YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Warsztaty kodowania w Wysokim i Tłuśćcu

30 listopada 2016 08:11:35 | autor: Redkacja / UG Międzyrzec Podlaski
Trzeciego listopada Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała w Wysokim i Tłuśćcu warsztaty z kodowania. Spotkania odbyły się w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.

Warsztaty kodowania w bibliotece w Wysokim i Tłuśćcu (fot. UG Międzyrzec P.)

Warsztaty poprowadziła Anna Trelińska – specjalista w zakresie kodowania. Wzięło w nich udział 39 uczniów z Gminy Międzyrzec Podlaski. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest kodowanie. Zanim jednak zaczęli pracę / naukę / zabawę z kodowaniem w języku scratch z wykorzystaniem robotów Finch, wspólnie zaprogramowali do konkretnej „misji” swojego pierwszego „robota” – prowadzącą, a tym samym zrozumieli, że konkret i logika to klucze, które są w stanie otworzyć bardzo wiele drzwi. Finalnie odbyły się wyścigi zaprogramowanych przez dzieci i młodzież robotów. Bezcenne były radość, zdumienie i słowa „nigdy nie przypuszczałam / przypuszczałem, że coś takiego zrobię”.

Kodowanie to przyszłość, to wartościowa alternatywa dla wielogodzinnego, często bezwartościowego przesiadywania przed komputerem, to szansa dla młodych ludzi, to może być sposób na godne życie. Specjalista z dziedziny robotyki podkreślał, że kodowanie jest wszędzie, a rynek pracy w tym zakresie „bije się” o pracowników.

Warsztaty to nie koniec kodowania w gminnych bibliotekach. Od stycznia ruszają lokalne kluby kodowania w Wysokim i Tłuśćcu. Zapisało się do nich wielu zachwyconych kodowaniem młodych ludzi, być może przyszłych programistów. Organizatorzy dziękują za współpracę Szkole Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Rogoźnicy, Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu oraz Publicznemu Gimnazjum Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Krzewicy.


Warsztaty kodowania w bibliotece


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male