YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Ruszył maturalny maraton

8 czerwca 2020 11:31:45 | autor: redakcja
Do tegorocznych egzaminów maturalnych w Międzyrzecu Podlaskim przystąpiło 245 uczniów.

W Liceum Ogólnokształcącym maturę zdaje 97 osób, w tym 8 zainteresowanych poprawieniem ocen uzyskanych podczas ubiegłorocznego egzaminu. W Zespole Szkół Technicznych do egzaminu przystąpiło 29 uczniów (8 poprawia oceny). Największa grupa maturzystów jest w Zespole Szkół Ekonomicznych. Tam egzamin zdaje 119 osób, z czego 25 poprawia wyniki.

- Życzę powodzenia wszystkim tegorocznym maturzystom. Do tego ważnego egzaminu przyszło im przygotowywać się w niełatwym czasie epidemii. Wierzę jednak, że wyniki będą zgodne z ich oczekiwaniami – powiedział wicestarosta Janusz Skólimowski, który odpowiada za szkoły średnie w powiecie bialskim.

Tegoroczne matury znacznie różnią się od tych z lat poprzednich. Uczniowie muszą zameldować się w szkole o wiele wcześniej ze względu na wymogi sanitarne. Wchodząc i wychodząc z sali muszą mieć założone maseczki. Jednak sam egzamin mogą zdawać z odkrytą twarzą.

Uczniowie muszą przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów z języka polskiego, obcego i matematyki. Muszą także zdać przynajmniej jeden egzamin pisemny z przedmiotów do wyboru.

W tym roku nie ma natomiast obowiązku zdawania egzaminów ustnych z języka polskiego i obcego. Przystępują do nich jedynie ci uczniowie, którzy muszą przedstawić wynik takiego egzaminu w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Tegoroczne matury zakończą się 29 czerwca.

REKLAMA
reklama

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (8 czerwca 2020 11:47:53) Niech im jeszcze każą rękawiczki założyć dla bezpieczeństwa... kabaret autor: gość
    logo male