YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Szkoła w Szóstce znów nagrodzona przez Śnieżkę

4 czerwca 2020 12:43:28 | autor: Anna Ostapiuk
W konkursie plastycznym pod hasłem "Koloratorium" jedną z głównych nagród w postaci iPada wywalczył uczeń szkoły w Szóstce.

Szkoła Podstawowa w Szóstce (gm. Drelów) po raz kolejny bierze udział w programie społecznym Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. W 2017 r. jako laureat programu "Kolorowe Boiska" wygrała wielofunkcyjne ⇒ boisko sportowe.

Koloratorium to projekt, którego celem jest odkrycie przed uczniami z całej Polski niezwykłego świata chemii i biologii.

Wierzymy, że każdy uczeń ma w sobie potencjał do poznawania i zmieniania świata.
Do dokonywania wielkich odkryć potrzebne są jednak solidne podstawy. Chcemy, aby uczniowie zobaczyli, że przeprowadzanie eksperymentów i poznawanie otaczającego ich środowiska to świetna zabawa i doskonała przygoda. Że jest to zadanie dla prawdziwych młodych odkrywców.

Główną nagrodą w konkursie dla szkół są kolorowe szkolne laboratoria wraz z wyposażeniem o wartości 3x30 000 zł, 3x15 000 zł i 4x10 000 zł. Laureaci otrzymają również produkty Śnieżki na remont pracowni.

Równocześnie z głównym konkursem trwają konkursy indywidualne dla uczniów. Wśród pięciu laureatów rozstrzygniętego przed kilkoma dniami konkursu plastycznego znalazł się Miłosz Borkowicz ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce, który za zgłoszoną pracę otrzymał iPada Apple. Do konkursu plastycznego i literackiego zgłoszono łącznie aż 3183 prace.


 

W rankingu szkół biorących udział w programie Śnieżki szkoła w Szóstce znajduje się obecnie na 15 pozycji z wynikiem 7165,02 pkt. W projekcie bierze udział 53 uczniów. Więcej o samej szkole i jej zadaniach w ramach programu "Koloratorium" można przeczytać tutaj ⇒ Szóstka

Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szóstce znajduje się w małej wsi - Szóstka.
Jak sama nazwa wskazuje zawsze staramy się być na szóstkę. Bardzo dba o to nasza Pani Dyrektor - Małgorzata Celińska, która kieruję już naszą placówką 17 lat. Jako mała szkoła bardzo dobrze znamy naszych uczniów i staramy się zapewnić im jak najlepszy rozwój. Uczestniczyliśmy w wielu działaniach, konkursach, w niektórych z dużym sukcesem :) Teraz marzy nam się prawdziwa pracownia biologiczno - chemiczna i dołożymy wszelkich starań, aby to marzenie zrealizować.

 

_________________________________
Źródło, fot.: Koloratorium Śnieżka SA

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male