Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.4°C
Kontakt
gmina Drelów

To z pewnością czas kobiet

9 marca 2020 19:22 | autor: Anna Ostapiuk
Świętowali Dzień Kobiet w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)
Świętowali Dzień Kobiet w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)
Świętowali Dzień Kobiet w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)
Świętowali Dzień Kobiet w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)
Świętowali Dzień Kobiet w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)
Świętowali Dzień Kobiet w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)
Świętowali Dzień Kobiet w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)
Świętowali Dzień Kobiet w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)
Świętowali Dzień Kobiet w Drelowie (fot. Aleksandra Lewczuk)

Smak prawdziwej kawy, eteryczny zapach zdrowia, piękno i profesjonalizm, a także poczucie bezpieczeństwa, to tło wyjątkowej chwili, której doświadczyły panie zgromadzone na uroczystym gminnym Dniu Kobiet w Drelowie.

Na wieczór, którego ideą jest podkreślenie roli kobiety w społeczeństwie, podziękowanie jej za codzienny trud i podarowanie chwili relaksu, po raz kolejny zaprosiło w swoje progi Gminne Centrum Kultury w Drelowie. W niedzielne popołudnie w dniu 8 marca kilkadziesiąt mieszkanek gminy wspólnie przeżywało swoje święto odrywając się na kilka godzin od rutyny dnia powszedniego. Salę widowiskową ośrodka wypełniły przedstawicielki lokalnych urzędów, instytucji, firm prywatnych, pedagodzy, a także członkinie KGW i zespołów śpiewaczych. Za ten czas, który podarowały właśnie sobie, kosztem czasu poświęconego rodzinie, dziękował dyrektor GCK Michał Olesiejuk - Dziękuję, że ten wyjątkowy dzień chcecie spędzić właśnie z nami. Mówi się, że kobiety to słaba płeć. Ja bym nad tym dyskutował, patrząc na nasze mamy i żony, które od rana do wieczora mają masę obowiązków domowych i pracują zawodowo, a ich praca jest równie ciężka i bardziej stresująca niż mężczyzn. Czy można was zwać słabą płcią? Nie! Jesteście silne, wyjątkowe, mądre i przede wszystkim dbacie jak nikt o szczęście waszych rodzin, dzieci i mężów. To my tak naprawdę jesteśmy szczęściarzami, że was mamy!

W bogatym programie uroczystości każda z pań odnalazła coś dla siebie. Warsztaty aromaterapii i parzenia kawy, pokaz pierwszej pomocy, konsultacje kosmetyczne i żywiołowa muzyka uatrakcyjniły wielogodzinne spotkanie.

Natalia Żurkowska i Magda Piesta przeprowadziły warsztaty, u podstaw których leży edukacja regionalna w zakresie oddziaływania olejków eterycznych na ludzkie ciało, emocje i dobre samopoczucie.

Konsultantki firmy dōTERRA zaprezentowały podstawowe olejki wchodzące w skład domowego niezbędnika, opowiedziały o ich właściwościach i bezpiecznym zastosowaniu. - Aromaterapia to jedna z najprzyjemniejszych terapii: pachnie, świetnie działa na zdrowie i emocje, uspakaja, równoważy, relaksuje, pomaga w stanie skupienia przy modlitwie, kompleksowo działa na organizm. Jeśli pojmujemy zdrowie holistycznie, to wiemy, że musimy działać na kilku poziomach: ciała, emocji i ducha. – instruowała Natalia Żurkowska - Olejki działają na wszystkie te sfery. Nie są w stanie nam zaszkodzić, są przyjemne, bezpieczne, bez skutków ubocznych. Konsultantki poprzez przygotowane stoisko zachęcały do skorzystania z bogatej oferty olejków, udzielały również informacji na temat ich stosowania. Z porad specjalistek można skorzystać kontaktując się z nimi poprzez fanpage LejOlejki. Dbaj o siebie naturalnie .

Równocześnie z aromatycznym przekazem, swoją wiedzą i bogactwem doświadczenia podzieliły się przedstawicielki Gabinetu Kosmetyki Profesjonalnej „Kobieteria” z Międzyrzeca Podlaskiego, przy których stoisku panie skorzystały z bezpłatnego badania skóry oraz porad z zakresu urody i pielęgnacji twarzy i ciała.

To z pewnością są czasy kobiet. Coraz częściej korzystają one z usług gabinetów kosmetycznych, bez skrępowania zadają też pytania, prosząc o pomoc w doborze pielęgnacji domowej i gabinetowej. Coraz bardziej popularne są zabiegi pielęgnacyjne i medycyny estetycznej. Mamy przyprowadzają do nas swoje młode córki, które dawniej pozostawiane były samie sobie – właścicielka gabinetu Małgorzata Krupska podkreślała napawający optymizmem wzrost kobiecej świadomości i dbałości o własne ciało. Przedstawicielka branży kosmetycznej ufundowała 11 voucherów na zabiegi w międzyrzeckim gabinecie kosmetycznym, które były nagrodą w przeprowadzonym przez organizatorów uroczystości krótkim quizie o tematyce gminnej.

Niewątpliwie bardzo ważnym punktem programu był pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez Michała Kołkowicza i Damiana Gosia , druhów z jednostki OSP KSRG Drelów.

Zwięzła forma przekazu najważniejszych informacji na temat sposobu użycia defibrylatora i kolejności udzielania pomocy w przypadku zadławienia, poparzenia, omdleń i utkwienia ciała obcego w organizmie została przyjęta z dużym uznaniem, a dodatkowa prezentacja m.in. hydrożelu przypomniała, jak ważne jest poprawne skompletowanie podręcznej apteczki.

Niezapomnianych wrażeń smakowych i zapachowych dostarczyli Justyna i Jakub Jakubowscy , animatorzy kultury, artyści graficy, założyciele Kawiarni i Herbaciarni Artystycznej „Kofi@Ti” w Radzyniu Podlaskim. Bariści poprowadzili warsztaty poprawnego sposobu zaparzenia i picia kawy , który sprawia, że nie tylko wydobywa się z niej najcenniejsze walory, ale też ogranicza do minimum niekorzystne oddziaływanie na organizm.

Zaprezentowane metody: dripper, aero press, kawiarka, frencz press i po turecku pozwoliły uczestniczkom spotkania odkryć na nowo smak i aromat kawy, która dawniej uznawana była za napój iście magiczny. - Wierzono, że kawa to dar od bogów, że jesteśmy dzięki niej wydajniejsi, witalniejsi, utrzymujemy koncentrację i siłę fizyczną na wyższym poziomie i dłużej. Tą magią cechuje się do dzisiaj. Jesteśmy od kawy uzależnieni, a mimo wszystko nie rzutuje ona negatywnie na nasze zdrowie, jeśli jest poprawnie zaparzona i wypita. Ważne jest, by w miarę szybko oddzielić fusy od naparu. Fusy wylać do kwiatków, wyrzucić na trawnik, włożyć do lodówki lub się nimi natrzeć, oby tylko nie spijać tego, co zalegało na nich zbyt długo – zdradził tajniki fachu barista Jakub Jakubowski, który przez 9 lat parzył najbardziej wykwintną kawę we własnej kawiarni w Radzyniu. W kawiarni Jakubowskich każdego roku odbywało się dużo wydarzeń kulturalnych, zorganizowali około 150 koncertów, kilkadziesiąt wystaw, warsztatów, pokazów filmów, turniejów gier i spotkań recytatorskich. Ich lokal służył niejednokrotnie jako plan sesji ślubnych, był również bohater drugoplanowym w znanym serialu "Ranczo". Drelowski pokaz był bardzo wyjątkowy, bowiem małżonkowie na co dzień nie prowadzą tego typu prezentacji.

Relaksacyjny motyw przewodni wieczoru został przełamany żywiołowym elementem muzycznym. Publiczność wysłuchała koncertu zespołu Black Orange , prezentującego szeroko pojęty blues z domieszką funky i jazzu.

Zespół w składzie: wokalistka Maja Rynn, gitara basowa Artur Rynn, gitara Krystian Rybaczewski, gitara Paweł Wiśniewski i perkusja Maciej Firlej, zaprezentował kilka utworów muzycznych, w tym autorskie, takie jak "Obrazy", "Mars", "Podróż" czy "Cień". Występ wywołał burzliwe owacje nawet wśród słuchaczek, które na co dzień preferują odmienne typy muzyki rozrywkowej.

Spędzony wspólnie czas pozwolił zebranym na uroczystości kobietom gminy Drelów choć na kilka godzin zapomnieć o domowych obowiązkach, o kolejnym nadchodzącym tygodniu ciężkiej pracy. - Na to nigdy nie szczędźcie czasu. Bo wy macie być piękne, a my was mamy podziwiać, wy nas macie wspierać, a my dla was mamy żyć i zabiegać o to, by wam żyło się jak najlepiej. – świętujący ten wieczór z paniami włodarz gminy wójt Piotr Kazimierski życzył, by zawsze znalazły czas dla siebie, by mogły o siebie zadbać, dobrze się czuły i dobrze wyglądały. - Bez kobiet domu by w ogóle nie było, byłby tylko zwykłym budynkiem. Dzięki ciepłu, bezinteresowności i temu, czym one emanują, mężczyzna w domu czuje się bezpiecznie. To dzięki kobietom dom staje się prawdziwym ogniskiem domowym – dodał dyrektor Olesiejuk, podsumowując wydarzenie i wyrażając wdzięczność w imieniu wszystkich mężów i synów.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny