YouTube Facebook fotogalerie
gmina Drelów

W rocznicę męczeństwa - zaproszenie

16 stycznia 2021 09:56:23 | autor: Anna Ostapiuk
Społeczność parafii zaprasza na wyjątkowe obchody rocznicy męczeństwa unitów drelowskich.

Ks. Rafał Soćko, wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie

W najbliższą niedzielę 17 stycznia br. przypada 147. rocznica tragicznych wydarzeń, które miały miejsce przed świątynią Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie. Rok 1874 zapisał się na kartach historii poprzez męczeńską śmierć 13 unitów na czele z Szymonem Pawlukiem, którzy oddali życie w obronie wiary i swojego kościoła.

Każdego roku społeczność lokalnej szkoły przygotowywała inscenizacje tematyczne poświęcone pamięci unitów drelowskich, jednak w tym roku ze względu na obostrzenia epidemiczne uroczystość nie odbędzie się w powszechnie znanej formie.

Tym razem w drelowskim kościele w dniu 17 stycznia tuż po mszy świętej o godzinie 15:00 odbędzie się wyjątkowy różaniec z elementami pamięci, na który zapraszają duszpasterze i miejscowa wspólnota mężczyzn zaangażowanych w to przedsięwzięcie. - Pamięć o naszej przeszłości jest zrębem tożsamości duchowej i patriotycznej - podkreśla ks. Rafał Soćko, wikariusz drelowskiej parafii. - Zapraszam do naszej świątyni, abyśmy tutaj razem z Panem Bogiem uczcili tę rocznicę, podziękowali Mu za dar naszej wiary, za dar naszych przodków, którzy nie bali się stanąć w obronie jedności Kościoła.

Szczegóły wydarzenia w materiale video

______________________
Źródło: Parafia w Drelowie

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (15 stycznia 2021 07:57:12) Nie wiem, prawda to ,czy może UBecka propaganda. Dawniej mówili że miejscowi chłopi pobili w karczmie dwóch rosyjskich żołnierzy. Ci pobiegli po pomoc a chłopi schowali się do kościoła. Przyjechał oddział wojska i ich wystrzelał, Taka to była podobno obrona wiary.?? autor: Dzadek
    logo male