#100 drzew na 100 lat - strażacy posadzili kolejne drzewka

Aktualności 1 zdjęcie
Ochotnicy z OSP Żerocin i Szachy posadzili 200 drzewek przy świątyni w Horodku (fot. OSP Żerocin)

W ramach tegorocznej akcji #100 drzew na 100-lecie Związku OSP ochotnicy z Żerocina i Szach zasadzili kolejne drzewka. Tym razem młode sadzonki zastąpiły wycięty niedawno stary drzewostan w Horodku, miejscu kultu św. Onufrego.

W tym roku przypada setna rocznica powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji zorganizowano ogólnopolską akcję #100 drzew na 100 lat OSP, do której wspólnie przystąpiły dwie jednostki z gminy Drelów. Ochotnicy z Żerocina i Szach 10 kwietnia posadzili pierwsze 100 młodych sadzonek wokół pamiątkowego cmentarza cholerycznego w Żerocinie ( więcej ⇒ #100 drzew na 100 lat ).

W minioną sobotę 24 kwietnia kolejne 200 dębów zastąpiło wycięty niedawno stary, chorujący drzewostan przy świątyni w Horodku. Sadzonki zostały posadzone na planie kwadratu jako uzupełnienie już istniejącego kompleksu leśnego. Nasadzenie zostało wykonane w porozumieniu z proboszczem drelowskiej parafii ks. kan. Wiesławem Mańczyną, a strażakom po raz kolejny towarzyszył były leśniczy Ireneusz Panasiuk z Żerocina.

Kościół w Horodku znany jest jako miejsce kultu św. Onufrego i słynie z wielu przypadków cudownych uzdrowień. Odbywają się tu coroczne parafialne uroczystości odpustowe, a obecnie sprawowane są w nim msze w dni powszednie i w niedziele ze względu na odbywający się kompleksowy remont świątyni w Drelowie (więcej ⇒ Trwa remont świątyni ).

Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

Podobne artykuły: