YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

V Gminny Konkurs Piosenki Ludowej - zaproszenie

20 listopada 2019 22:20:02 | autor: Anna Ostapiuk
Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim zaprasza na konkurs piosenki ludowej, którego głównym celem jest popularyzacja twórczości artystycznej oraz rozbudzenie talentów i zdolności inspirowanych tradycją ludową.

W trakcie V Gminnego Konkursu Piosenki Ludowej, który będzie miał miejsce 24 listopada w świetlicy wiejskiej w Wysokim, zaprezentują się zespoły ludowe składające się z osób dorosłych i mieszanych, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.
Każdy z uczestników zaprezentuje dwa utwory ludowe, jeden wykonując a capella, a drugi z możliwością akompaniamentu. Dla słuchaczy to świetna okazja do zapoznania się z bogatym repertuarem, niekiedy zapomnianych już, regionalnych pieśni tradycyjnych. 

Konkurs odbywa się już po raz piąty, a każdego roku spotyka się z dużym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i słuchaczy. W ubiegłych latach, prezentując wysoki poziom umiejętności wokalnych, zdobywcami głównych nagród były m.in: w 2018 r. Zespół "Leśne Echo" z Zaścianek, 2017 r. "Ale Baby" z Berezy , 2016 r. "Jutrzenka" z Kapelą Retro z Rogoźnicy.

Organizatorzy konkursu zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu, które rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 15:00. 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male