Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

W piątek decyzja o referendum?

5 września 2013 20:07 | autor: Red.

Szóstego września ponownie zbierze się rada gminy Międzyrzec. Będzie debatować o ewentualnym referendum w sprawie odwołania wójta.

Obrady XXXIV sesji radni rozpoczęli 29 sierpnia. Głównym punktem było podjęcie uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta Mirosława Kapłana z powodu nieudzielania absolutorium. Nie udało się tego zrealizować, ponieważ w programie było m.in. wysłuchanie wyjaśnień wójta, a Mirosław Kapłan był tego dnia nieobecny w pracy z powodu choroby.

Przewodniczący rady Andrzej Pietruk zdecydował wtedy o przerwaniu obrad i wznowieniu ich w poniedziałek, 2 września. Decyzję taką podjął mimo protestów ze strony kilku radnych, którzy sygnalizowali, że nie będą mogli być tego dnia obecni. W rezultacie 2 września zebrało się tylko dziesięciu radnych, którzy i tak nic nie wskórali, ponieważ wójt nadal był nieobecny.

Mirosław Kapłan do pracy wrócił następnego dnia, we wtorek 3 września. Dziwne jest, że Andrzej Pietruk zarządził wznowienie obrad dzień wcześniej, nie upewniając się czy wójt będzie tego dnia obecny. W każdym razie, po powrocie wójta do pracy przewodniczącemu nie spieszyło się już ze wznawianiem obrad. Rozpoczną się one dopiero w piątek o godz. 14.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny