YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

W szkołach szczepienia i zakażenia

10 lutego 2021 19:57:53 | autor: redakcja
12 lutego rozpoczną się szczepienia nauczycieli. W Międzyrzecu chęć zaszczepienia zadeklarowała ponad połowa kadry, prowadzącej obecnie zajęcia stacjonarne w placówkach oświatowych. Najwięcej zainteresowanych jest w ZPO nr 3, gdzie po raz kolejny wykryto przypadki zakażenia koronawirusem.

Najpierw zastrzyki dostaną nauczyciele pracujący stacjonarnie z dziećmi i młodzieżą: nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych i pedagogiczna kadra kierownicza tych szkół i placówek.

W kolejnym etapie do tej grupy dołączą nauczyciele uczący w pozostałych klasach. Tempo szczepień będzie jednak zależało od dostaw szczepionek do Polski.

10 lutego zakończono rejestrację pracowników szkół z grupy wyznaczonej do szczepień. W Międzyrzecu gotowość zaszczepienia zadeklarowało 53 proc. kadry pedagogicznej i 43 proc. pracowników niepedagogicznych. W poszczególnych placówkach przedstawia się to następująco:

Zespół Placówek Oświatowych nr 1
nauczyciele – 47 proc.
pracownicy niepedagogiczni – 33 proc.

Zespół Placówek Oświatowych nr 2
nauczyciele – 38,5 proc.
pracownicy niepedagogiczni – 25 proc.

Zespół Placówek Oświatowych nr 3
nauczyciele – 80 proc.
pracownicy niepedagogiczni – 89 proc.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
nauczyciele – 46 proc.
pracownicy niepedagogiczni – 24 proc.

Niestety, proces powrotu do nauki stacjonarnej w placówkach specjalnych i klasach 1-3 w szkołach podstawowych, nie przebiega bez problemów. Zajęcia stacjonarne w SOSW zostaną wznowione 12 lutego, po przerwie spowodowanej wykryciem zakażenia u dwóch pracowników.

Problemy ma także „Trójka”, gdzie zakażenie wykryto u dwóch nauczycieli i jednego pracownika niepedagogicznego. Po konsultacjach z Sanepidem i wyrażeniu zgody przez burmistrza w szkole do 15 lutego zawieszono zajęcia dwóch grup przedszkolnych i jednej klasy II.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (11 lutego 2021 11:53:55) ELo Nauczyciele chorują a dzieci dalej chodzą do szkoły chociaż miały kontakt z chorym, zero wyobraźni. autor: Jurek
    logo male