YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski Udana impreza z awansem do Półfinału Mistrzostw Polski Kadetów

Siatkarze Trójki wśród najlepszych w Polsce

17 marca 2017 12:43:22 | autor: redakcja
Czterodniowe siatkarskie zmagania w hali międzyrzeckiej Trójki zakończyły się wspaniałym wynikiem dla podopiecznych trenera Zbigniewa Bernata. Nasz zespół odprawił gładko 3:0 tuzów Lechii Tomaszów Mazowiecki, TSV TG Sokoła Sanok i SMS Ostrowiec Świętokrzyski. W finale dającym awans obu drużynom do najlepszej szesnastki w Polsce, lepsi okazali się „Resowiacy” z AKS V LO Rzeszów.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce (fot. Wojciech Więckowski)

Od 9 do 12 marca hala popularnej Trójki była gospodarzem Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej. Nasi zawodnicy uzyskali awans do tego turniej zdobywając pierwsze miejsca w województwie lubelskim, nie przegrywając żadnego spotkania w lidze wojewódzkiej.

W meczu otwarcia na parkiecie można było oglądać tylko jedną drużynę z zaplecza Młodej Ligi, występującą pod nazwą AKS V LO Rzeszów, po przeciwnej stronie siatki SMS Ostrowiec Świętokrzyski, który tego dnia był tylko tłem dla mierzących ponad 2 metry siatkarzy z Rzeszowa. Po sześćdziesięciu kilku minutach mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Resovii. Podobny przebieg miało inauguracyjne spotkanie Międzyrzeckiej Trójki, która podobnym wynikiem zakończyła pojedynek z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Następny dzień turnieju przebiegł pod dyktando silniejszych ekip z małą niespodzianką, gdyż faworyzowana drużyna Lechii po pięciosetowym boju uznała wyższość Sokoła Sanok, który awansował do najlepszej czwórki. Międzyrzeczanie po wygranych nad Lechią oraz Sokołem Sanok ten awans już mieli. By liczyć się w grze o bój do ½ Mistrzostw Polski Międzyrzecka Trójka musiała pokonać drużynę Jerzego Pacholczaka SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczni Zbigniewa Bernata w pięknym stylu ten scenariusz zrealizowali w setach 25:17, 25:22, 25:11, i wszystko było już jasne. Z trybun padły hasła: Mamy Awans!

Ostatni dzień zmagań to prawdziwa uczta dla kibiców siatkówki. Resovia mająca w składzie zawodnika na pozycji środkowego o wzroście 207 cm sprawdziła warsztat siatkarski chłopaków z Międzyrzeckiej Trójki. Pierwszy set to wspaniały popis z obu stron siatki z przewagą gospodarzy. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych i to oni wygrali pierwszą odsłonę 24:26. Kolejne sety niestety rozgrywane były pod dyktando Resovii, zakończone 15:25, 17:25. Przegrana z renomowaną drużyną z Rzeszowa w niczym nie przekreśliła szans w uzyskaniu biletu na turniej półfinałowy, który rozegrany będzie w najbliższych dniach w Częstochowie a za rywali będziemy mieli gospodarzy AZS 2020 oraz BKS Chemik Bydgoszcz i Energetyk Poznań.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Najlepszym zawodnikom spotkań (MVP) firma Dr Gerard ufundowała słodkie upominki. Organizatorzy składają podziękowania dla: Bartłomieja Bojarczuka, Tomasza Paszkowskiego, Pawła Wasiaka oraz Konrada Karwowskiego za sprawny przebieg spotkań, Zbigniewa Kota Burmistrza Miasta Międzyrzec za honorowy patronat, Jolancie Wolanin – dyrektor ZPO 3, Arkadiusza Myszki – dyrektora MOSiR Międzyrzec za pomoc w organizacji turnieju, firmie Dr Gerard za słodkie upominki dla zawodników oraz drużyn.

Kolejność końcowa Turnieju 1/4 MP Kadetów

1. AKS V LO Rzeszów

2. UKS Międzyrzecka Trójka MIKA Międzyrzec Podlaski

3. SMS Ostrowiec Świętokrzyski,

4. TSV TG Sokół Sanok,

5. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki,

6. TPS Lublin.

UKS Międzyrzecka Trójka wystąpiła w składzie: Bartosz Szabaciuk (kapitan), Eryk Gutowski, Sebastian Hryciuk, Igor Kowalski, Damian Jurkowski, Rafał Męczyński, Eryk Małachwiejczyk (libero). Na zmianę wchodzili Jakub Borowicz, Kacper Karpowicz, Piotr Małachwiejczyk oraz Michał Korniluk. Trener Zbigniew Bernat.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (21 marca 2017 08:04:50) Siatkówka Częstochowa 31.03-02.04.2017r. Półfinał Mistrzostw Polski po raz drugi ta sama drużyna. Rok wcześniej 1/2 MP w Jastrzębskim Węglu! autor: Prezes
    logo male