YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Rusza przetarg na A2 Siedlce - Malinowiec

30 października 2020 08:42:02 | autor: redakcja
Rozpoczyna się postępowanie przetargowe, w którym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoni wykonawcę pierwszego odcinka A2, realizowanego w ramach budowy 63-kilometrowej trasy pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Odcinek Siedlce Zachód – Malinowiec będzie miał blisko 19 km długości. Przetargi na kolejne odcinki A2 do Białej Podlaskiej zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

- Dotrzymujemy słowa. Niedawno otworzyliśmy autostradę A2 od Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Obecnie w realizacji jest większość odcinków od Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Dzisiaj ogłaszamy pierwszy przetarg na odcinek autostrady na wschód od Siedlec. Autostrada A2 zostanie doprowadzona do Białej Podlaskiej w 2024 r., a do granicy państwa w 2025 r. - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zadaniem wykonawcy wyłonionego w ogłoszonym przetargu będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 19 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę trzeciego pasa. W ramach odcinka A2 Siedlce Zachód – Malinowiec wybudowany zostanie węzeł Siedlce Południe. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Trasa zostanie wybudowana w nowym śladzie.

GDDKiA w ramach postępowania przetargowego pozostawia wykonawcom możliwość wyboru rodzaju nawierzchni nowej trasy. Firmy przystępujące do przetargu będą mogły zdecydować, czy trasę główną zbudują betonową, czy w technologii bitumicznej i pod tym kątem dostosować ofertę.

Od sierpnia 2020 r. kierowcy korzystają już z ponad 15 km A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego, oddaną do ruchu w 2012 r.

Wiosną tego roku zawarte zostały kontrakty na dwa kolejne odcinki autostrady na trasie Mińsk Mazowiecki – Siedlce pomiędzy węzłami: Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 r. W przypadku odcinka węzeł Groszki - węzeł Gręzów toczy się postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót. Wybór najkorzystniejszej oferty jest planowane w listopadzie tego roku.

Jednocześnie trwają przygotowania do realizacji ostatniego etapu autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią. Dobiegają końca prace nad opracowaniem koncepcji programowej dla ok. 32-kilometrowego odcinka tej trasy.

źródło: gov.pl

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (1 listopada 2020 21:10:17) Nie to jest ta autostrada o której Pan Żmijan w radiu Podlasie mówił że nie jest potrzebna autor: gość
    (30 października 2020 12:14:49) To jest ta obwodnica, którą obiecał Burmistrz Zbigniew KOT autor: gość
    logo male