YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

VI Spotkanie opłatkowe w Tuliłowie

9 stycznia 2019 08:55:00 | autor: Redakcja / JM
To już tradycja, że mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski spotykają się by przełamać się opłatkiem. W niedzielę, 6 stycznia, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliłowej po raz szósty odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne.

VI Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne w Tuliłowie (fot. miedzyrzec.info)

Wieczór rozpoczął się od występów Gminnej Grupy Tanecznej z udziałem członków Stowarzyszenia Zdrowo Aktywni z Koszelik. Grupę do występu przygotowała Iwona Basara-Teofilska. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentował ks. Michał Wawerski z parafii p.w. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim w duecie z Leszkiem Kuraszykiem z Rzeczycy, którzy przy akompaniamencie gitar zaśpiewali kilka kolęd i piosenek wpisujących się tematycznie w okres świąteczno-noworoczny. Na scenie pojawiły się także utalentowane wokalnie siostry Wiktoria i Dominika Bułhak z repertuarem świątecznych piosenek. Na koniec części artystycznej wydarzenia dwie kolędy zaśpiewały wspólnie zespoły ludowe działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

- Cieszę się bardzo, że razem będziemy mogli spędzić ten czas. Rok 2018 był rokiem szczególnym w gminie Międzyrzec Podlaski. Był to rok pełen wyzwań ale my się tych wyzwań nie boimy. Z tego miejsca pragnąłbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim radnym, sołtysom ale przede wszystkim Wam, drodzy mieszkańcy, za wsparcie, za głosy życzliwości. Staramy się w gminie otaczać ludźmi życzliwymi, którzy chcą budować, tworzyć, którzy mają wizję rozwoju tej gminy - mówił wójt Krzysztof Adamowicz. - W piątek gmina otrzymała wyróżnienie Dobre, bo bialskie, jako lider samorządności w powiecie bialskim. Cieszę się bardzo, że mogę tu teraz stać przed państwem i podziękować za głosy w wyborach samorządowych. Otwierają one perspektywę kolejnych pięciu lat troski o dobro nasze wspólne, bo takie dobro chcemy budować i taką społęczność gminy chcemy tworzyć razem.

Organizatorem wydarzenia był Krzysztof Adamowicz Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Spotkanie każdego roku ma na celu integrację lokalnej społeczności w okresie noworocznym w duchu kultury regionalnej. W tegorocznym opłatku w Tuliłowie wzięło udział ok. 270 osób. Podczas uroczystości głos zabrali także goście ks. dziekan Józef Brzozowski, poseł na Sejm RP Stanisław Żmijan i Poseł na Sejm Marcin Duszek.
 


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male