ELTon w kategorii "Innovations in learning resources. Uczestniczy w nim ponad 700 szkół z 39 krajów.

Na pierwszych zajęciach, które miały miejsce 2 marca, uczniowie mieli okazję posłuchać jak ich rówieśnicy opowiadają o świętach i tradycjach kultywowanych w ich krajach, a także opowiedzieć im o polskich zwyczajach związanych z różnymi świętami.

I choć początkowo uczniom towarzyszyły obawy, czy uda im się zrozumieć to co inni mówią po angielsku i czy znajdą odwagę by samemu się odezwać, to już w początkowym etapie zajęć zostały one rozwiane. Uczestnicy zgodnie przyznają, że podczas zajęć panowała bardzo serdeczna atmosfera, która szybko pozwoliła pokonać barierę językową.
Kolejne zajęcia są zaplanowane na marzec, kwiecień i maj.

Warto także wspomnieć, że uczniowie dwujęzycznej klasy 7B wraz ze swoją wychowawczynią Katarzyną Modrzewską-Piestą przystąpili do międzynarodowego programu PENFRIENDS, zrzeszającego szkoły z całego świata i ułatwiającego współpracę między nimi.

Młodzież ćwiczy swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim poprzez wymianę listów z uczniami szkoły w czeskim miasteczku Prosec. Tematów do poruszenia w listach nie brakuje, bo już po pierwszych kontaktach okazało się, że młodych Polaków i Czechów łączą wspólne pasje i zainteresowania: muzyka, sport, gry komputerowe czy też seriale na Netfliksie.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (22 marca 2021 13:24:33) Uczniowie szkoły nr 3 również biorą udział w takim projekcie. autor: gość
    logo male