YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Zmarł ks. Henryk Hołoweńko

10 listopada 2020 10:21:52 | autor: redakcja
Dziewiątego listopada w wieku 74 lat zmarł ks. prałat Henryk Hołoweńko. Pochodził z Pościsz, w kapłaństwie przeżył 49 lat.

Ks. prałat  Henryk Hołoweńko urodził się 22 maja 1946 roku w Pościszach (gmina Międzyrzec Podlaski). Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, w 1971 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bp. Jana Mazura.

Był współtwórcą parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, jej pierwszym proboszczem i budowniczym kościoła. Dzięki jego staraniom świątynia podniesiona została do rangi sanktuarium.

W latach 2009–2011 pełnił funkcję rektora Wyższego Seminarium Duchownego im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej. Od 2011 roku był rezydentem parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę (11 listopada) w Radzyniu Podlaskim. O godz. 12 w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy rozpocznie się modlitewne czuwanie, a o godz. 13 zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Uroczystości pogrzebowe będą transmitowane na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (10 listopada 2020 15:48:19) RIP Spoczywaj w pokoju... Szczęśliwej wieczności autor: Xxx
    logo male