YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

VI Gminny Dzień Babci i Dziadka w Jelnicy

5 lutego 2020 17:45:49 | autor: Anna Ostapiuk
Już po raz szósty gmina Międzyrzec Podlaski uczciła doniosłe święto seniorów. Babciom i dziadkom złożono życzenia wierszem, piosenką i tańcem.

VI Gminny Dzień Babci i Dziadka w Jelnicy

Ukochane babcie i dziadkowie licznie przybyli 2 lutego do jelnickiego budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Misiach, gdzie za sprawą społeczności szkolnej, przedstawicieli Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jelnica odbył się VI Gminny Dzień Babci i Dziadka. - Sześć lat mija, a my wspólnie tworzymy obraz tej gminy. Państwo młodzi, uśmiechnięci, a u mnie coraz więcej siwych włosów - żartem powitał przybyłych wójt Krzysztof Adamowicz, przypominając kilkuletnią już tradycję świętowania ku czci seniorów i okazji spotkań międzypokoleniowych, składając jednocześnie życzenia w imieniu swoim i radnych gminy Międzyrzec Podlaski - Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia i takich uśmiechów na co dzień, jak podczas dzisiejszych występów. Do życzeń przyłączyła się dyrektor PSP w Misiach Ewa Jowik - Przede wszystkim, by zdrowie was nie opuszczało. Więcej pogody ducha, radości i uśmiechu na co dzień. Życzliwości i zrozumienia od ludzi oraz dużo miłości i więcej chwil spędzonych w gronie rodzinnym.

Seniorom tego dnia czas umiliły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoly Podstawowej w Misiach, a także zaprzyjaźnionych zespołów "Hreczka" z Zaścianek i "Echo" z Przychód oraz Klubu Seniora z Zaścianek. Jedną z atrakcji była inscenizacja pt. "Dziad i Baba". Organizatorzy przygotowali również poczęstunek uwieńczony wystrzałowym tortem. 

Przyjemnie spędzony dzień, zwłaszcza ten wypełniony radością i miłością przez wnuki i osoby, które cechuje otwartość na drugiego człowieka, pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość. - Łatwiej jest żyć na tym świecie, jeżeli z życzliwością i uśmiechem odnosimy się do siebie. Patrząc na Państwo wydaje mi się, że wszystko wam się udało! - podsumował potrzebę wspólnych spotkań wójt Adamowicz, podkreślając wartość jednoczenia się i organizowania podobnych uroczystości. 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male