Będą inwestycje na żwirowni
Miasto otrzyma ponad 5 mln złotych z funduszy unijnych na zagospodarowanie terenu międzyrzeckich jeziorek. Przygotowany w Urzędzie Miasta projekt został bardzo dobrze oceniony i wybrany do dofinansowania.
Międzyrzecki projekt został złożony w ramach działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich. Kompletną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę złożono w Urzędzie Marszałkowskim w listopadzie 2017 roku. 13 listopada Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził listę projektów, które spełniły kryteria i uzyskały wymaganą liczbę punktów z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania.
Na pierwszy miejscu tej listy, z najlepszą oceną znalazł się projekt "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów po wyrobiskach Żwirowni z przeznaczeniem na obszar turystyczny". Jego całkowity koszt oszacowano na nieco ponad 8 mln złotych. Kwota przyznanego dofinansowania, to 5,2 mln złotych.
Projekt przygotowany w Urzędzie Miasta oprócz elementów infrastruktury technicznej (drogi, parkingi) zakłada budowę: toru PUMPTRUCK (tor rowerowy), placu Streetworkout (systemowy zestaw treningowy do ćwiczeń z masą własnego ciała), Skateparku (specjalistyczny tor do uprawiania sportów ekstremalnych - jazda na deskorolce, hulajnodze, BMX, rolkach), kortu do tenisa, boiska do koszykówki, boiska do siatkówki plażowej, siłowni zewnętrznej, trzech placów zabaw dla dzieci w każdym wieku o nawierzchni poliuretanowej, placu sensorycznego, widowni oraz sceny. Oprócz wymienionych elementów mają także powstać: fontanna, pomosty, ścieżki rowerowe i chodniki. Planowana jest również rozbudowa plaży miejskiej.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Usłyszałem dzisiaj w radio o miejskich kompieliskach... ile i gdzie?
autor: gość
żwirownia
A może jeziorka wykorzystać jako jeziorka, kto pojechałby na Mazury gdyby tam wprowadzono zakaz dla łodzi motorowych, może połowa. Wykorzystajcie potencjał tych jeziorek, zbudujcie przystań dla łodzi, miejsce do ich wodowania, szlaki wodne, znaki wodne, plażę. To przyciągnie turystów i napewno z przyjemnością zaczną zostawiać i nas pieniądze. Wędkarze ok, trochę tolerancji (płynąc łodzią kanałem po... wędkarz zwija zestaw pozdrawiamy się przyjaznym gestem,u nas wędkarz różnymi gestami reaguje na ponton z silnikiem elektr.) Mamy straż wodną dobrze przygotowaną i spewnością potrafili by zadbać o porządek i respektowanie przepisów na ewentualnych drogach wodnych. Jeżeli zaczną odwiedzać nas tłumy, a nie tylko rozbestwiony klan wędkarski traktujący jeziorka jak prywatę może powstać cała otoczka np. (J Białe, w rewitalizacji Zimna Woda. Place zabaw super, ale potrzebne są sierodki do późniejszego utrzymania terenu, za wodowanie łodzi i całej reszty będą środki finansowe. Nie zasłaniajcie się strefą ciszy to teren po wyrobiskach, obecne sprzęty motorowodne są ekologiczne o wiele bardziej od dymiących kopciuchów w mieście.
autor: Mieszkaniec
Może ktoś z mądrzejszych uświadomi mnie czemu projekt nazywa się "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów po wyrobiskach Żwirowni z przeznaczeniem na obszar turystyczny". Zwróciłem na to uwagę w czasie sesji Rady Miasta. Odchodzi się od międzyrzeckich jeziorek? Czy to oznacza, że projekt nie ma nic wspólnego z Międzyrzeckimi Jeziorkami?
autor: gość
Gosc
Szkoda tej żwirowni bo nikt o nią nie zadba tylko próbuje zrobić cyrk dookoła <--- to nie jest dobra inwestycja
autor: Gosc
Brak koncepcji i planów
A gdzie plaża, boisko do siatkówki, miejsce żeby posiedzieć zjeść coś, piasek, wyrównać dno oczyścić wodę.
autor: Gość
Ten post wprowadza ludzi w błąd i jest manipulacją. To nie jest inwestycja w żwirownie. Miasto będzie miało plac zabaw, miejsce do aktywne spędzania czasu. Lokalizacją są Międzyrzeckie Jeziorka. Czy to dobra lokalizacja - zwłaszcza dla młodzieży chamowa, dolarowa, Balladyny? No ale fakt, lebpzy rydz, niż nic. Koncepcji na M. Jeziora brak.
autor: gość
Koniec
To już koniec prawdziwej dzikiej żwirowni taka jaka była kiedyś teraz liczy się tylko komercja.
autor: XYZ
z basenem to fakt, prawie codziennie tamtędy przejeżdżam i roboty w miejscu.
autor: gość
Jeziorka
Spacer po żwirowni tak i tylko z rodziną. Niech miasto zrobi chętnie skorzystam.
autor: Nie chodzę pływać po żwirowni
fajnie - ale czy tą inwestycje można wpisać w rozwój międzyrzeckich jeziorek? Czy nie szkoda miejsca na to? czy ten plac zabaw, tor uatrakcyjni kąpielisko? Efekt będzie taki jak ze stokiem. odczytuje, to jako brak koncepcji na Jeziorka, dla sportów letnich, plażowiczów itd. Oj Panie Kot, i Pan ma Sternika ... kocha pan żagle, sporty wodne... gdzie Pan zrobisz koncert? zero strategicznego myślenia...
autor: gość
Lenie międzyrzeckie weżcie się do roboty. A nie tylko relaks i pomoc społeczna.
autor: gość
Żwirownia żwirownią a jutro mija termin zakończenia remontu basenu a w temacie cisza... A takie obietnice w trakcie kampanii padały :)
autor: gość
Ale oczywiście znowu najlepiej projekt zrobić aby różnego rodzaju sprzętu dostawy były i było co brać urzędnikom i krawcom do kieszeni
autor: gość
większa plaża
dokładnie, więcej zrobić należy z samą plażą i kąpieliskiem. Powiększyć plażę, dosypać porządnego piasku, wyrównać i wykosić całą linię brzegową od stoku. Na co komu kolejny pseudo zestaw do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Jest kilka w mieście i chętnych nie ma. Gdzie jest boisko do siatkówki plażowej?? gdzie gdzie boisko do piłki nożnej plażowej??
autor: wypoczywający
Żwiry
Do tego zrobić porządną plażę i postawić dużo pojemników na śmieci bo z tym jest duży problem pzdr
autor: Gosc
Żwiry
Zamiast tych dziwacznych sprzętów które będą niszczały jak "stok" lepiej te pieniądze wydać na oczyszczenie i wyrównanie dna do tego oczyścić wodę bo jest zielona i już nie przyciąga tylu ludzi co kiedyś...
autor: Gosc
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
5
Wraca temat zagospodarowania żwirowni
Władze miasta w 2017 roku złożyły wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020 na zagospodarowanie terenu międzyrzeckich jeziorek. Dotychczasowy przebieg konkursu stwarza ogromną szansę na zdobycie blisko 6 milionów złotych na ten cel.