Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
10°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Samorządowy lider edukacji i bezpiecznej oświaty

11 lipca 2021 22:45 | autor: Anna Ostapiuk/UG Międzyrzec Podlaski
fot. UG Międzyrzec Podlaski

Gmina Międzyrzec Podlaski po raz piąty została uhonorowana Certyfikatem Samorządowy Lider Edukacji, prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym jednostkom samorządu terytorialnego, które w sposób wyjątkowy dbają o jakość szeroko pojętej polityki oświatowej.

Podczas uroczystości zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC wójt Krzysztof Adamowicz i kierownik referatu oświaty Marta Cybulska Demczuk odebrali przyznany gminie po raz piąty certyfikat będący wyrazem skutecznie przeprowadzonej reformy w dziedzinie edukacji, opartej o systematyczne wzbogacanie i inwestowanie w rozwój szkół, realizowanie projektów z wykorzystaniem funduszy z Unii Europejskiej oraz utworzenie przedszkola.

W uzasadnieniu podkreślono, że w roku 2020, gdy samorząd stanął przed wyzwaniami związanymi z organizacją kształcenia w dobie pandemii, doposażono placówki, by umożliwić prowadzenie zdalnego nauczania w postaci e-learningu jako lekcje on-line oraz poprzez dziennik elektroniczny, który gmina zakupiła do wszystkich szkół w listopadzie 2019 roku. W tym samym roku w każdej szkole utworzono etat pedagoga szkolnego, z którego porad w wirtualnych gabinetach korzystali zarówno uczniowie jak i rodzice. Kapituła zwróciła także uwagę na realizację projektu „Wsparcie rodzin w Gminie Międzyrzec Podlaski”,  w wyniku którego zostały utworzone przy każdej szkole świetlice środowiskowe. ( źródło/tekst: UG Międzyrzec )

REKLAMA

Dodatkowo fundacja przyznała gminie Wyróżnienie Nadzwyczajne Lider Bezpieczeństwa w Oświacie, honorując ją za szczególnie nowatorskie i innowacyjne wdrażanie rozwiązań i procedur podnoszących poziom bezpieczeństwa uczniów w szkołach i placówka.

Uroczysty koncert połączony z wręczeniem odznaczeń odbył się 5 lipca w Lublinie.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (17 lipca 2021 09:40)
  Oświata
  Gmina dla oświaty robi bardzo dużo!! Inni samorządowcy powinni brać z nich przykład.
  autor: n-l

  (17 lipca 2021 09:04)
  To same darmozjady. Naobiecują a potem lipa ogarnijcie się ludziska
  autor: gość

  (17 lipca 2021 07:54)
  I chlewni!!!
  autor: gość

  (16 lipca 2021 19:34)
  W gminie lider, w Urzędzie Miasta drugi lider, a wokół miasta i w samym mieście smród z Wipaszu ubojni, kurnikow i biogazowni.
  autor: Gość

  (13 lipca 2021 22:06)
  Tylko wicestarosta zasługuje na wyróżnienie, on dla gminy robi najwięcej!!!!
  autor: Jemioła

  (13 lipca 2021 18:12)
  ja to dałbym adamowiczowi order za szerzenie smrodu w gminie za te wszystkie chlewnie biogazownie i kurniki
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny