Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.5°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Zbiórka na dechy

27 lipca 2021 10:31 | autor: Anna Ostapiuk
Potańcówka na dechach w Zaściankach (fot. Anna Ostapiuk)

Pierwsza edycja "Potańcówki na dechach" w Zaściankach spotkała się z ciepłym przyjęciem uczestników. Jedynym mankamentem, o którym wspominano w późniejszych rozmowach, był brak prawdziwej drewnianej podłogi. Zastąpiła ją płyta pilśniowa, która choć dobrze spełniła swą rolę, stała się solą w oku organizatorów zabawy. Wkrótce kolejne dwie odsłony potańcówki, a zanim to nastąpi można dołożyć własną cegiełkę do budowy podłogi do tańca w "Zbiórce na dechy".

Stowarzyszenie "Idziemy w kulturę" wspólnie z międzyrzeckim GOK-iem zorganizowało zbiórkę pieniężną na zakup i wykonanie drewnianej podłogi do tańca. Na ten cel potrzebna jest kwota 8.000 zł, a na jej zebranie zostały jeszcze 24 dni.

Jesteśmy Stowarzyszeniem „Idziemy w kulturę”, jesteśmy młodą, prężnie działającą grupą i chcemy wesprzeć naszych przyjaciół z Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim w realizacji ich marzenia – organizacji potańcówki na dechach. Na prawdziwych dechach, czyli drewnianej podłodze, takiej na której tańczyli obertasy i poleczki nasi dziadkowie, przy akompaniamencie kapeli grającej na żywo. Jedyną przeszkodą w pełnej realizacji planu są pieniądze – na wykonanie takiej podłogi potrzeba 8 000 złotych. Na ten moment ta kwota jest zbyt duża, byśmy mogli pokryć ją z własnych środków, dlatego zwracamy się o pomoc właśnie do Was - czytamy na stronie trwającej zbiórki pieniężnej.

Aby dołożyć własną cegiełkę na ten cel należy wejść na stronę ⇒ Zbiórka na dechy i dokonać wpłaty dowolnej kwoty, która przybliży organizatorów do spełnienia marzenia o starodawnej potańcówce na prawdziwych dechach.

Jeśli zbierzemy kwotę niezbędną do zakupu materiału i wykonania podłogi, potańcówki na dechach zostaną wpisane na stałe do kalendarza imprez kulturalnych naszego regionu. To pierwsza taka inicjatywa w naszej okolicy. Potrzeba naprawdę niewiele, by podtrzymać zanikającą tradycję i przekazać ją młodym pokoleniom. Zróbmy to wspólnie! - zachęcają przedstawiciele Stowarzyszenia "Idziemy w kulturę".

Pierwsza edycja "Potańcówki na dechach" odbyła się 25 czerwca w Zaściankach ⇒ Tańcowali na dechach i połączona była z warsztatami tańca tradycyjnego prowadzonymi przez prezesa Fundacji z Przytupem z Ryk Pawła Warownego. Na kolejne odsłony, najpierw w Zaściankach, potem w Rzeczycy, organizatorzy zapraszają już 8 i 13 sierpnia. Szczegóły na poniższych plakatach.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (28 lipca 2021 21:26)
  Dziękuję za uwagę :-)
  Gościu - dziękuję za zwrócenie uwagi na rodzaj płyty :-) Jeden z czytelników pod tekstem o zabawie 25 czerwca w Zaściankach zwrócił uwagę na płytę pilśniową, zamiast tytułowych desek. A cóż ja, dziennikarz, mogę wiedzieć o budowlance? :D Pozdrawiam
  autor: autor

  (28 lipca 2021 18:14)
  Deska desce nierówna. Organizatorzy zbiórki powinni jasno określić jakie to będą dechy. Dajmy na to mieszkaniec wysupła ostatni grosz myśląc że pomaga załatwić konkretne dębowe dechy, a później się okaże że kupili jakieś badziewie. Nieładnie to wszystko wygląda.
  autor: gość

  (28 lipca 2021 17:43)
  Dechy
  Organizują i nie zapewnią tego podstawowego. Aby nie było tak jak z panią I. Trojanowską na koncercie. Najlepiej zrobić zrzutkę.
  autor: Alicja

  (28 lipca 2021 03:10)
  Płyta pilśniowa?? Ja tam widzę płytę OSB. Ale co ja wiem w porównaniu do dziennikarzy
  autor: gość

  (27 lipca 2021 22:14)
  Dokładnie. To już jest zwykłe skurwy...syństwo żeby tak żdzierać. Nie dam bo nie mam a nawet jakbym miał to i tak bym nie dał. Proste!!!
  autor: gość

  (27 lipca 2021 20:44)
  Ciągle daj;
  Racja. Ciągle tylko jakieś zbiórki.
  autor: Adan

  (27 lipca 2021 20:37)
  Popieram poprzednika.
  autor: gość

  (27 lipca 2021 19:15)
  Zbiórka na dechy, zbiórka na chorych, zbiórka na spalonych,zbiórka na zwierzęta, zbiórka na zbiórkę, menele pod marketami też robią zbiórkę na kielona! Skąd szary człowiek ma brać kasę na te wszystkie zbiórki, Gdzie do cholery są pieniądze z podatków , podatków od podatków? Ciągle kur..a daj i daj. skąd ???
  autor: gość

  (27 lipca 2021 18:01)
  No proszę, a mówili, że taki dobry wójt, że tak się gmina prężnie rozwija, że takie inwestycje wielkie. A tu się okazuje, że to wszystko pic na wodę fotomontaż. Nawet na kilka desek ich nie stać i muszą u ludzi żebrać. A gdzie podatki się nasze podziały?
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny