Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.4°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Sukces uczniów „Ekonomika” w konkursie historycznym!

3 listopada 2023 08:49 | autor: redakcja/ZSE

Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej zajęła II miejsce w filmowym konkursie historycznym „Patria Nostra”.

Młodzież przygotowała animację poświęconą martyrologii ludności żydowskiej w getcie warszawskim podczas II wojny światowej. Praca została bardzo wysoko oceniona, a efektem tego jest przyznanie II miejsca w konkursie.

Za ten sukces odpowiedzialni są: Julia Konewko z klasy 3i, Aleksander Nurzyński z klasy 5i1p oraz Robert Tymoszuk z klasy 4i1. Młodzież pracowała pod opieką Joanny Pióro.

Podczas Gali Finałowej w Warszawie uczniowie ZSE otrzymali cenne nagrody rzeczowe, pieniężne oraz piękną szablę dla szkoły.

Celem konkursu „Patria Nostra” jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Konkurs Światowy, w którym brali udział uczniowie międzyrzeckiego „Ekonomika”, adresowany jest do młodzieży polskiej i polonijnej z całego świata.

Projekt „Patria Nostra” od 7 lat skutecznie wychodzi do szkół z propozycją uatrakcyjnienia edukacji historycznej. Dzięki nowoczesnym technologiom przy tworzeniu filmowych prac konkursowych, kształcenie jest twórcze, rozwijające i inspirujące.

Zobacz animację uczniów ZSE!

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny