YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

W wakacje nie będzie czasu na nudę

2 czerwca 2021 14:50:48 | autor: Justyna Madan
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. O plany na letnie tygodnie postanowiło zadbać Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych. Przygotowano szereg ciekawych zajęć wakacyjnych w ramach Art Lata.

- Warsztaty stanowią propozycję nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. W programie przewidziane są także zajęcia dla dzieci i rodziców - mówi Anna Jakubiuk.
Wśród zaplanowanych zajęć znajdziemy Kreatywki. Już sama nazwa zachęca, żeby zainteresować się tymi zajęciami. A jest to połączenie plastyki, rękodzieła i sensoplastyki.

- Będziemy motywować dzieci do samodzielnego wymyślania, planowania i wykonywania różnych rzeczy, np zabawek. Chodzi o to, aby wrócić do źródła i wykorzystać kreatywność i zdolność drzemiące w dzieciach - wyjaśnia pani Ania.

W ofercie znajdzie się też "Zgrany duet" czyli warsztaty rytmiczno-perkusyjne dla dzieci i ich rodziców, podczas których będą razem uczyć się gry na bębnach djembe, poznawać tajniki rytmu i na pewno dobrze się bawić.

W te wakacje po raz pierwszy pojawią się zajęcia artystyczno-rozwojowe skierowane tylko dla dziewczynek pod nazwą "Masz tę moc". - Chcemy wyjść poza schemat i oczekiwania, stworzyć dziewczynom przestrzeń do poznania i wyrażenia siebie. Pomogą nam w tym działania artystyczne - opowiada Anna Jakubiuk.

To nie koniec fantastycznych pomysłów na wakacje. "Ruszmy się!" to warsztaty ruchowo-muzyczne dla maluchów i ich rodziców, zwiększona porcja ruchu będzie korzystna nie tylko dla dzieciaków.  W planach są również warsztaty kompozytorskie, które powstały z myślą o muzykach amatorach, którzy chcą pójść krok dalej i oprócz grania zacząć pisać swoje utwory muzyczne.

A do tego, po zeszłorocznym sukcesie, wraca Wakacyjny Kurs Muzyczny dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą zacząć przygodę z grą na instrumentach czy śpiewem. Zapisy trwają do 28 czerwca.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male