YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

W Przychodach zaśpiewali Matce Bożej

13 października 2020 23:05:35 | autor: Anna Ostapiuk
W niedzielny październikowy poranek kaplica w Przychodach rozbrzmiała pieśniami ku czci Matki Bożej. Zespół Ludowy "Echo" zaprosił do wspólnego występu dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości.

„Poranek z Poezją i Pieśnią Maryjną” to gminna uroczystość będąca okazją do kultywowania tradycji śpiewania ku czci Maryi. Po mszy świętej poprzedzającej wydarzenie, mieszkańcy Przychód i okolic zostali zaproszeni do wspólnego wsłuchania się w opowieść o Najświętszej Pannie, w której duchowość i religia przeplatały się z ludową tradycją. Przez ponad godzinę wybrzmiewały pieśni maryjne i słowa poezji ks. Wiesława Hudka. 

Zespół Ludowy "Echo" z Przychód zaprosił do wspólnego występu również artystów młodego pokolenia. Swój repertuar zaprezentowały: wokalistki Karolina Duda i Ewelina Matejko, instrumentalistki Wiktoria Adamowicz i Zuzanna Chmielewska, a także Lena Grzeszyk, Edyta Drynio, Anna Pękala, Oliwia Wakuła i Wiktoria Pękala.

Organizatorem uroczystości, która odbyła się 4 października, był międzyrzecki Gminny Ośrodek Kultury oraz wójt Krzysztof Adamowicz.

REKLAMA
reklama


Poranek z Poezją i Pieśnią Maryjną


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (14 października 2020 19:17:00) I zaraz pół gminy trafi na izolację. autor: gość
    logo male