YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Strażacki Oskar dla OSP Stołpno

18 maja 2019 15:45:09 | autor: redakcja
Strażacy z OSP Stołpno zdobyli statuetkę Floriana w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem jednostek OSP. Międzyrzeczan nagrodzono za projekt „Strażacka przygoda z H2O”, nominowany w kategorii "Sport, rekreacja i turystyka".

Fot. OSP Stołpno

Floriany to ogólnopolskie przedsięwzięcie poświęcone rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych społeczności. Głównym celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, a także wspieranie rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk. Pomysłodawcą i organizatorem Florianów jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

18 maja 2019 r. w Centrum Europejskim Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy odbyła się uroczysta Gala Finałowa, która zakończyła III edycję Florianów. Wśród nagrodzonych statuetką znalazła się jednostka OSP "Stołpno". To duży sukces międzyrzeckich strażaków. Do tegorocznej edycji zgłoszono 256 jednostek z całej Polski, a do ostatecznej rywalizacji zakwalifikowano 49.

Zgłoszenie projektu "Strażacka przygoda z H2O" w kategorii "Sport, rekreacja i turystka", to pomysł młodzieżówki OSP Stołpno. Od 2017 roku jednostka ma pozwolenie na wykonywanie ratownictwa wodnego i posiada uprawnienia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zajmuje się utrzymywaniem bezpieczeństwa na międzyrzeckim kąpielisku. Jest dobrze wyposażona w sprzęt ratowniczy i rekreacyjny. Prowadzi zajęcia prewencyjne dla dzieci, związane z bezpiecznym spędzaniem czasu nad wodą. Zwycięski projekt "Strażacka przygoda z H2O" dotyczył tych wszystkich działań.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (20 maja 2019 12:16:22) Tak trzymać!!. Młodzieżowcy z OSP Stołpno robią na prawdę dobrą robotę. autor: gość
    (18 maja 2019 23:14:07) Super. Gratulacje. autor: gość
    logo male