YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zjednoczeni w Duchu

15 czerwca 2018 21:15:12 | autor: redakcja
Już po raz czwarty w uroczystość Bożego Ciała zorganizowano Koncert Uwielbienia. Specyfiką tego wyjątkowego wydarzenia jest połączenie dynamicznej i energetycznej muzyki z chrześcijańskim przesłaniem oraz elementami baletu i pantomimy.

Koncert Uwielbienia - Duch który umacnia miłość (fot. miedzyrzec.info)

- Pomysłodawcą Koncertów Uwielbienia jest perkusista Skaldów Jan Budziaszek, który organizuje je od 2003 roku w Rzeszowie. Idea rozeszła się po całej Polsce, padając na podatny grunt. W Międzyrzecu koncertowaliśmy już po raz czwarty, tym razem z przesłaniem "Duch, który umacnia miłość" – mówi Leszek Korpysz, organizator koncertu.

Na scenie kina "Sława" wystąpiła Schola "Zjednoczeni w Duchu" z parafii Chrystusa Króla, do której dołączyli członkowie parafialnego chóru. Zaprezentowała się również sekcja baletowa z Miejskiego Ośrodka Kultury, prowadzona przez Milenę Rzewuską oraz Szkolne Koło Teatralne z Zespołu Szkół Ekonomicznych, którego opiekunem jest Jolanta Zbucka.

Scholi i chórzystom towarzyszył 6-osobowy zespół muzyczny. Wykonali razem 14 piosenek, w tym jedną własną kompozycję "Zaśpiewajmy dla Jezusa". Przygotowania do koncertu i próby trwały od lutego.

Organizator całego przedsięwzięcia Leszek Korpysz, z zawodu jest lekarzem psychiatrą. Muzyka to jego pasja, a w niej najważniejsza jest schola, którą kieruje. W działalności wspiera go rodzina. W zespole, który towarzyszy scholi, gra jego córka Julia i syn Mikołaj.

Koncert Uwielbienia to nie jedyna inicjatywa Leszka Korpysza. W kalendarzu imprez MOK ma już swoje stałe miejsce koncert "Rockowe kolędy", a w kościele Chrystusa Króla – koncert "Zaśpiewajmy dla Jezusa". Scholę w tej świątyni można usłyszeć na żywo co tydzień, podczas niedzielnej sumy.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male