Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
6.8°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Szykują cztery eksmisje

2 marca 2013 21:48 | autor: mw

Na koniec stycznia zadłużenie lokatorów wobec Spółdzielni Mieszkaniowej wynosiło 648 tys. zł. Przykrą konsekwencją są eksmisje. Dwie niedawno przeprowadzono, a szykują się cztery kolejne.

Międzyrzecka Spółdzielnia Mieszkaniowa to obecnie 1812 mieszkań w 47 budynkach, łącznie ponad 93,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Spółdzielnia posiada jeden lokal socjalny oraz dwa lokale tymczasowe przeznaczone na potrzeby osób eksmitowanych. Ponadto administruje budynkami pięciu wspólnot mieszkaniowych. Dwa z tych budynków zostały wybudowane przez spółdzielnię. Trzy wspólnoty zdecydowały się na zmianę administratora. Zrezygnowały z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i przeszły do SM.

O SM i sytuacji na rynku mieszkaniowym w Międzyrzecu opowiadał na posiedzeniu rady miasta Andrzej Leszczyński, prezes spółdzielni.

REKLAMA

- Oddaliśmy do użytku trzeci, kolejny już blok z 20 mieszkaniami – mówił. – W ciągu najbliższego miesiąca podejmiemy decyzję o budowie czwartego bloku. Uważamy, że na przełomie ostatnich trzech lat była dosyć duża podaż mieszkań na rynku. W tej chwili nie ma dużego zainteresowania budową.

Andrzej Leszczyński stwierdził, że stagnacja panuje także na rynku wtórnym. Spółdzielnia ma problem ze sprzedażą dwóch mieszkań po osobach eksmitowanych. Na mieszkanie przy ulicy Brzeskiej ogłaszano już trzy przetargi. Dwukrotnie bezskutecznie usiłowano sprzedać mieszkanie na ulicy Partyzantów. Kolejne przetargi odbędą się w najbliższym tygodniu.

Na koniec stycznia lokatorzy byli zadłużeni wobec spółdzielni na ogólną kwotę 648 tys. zł.

- Zadłużenie utrzymuje się na tym samym poziomie już od kilku lat, mimo wielu działań podejmowanych przez zarząd spółdzielni, w tym windykacji i eksmisji – mówił prezes. - Ubywa jednych dłużników a przybywa drugich - stwierdził.

W ostatnim czasie w spółdzielni przeprowadzono dwie eksmisje. Obecnie cztery sprawy są w toku i wszystko wskazuje, że zakończą się podobnie.

Na posiedzenie rady zaproszono także Eugeniusza Izdebskiego, prezesa bialskiej firmy Budomex, która wybudowała na ulicy Balladyny blok z 60 mieszkaniami. Nie wszystkie z nich udało się sprzedać. Na nabywców wciąż czeka 20 lokali.

- Spółdzielni Mieszkaniowej łatwiej się sprzedaje, bo jest miejscowa i zaufanie do niej jest większe niż do dewelopera spoza Międzyrzeca – tłumaczył szef Budomexu. - Kryterium ceny też pewnie było istotne, bo spółdzielnia miała ceny delikatnie niższe. Może też nie trafiliśmy do końca ze strukturą mieszkań. Mniejsze mieszkania sprzedaliśmy, większe zostały.

Eugeniusz Izdebski przyznał, że jego firma nie znając międzyrzeckiego rynku potraktowała go jak rynek bialski. Mieszkania w Międzyrzecu sprzedawała około 10 procent taniej niż w Białej Podlaskiej. Firma dysponuje terenem, na którym może wybudować jeszcze przynajmniej dwa budynki. Jednak inwestycję rozpocznie wyłącznie wtedy, gdy na mieszkania będzie zapotrzebowanie.

- W Białej Podlaskiej nie mamy problemu ze sprzedażą, jak kończymy budynek, to mamy w zasadzie 100 procent sprzedanych lokali – mówił prezes Budomexu. - Ale w Białej Podlaskiej działamy już 20 lat, a w Międzyrzecu zainwestowaliśmy po raz pierwszy - stwierdził.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (18 października 2013 22:31)
  wybory
  Ja już na p. Grzyba nie zagłosuję i moja Rodzina także nie. Chyba , że jego konkurentem w wyborach będzie ktoś z PiS, to wtedy nie będzie wyjścia - jako Rodzina - zagłosujemy na p. Grzyba, ale tylko pod tym warunkiem. Po prostu zawiódł społeczność lokalną.
  autor: gość

  (21 marca 2013 13:30)
  obrotnych wokol grzybka jest oj jest!
  autor: gość

  (5 marca 2013 14:42)
  Jak ktoś jest obrotny to i lokal komunalny za psie pieniądze mu wynajmą. Miernych ale wiernych władza obdarowuje.
  autor: gość

  (5 marca 2013 13:46)
  Tak jak ktos jest malo gramotny czyt.obrotny to czemu nie skorzystac z pomocy pana Burmistrza
  autor: gość

  (5 marca 2013 09:54)
  czyli bez wstawiennictwa burmistrza nie ma szans na prace w miedzyrzecu? taki wniosek
  autor: gość

  (5 marca 2013 09:11)
  Kampania
  Zdaje sie ze kampania wyborcza juz ruszyla a ty gościu z Burmistrza Miasta chcesz zrobic posredniak albo jakis inny Urzad Pracy wez na logike czy Grzyb jest wszechmogacy.Ja znam wiele osob i niekoniecznie znajomych Grzyba ktorzy znalezli prace dzieki jego wstawiennictwu.
  autor: gość

  (4 marca 2013 18:09)
  W Wipaszu pracuje pracuje dwóch moich znajomych. Dostali tam robotę mimo że nie byli znajomymi Lesiuka. Więc nie zaciemniaj obrazu, bo wszyscy wiedzą, że największe kolesiostwo to jest w obecnych władzach miasta. Nie wszystkie ulotki wyborcze poszły do pieca. Nie wszyscy mają amnezję i wiele osób pamieta obietnice Grzyba o nowych miejscach pracy. Jak burmistrz Grzyb sie ztych obietnic wywiązał?????????????????????
  autor: gość

  (4 marca 2013 17:39)
  Do zainteresowanych
  Podaje adres dla zainteresowanych znalezieniem pracy.WIPASZ ul. Kosciuszki 103A to tam rzadzi byly burmistrz Stanislaw Lesiuk i napewno pomoze.Wielu swoim juz pomogl. Pan radny Bogdan Slusarski sie zakrecil i robote dla syna obstukal.Mozna tez uderzyc do radnych powiatowych Duszka i Litwiniuka oni tez maja uklady i jeszcze Mariusz Filipiuk ktory czesto jest widywany z kierownikiem miejscowego Urzedu Pracy takze rodacy do pracy a nie tylko Grzyb i Grzyb.
  autor: gość

  (4 marca 2013 14:00)
  Brak słów na to co się dzieje, a podobno ma być jeszcze gorzej. Dla ludzi z moim wykształceniem w pośredniaku roboty nie ma :( więc chyba nie można powiedzieć że w Międzyrzecu jest praca dla wszystkich. Ja natomiast panu burmistrzowi nie wierzę!
  autor: gość

  (3 marca 2013 18:24)
  Arturek sześć lat przebimbał a przed wyborami powie wicie rozumicie globalny kryzys pracy nie ma.
  autor: gość

  (3 marca 2013 12:47)
  jak się nie schodzi ze stołka od x lat to praca jest. Miasto emerytów, apteki i supermarkety.
  autor: gość

  (3 marca 2013 12:01)
  Cały wyborczy program pana burmistrza ukierunkowany był na młodych, żeby nie wyjeżdżali z MIędzyrzeca i mieli tu pracę. Już 6 lat pan burmistrz ten program realizuje. Ciekawe czy budowa stoku narciarskiego i orlików powstrzyma exodus młodzieży???
  autor: gość

  (3 marca 2013 11:14)
  ale przecież pan burmistrz powiedział że w Międzyrzecu jest praca, a bezrobotni są tylko ci co nie chcą pracować, a ja mu wierzę!!
  autor: gość

  (3 marca 2013 10:58)
  Escape
  Firmom budującym nowe bloki będzie coraz trudniej sprzedać mieszkania z prostego powodu. Międzyrzec powoli ale systematycznie wyludnia się....młodzi wyjeżdżają na zachód albo do większych miast - Warszawy, Poznania itd. Nic ich tutaj nie trzyma, w sumie nie dziwię się, brak pracy, jakichkolwiek perspektyw...Międzyrzec będzie miastem emerytów i rencistów. Pozdrawiam!
  autor: Pin

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny