YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Żerocińska OSP w nowej remizie

26 listopada 2018 20:09:03 | autor: Redakcja / JM
Już niedługo OSP w Żerocinie doczeka się zupełnie nowej remizy strażackiej. W planach jest sala muzealna, kuchnia, sala wykładowa, łazienki i dwie sypialnie, do wykorzystania przez strażaków podczas dyżurów lub przez gości weselnych. Remont budynku trwa już dwa lata, w najbliższych dniach ruszy procedura przetargowa na wykończenie wnętrz.

Modernizacja remizy OSP Żerocin (fot. miedzyrzec.info)

Ochotnicza Staż Pożarna w Żerocinie, dwa lata temu otrzymała od gminy działkę, która kiedyś należała do Gminnej Spółdzielni, wykupiono również budynek z działką po dawnej mleczarni. Na chwilę obecną koszt inwestycji wyniósł już ok. miliona złotych z dofinansowania z gminy, Państwowej Straży Pożarnej i prywatnych inwestorów.

– Ze względu na to, że nasza jednostka znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym zależało nam na tym, by wyposażenie budynku oraz sprzęt był jak najlepszy. Dzięki sprzyjającym warunkom i dobrej woli urzędu udało się wygospodarować dodatkową powierzchnię pod rozbudowę strażnicy – mówi Tomasz Bieniek,  sołtys Żerocina i prezes miejscowej jednostki OSP.

Podczas pierwszego etapu wylano fundamenty pod nową część remizy. W drugim etapie dobudowano resztę budynku i pokryto go dachem. Obiekt znajduje się w stanie surowym, czeka na montaż okien, tynkowanie ścian i wylewki podłogowe. Koszty ostatniego etapu oszacowano na ok. 600-700 tys. złotych. W listopadzie ruszy oferta przetargowa na wykończenie budynku.

Pierwszy przetarg zakończył się niepowodzeniem. Termin składania ofert był zbyt krótki. Propozycja jedynego oferenta okazała się zbyt wysoka. Nowy przetarg będzie miał dłuższy termin składania wniosków. W ostatnim etapie planowane jest również przebudowanie sali Domu Ludowego, na co zostały już pozyskane fundusze unijne.

W nowej remizie powstanie m.in. sala muzealna, w której zgromadzone zostaną stare zdjęcia, pamiątki strażackie, ale również te związane z ogólną historią Żerocina. - Chcemy pochwalić się naszą, bardzo bogatą historią – zapowiada Tomasz Bieniek.
 

REKLAMA
reklama


Modernizacja remizy OSP Żerocin


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male