YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Szpital był jego misją

27 czerwca 2015 16:52:29 | autor: redakcja
"Jest na świecie jeden zawód, jedno powołanie - być dobrym dla drugiego człowieka". Takie motto widnieje na tablicy upamiętniającej Ireneusza Stolarczyka, zmarłego rok temu dyrektora międzyrzeckiego szpitala. Odsłonięto ją w czwartek, 25 czerwca.

W urzędzie miasta tego dnia odbyła się uroczysta sesja, w której udział wzięli radni powiatu, miasta oraz gmin Drelów i Międzyrzec. Zgromadzeni wspominali postać Ireneusza Stolarczyka.

Całe życie zawodowe, często kosztem życia rodzinnego, przyporządkował niesieniu pomocy cierpiącym, a ostanie 30 lat zarządzał międzyrzeckim szpitalem, kierując się jego misją: zdrowie pacjenta naszym celem, bezpieczeństwo obowiązkiem, jakość ambicją. Aby realizować tę misję wymagał od siebie bardzo dużo, stawiał przed sobą ambitne cele – mówił Wiesław Zaniewicz, obecny dyrektor SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim.
Tyle serca ile miał w sobie, przyjaźni, dobra, ogarniał nim jak tylko mógł najbliższych, ale również i otoczenie. Potrafił zjednoczyć nas w trudnych momentach, ale i zachęcić do przełamania wielu barier, nie tylko tych niechęci i czasami zwykłego lenistwa, ale również tej bariery bezinteresownej pomocy ludziom. To jest bardzo charakterystyczne, zawsze myślał o innych – wspominał burmistrz Zbigniew Kot.
Podczas sesji odczytano przyjętą wcześniej uchwałę rady miasta o przyznaniu dla Ireneusza Stolarczyka pośmiertnie tytułu Honorowego Obywatela Miasta.

W kościele św. Józefa odprawiono mszę świętą w intencji znarłego lekarza. Koncelebrowało ją sześciu kapłanów: ks. Infułat Kazimierz Korszniewicz, ks. kan. Józef Brzozowski - proboszcz parafii św. Mikołaja, ks. prałat Tadeusz Karwowski - proboszcz parafii św. Józefa, ks. Paweł Madaliński - proboszcz parafii Apostołów Piotra i Pawła, ks. kan. Jerzy Domański - proboszcz parafii Chrystusa Króla oraz ks. Stefan Karwowski.

Tablica upamiętniająca Ireneusza Stolarczyka znajduje się na dziedzińcu szpitala. Odsłoniła ją Ewa Stolarczyk – żona zmarłego lekarza, która uczestniczyła w uroczystości razem z córkami i wnuczką. Poświęcenia dokonał ks. infułat Kaziemierz Korszniewicz.

Uroczystości odbyły się z inicjatywy Komitetu Uhonorowania Pamięci Dyrektora Ireneusza Stolarczyka, którego przewodniczącym był ordynator chirurgii Romuald Pietrosiuk.


Uroczystości upamiętniające Ireneusza Stolarczyka (25.06.2015)


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (1 lipca 2015 09:13:08) Tylko taka mała tablica??? Nie wierzę własnym oczom. Tablica na pół ściany? Pacjencji pamiętają, że nie był ideałem. A może tak trochę skromności i umiaru?... autor: Krytyk
    (28 czerwca 2015 21:03:25) Czy tutaj aby wszyscy nie przesadzają trochę. Człowiek bardzo dobrze pracował dla szpitala i był bardzo dobrze wynagradzany. Był super menadzerem i pobierał super wynagrodzenie. Zarabiał co miesiąc tyle, ile kasjerka z Biedronki w dwa lata. To jakaś przedwyborcza euforia. Zapewne PSL wpadł na pomysł odsłonięcia tej tablicy ze względu na jesienne wybory. Jestem pewien, że gdyby nie był działaczem jakiejś partii, to Jego śmierć nie odbiłaby się takim echem. Powszechnie wiadomo, że PSL na prowincji obsadza ważne stanowiska i to PSL chce pokazać, że jego ludzie są świetnymi fachowcami tzn właściwi ludzie na właściwym miejscu. Więc niech PSL dokona cudu w międzyrzeckim PKS-ie, a nie tylko trzyma tam na siłę swojego człowieka. A tak przy okazji spytam, kto z tam zgromadzonych zmówił Zdrowaś Maryjo za Jego Duszę ????? autor: gość
    logo male