YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Tworzy nastrój kolorem

8 września 2012 20:16:19
Do 10 października w międzyrzeckiej Galerii ES królować będą barwne plamy z obrazów Marty Lipowskiej, która po raz pierwszy prezentuje swoje prace w naszym mieście.

Zaprezentowane w międzyrzeckiej Galerii ES obrazy kipią feerią barw i grą światła. Artystka malując buduje przestrzeń obrazu za pomocą plam barwnych. Postacie na obrazach - artystka zdradziła, że pomagają jej w pracy jako modelki córka i siostrzenica – są właśnie takimi plamami, równie ważnymi dla kompozycji, jak np. fragment ściany. Za pomocą koloru Lipowska tworzy też nastrój obrazów, który stanowi największą siłę ich oddziaływania. O poziomie prezentowanych w galerii prac świadczy fakt umieszczenia artystki w 2008 r. w rankingu portalu Kompas Młodej Sztuki. Ranking ten prezentuje najbardziej obiecujących młodych artystów z Polski.

Marta Lipowska swoją drogę artystyczną rozpoczęła na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, gdzie w 2003 r. uzyskała dyplom w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. W ciągu zaledwie kilku lat wzbogaciła swój dorobek artystyczny o kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz wiele wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Brała udział w plenerach i wystawach poplenerowych, m.in. w Tarnobrzegu, Sandomierzu, Łańcucie, Strachotinie (Czechy), Lewoczi (Słowacja), Lwowie (Ukraina) i Bolestraszycach.

Teraz możemy podziwiać jej prace w Międzyrzecu. Wystarczy wstąpić na chwilę do galerii przechodząc obok budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie będzie to czas stracony. Polecamy wpisanie wizyty w Galerii ES w osobisty grafik na nabliższy miesiąc.


Wernisaż Marty Lipowskiej w galerii "ES" (Międzyrzec Podl., 08.09.2012)


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male