4.1°C

Wrócili z workiem medali

13 lipca 2021 06:46 | autor: redakcja

Aż 14 medali zdobyli zawodnicy KS Narwal Międzyrzec Podlaski na Głównych Mistrzostwach Województwa w Pływaniu.

Zawody odbyły się w dniach 18-19 czerwca na pływalni AQUA Lublin. Wzięło w nich udział 299 zawodniczek i zawodników z 34 klubów, którzy rywalizowali w kategoriach: Młodzik 12-13 lat, Junior 14-15 lat i OPEN.

KS Narwal reprezentowało 6 zawodników. Podopieczni Wojciecha Lubańskiego zdobyli 14 medali (5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe), co dało im 7 miejsce w Klasyfikacji medalowej. Najbardziej imponująco wygląda dorobek Jakuba Jakimiaka, który zdobył cztery złote medale zwyciężając w kat.  OPEN na dystansach 50, 100, 200 i 400m st. dow. Do tego dołożył również srebro na 50m st. mot.

Nie zawiedli również nasi pozostali pływacy. Franciszek Korulczyk w kat. Junior był drugi na dystansie 100m st. dow. oraz 50m st. grzb., trzeci na 50m st. dow. i 100m st. mot., a także piąty na 100m st. grzb.

Filip Pocztarski, który walczył w kategorii Młodzik, zajął drugie miejsce na dystansie 50m st. dow., trzeci na 100m i 200m st. dow. oraz szósty na 50 i 100m st. grzb. i 50m st. mot.

Wiktor Mironiuk w kategorii Junior zdobył złoty medal na dystansie 50m st. grzb. oraz srebrny na 100m st. grzb. Zajął także czwarte miejsce na 200m st. dow. oraz siódme na 50m st. dow.

Cezary Cap w kategorii Junior był piąty na dystansie 50m st. grzb., szósty na 50m st. dow., ósmy na 200m st. dow. oraz dziewiąty na 100m st. dow. Tuż za pierwszą dziesiątką, ale za to z nowymi rekordami życiowymi uplasował się Piotr Morgunowicz.

Wszyscy nasi zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, co dobrze wróży przed rocznikowymi Mistrzostwami Polski, które będą odbywały się w lipcu. Jakub Jakimiak został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Województwa w kategorii OPEN, Filip Pocztarski w kategorii Młodzików był czwarty, a Franciszek Korulczyk w kategorii Junior - siódmy. Ponadto Filip Pocztarski został powołany do kadry wojewódzkiej młodzików.

Info/foto: KS Narwal Międzyrzec Podlaski