Trójka zwycięża w Memoriale

21 września 2022 18:33 | autor: redakcja
I Memoriał im. Mariana Mikołajczuka w piłce siatkowej mężczyzn (fot. Wojciech Więckowski)

Przygotowujący się do nowego sezonu siatkarze Trójki zwyciężyli w I Memoriale im. Mariana Mikołajczuka, który odbył się 17 września w hali ZPO nr 3.

Trenerzy trzech ekip, które rywalizowały w turnieju uzgodnili, że bez względu na wyniki każde spotkanie będzie miało cztery sety. W pierwszym meczu KKS Kozienice pokonał drugi zespół KPS Siedlce 3:1. W spotkaniu siatkarzy z Kozienic z ekipą Marcina Śliwy padł remis 2:2. W ostatnim meczu Trójka pokonała KPS Siedlce II 3:1. Ostatecznie turniej wygrali międzyrzeczanie, dzięki lepszemu bilansowi małych punktów.

Memoriał był poświęcony pamięci Mariana Mikołajczuka, nauczyciela i trenera piłki siatkowej z ZPO 3, który zmarł w listopadzie minionego roku. Stąd uroczysta oprawa turnieju, który otworzył zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk. Pamięć zmarłego nauczyciela uczczono minutą ciszy, a na cmentarzu na jego grobie kwiaty złożyła delegacja Memoriału: trener Wojciech Więckowski i przedstawiciel rodziny zmarłego Kazimierz Mróz.

Zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały puchary i słodkie nagrody, które wręczył dyrektor MOSiR Arkadiusz Myszka.