12.0°C

Skończyli na czwartym miejscu

20 czerwca 2021 14:03 | autor: redakcja

W ostatniej kolejce rozgrywek grupy mistrzowskiej IV ligi lubelskiej Huragan Międzyrzec zremisował na wyjeździe z Granitem Bychawa 4:4.

Spotkanie nie stało może na najwyższym poziomie, ale kibice nie mieli powodów do narzekań. Zobaczyli aż osiem bramek, a sytuacja na murawie zmieniała się jak w kalejdoskopie.
Strzelanie rozpoczęli gospodarze. Już w 5 minucie naszego bramkarza pokonał Łukasz Strug. Huragan odpowiedział trafieniem Mateusza Panasiuka w 15 minucie, a 10 minut później wynik podwyższył Paweł Radziszewski. Jeszcze przed przerwą Granit wyrównał po strzale Mateusza Misztala.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Huragan ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą Huberta Łukanowskiego. Wynik 2:3 utrzymał się jednak tylko do 62 minuty, bo wtedy do siatki ponownie trafił Misztal. Zaledwie trzy minuty później Sebastian Czarnecki ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Cezarego Pęcaka.

Huragan dążył do wyrównania i ta sztuka się udała. W 85 minucie sędzia odgwizdał faul w polu karnym na Kacprze Weręgowskim. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Paweł Komar.
W końcówce spotkania doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Nasz bramkarz przy jednej z interwencji uderzył klatką piersiową w słupek bramki. Sebastian Czarnecki musiał opuścić boisko. Niezbędna była pomoc lekarska.

Była to już ostatnia kolejka w sezonie 2020/2021 w IV lidze lubelskiej. Zespół Damiana Panka ukończył rozgrywki na czwartym miejscu. Pozycja w tabeli byłaby zapewne wyższa, gdyby nie seria poważnych kontuzji, która wiosną prześladowała Huragan.

Granit Bychawa – Huragan Międzyrzec Podlaski 4:4 (2:2)
Bramki: Strug 5, Misztal 38 i 62, Pęcak 65 – Panasiuk 15, Radziszewski 24, H. Łukanowski 48, Komar 85 (karny)
Huragan: Czarnecki (90’ Kozaczyński) – Panasiuk (60’ Góralski), A. Olszewski, Mirończuk, H. Łukanowski, Grochowski, Komar, Czumer, Korolczuk, Radziszewski, Siwek (60’ Weręgowski)

12 kolejka (19-20 czerwca)
Granit Bychawa - Huragan Międzyrzec Podlaski 4:4
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Lutnia Piszczac 3:1
Victoria Żmudź - Powiślak Końskowola 1:4
Kryształ Werbkowice - Włodawianka Włodawa 13:0
POM Iskra Piotrowice - Świdniczanka Świdnik Mały 2:3
Huczwa Tyszowce - Lublinianka Lublin 1:1