YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Trwa modernizacja ujęcia wody w Szóstce

3 czerwca 2021 21:59:57 | autor: Anna Ostapiuk
Ujęcie wody w Szóstce to obecnie plac budowy. Trwają prace nad podbudową nowego zbiornika wodnego. Przewidywany termin zakończenia prac przypada na sierpień.

Trwa projekt modernizacji ujęcia wody w Szóstce (fot. Anna Ostapiuk)

Realizacja inwestycji polegającej na kompleksowej modernizacji ujęcia wody w Szóstce możliwa jest dzięki dofinansowaniu Funduszy Europejskich z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całkowita wartość projektu to 1.429.310 zł, z czego dotacja wynosi 965.971,99 zł.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności do nowoczesnej infrastruktury komunalnej dla mieszkańców oraz poprawa jakości wody pitnej.

Usługę wykonuje Zakład Usługowo - Handlowy Instalacji Sanitarnych i C.O. Jerzy Lewandowski z Białej Podlaskiej.- Inwestor wszedł już na grunt, będzie wznosił nowy zbiornik wody, który zabezpieczy wodę dla gminy w wypadku dużego jej rozbioru. Została podpisana umowa z wykonawcą, który czeka na dostarczenie zbiornika. Jego montaż wkrótce się rozpocznie, a prace zakończą się w sierpniu – przybliża szczegóły zakładanych prac wójt Piotr Kazimierski. - Akurat zbiega się to ze szczytem poboru wody, mam jednak nadzieję, że ten rok nie będzie rokiem suchym i nie będziemy mieli problemu, gdy przyjdzie nam wyłączyć ujęcie wody.

Zapowiadane okresowe odcięcie wody w Szóstce jest nieuniknione, ponieważ w ramach prac będzie modernizowana studnia, wymienione zostaną filtry i złoża filtrujące. Jak zapewnia włodarz, w tym szczególnym czasie wodę zapewni ujęcie drelowskie.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (6 czerwca 2021 08:46:53) Inwestor wszedł już na grunt..... Czy wykonawca wszedł jyz na grunt?? autor: gość
    logo male