YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Co to jest szybki przelew BlueCash?

17 maja 2019 20:07:57 | autor: Porada eksperta
BlueCash to błyskawiczny przelew z konta na konto realizowany przez firmę Blue Media. Usługa ta oferowana jest przez większość komercyjnych banków. Należy pamiętać, że szybki przelew jest płatny. Jego koszt waha się od 1 do 5 zł. Co zrobić, jeśli nasz bank nie realizuje błyskawicznych płatności, a musimy natychmiast przelać pieniądze?

BlueCash - co to jest?

Banki czy firmy pożyczkowe działające na rynku wychodzą naprzeciw swoim klientom. Aby usprawnić im korzystanie z usług wyprowadzają liczne ułatwienia. Do takich możemy zaliczyć minimum formalności czy kilka możliwości wypłaty pieniędzy. Jedną z nich jest błyskawiczny przelew BlueCash. To jeden z dwóch systemów dostępnych w polskich bankach.

BlueCash obsługiwany jest przez prywatną spółkę Blue Media. Usługa ta polega na błyskawicznym przekazaniu pieniędzy z konta na konto. Cały proces zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. Przelew gotówki polega na automatycznym wykonaniu dwóch płatności wewnątrzbankowych. Dostawca usług - BlueCash wykorzystuje w tym celu swoje konta założone w różnych bankach. Dzięki temu wypłata pieniędzy np. z pożyczki ratalnej nastąpi błyskawicznie.

Przelew natychmiastowy BlueCash - które banki go oferują?

Liczba banków, które oferują przelew ekspresowy, jest ograniczona. Nie wykonamy błyskawicznej płatności BlueCash m.in. w bankach spółdzielczych czy SKOK-ach. Wynika to z polityki danej instytucji. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele firm, w których możemy wybrać szybki przelew.

BlueCash dostępny jest w największych polskich bankach, m.in. BGŻ, mBank czy ING Bank Śląski. Banki komercyjne chcąc uatrakcyjnić swoją ofertę, decydują się pożądane przez klientów rozwiązania. Pamiętajmy, żeby przed złożeniem wniosku o pożyczkę sprawdzić dostępność przelewu BlueCash.

BlueCash - cennik

Wykonanie przelewu ekspresowego BlueCash wiąże się z dodatkową opłatą. Nie jest ona jednak duża. Koszt wykonania szybkiej płatności zaczyna się już od 1 zł. Maksymalna kwota, jaką będziemy musieli zapłacić, to 5 zł. Skąd różnica w cenie? Zależna jest ona od banków, które współpracują z Blue Media.

Dzięki temu, że usługa BlueCash nie jest droga, mogą się na nią zdecydować nie tylko osoby starsze, ale również młodzi sięgający po pożyczkę dla studentów. Przelew z pieniędzmi trafi na nasze konto nawet w kilka minut. Jeśli zapomnimy zapłacić za telefon lub internet, nie będziemy musieli czekać do najbliższego dnia roboczego, aby nasza płatność dotarła na konto usługodawcy.

Wady i zalety szybkiego przelewu BlueCash

Przelew natychmiastowy BlueCash to świetne rozwiązanie dla osób zapominalskich, które spóźniają się z płatnościami. Usługa dostępna jest w wielu firmach. Co więcej, nie kosztuje dużo. Jakie jeszcze zalety posiada produkt firmy Blue Media?

 • usługa dostępna jest dla osób w każdym wieku;
 • nie musimy o nią dodatkowo wnioskować, wystarczy wybrać ją z listy dostępnych opcji;
 • przelew BlueCash jest tani;
 • pieniądze mogą trafić z konta na konto nawet w kilka minut;
 • odbiorca przelewu widzi informacje dotyczące jego zleceniodawcy oraz pośrednika transakcji;
 • błyskawiczny przelew BlueCash jest w pełni bezpieczny;
 • istnieją również szybkie przelewy dla firm;
 • możemy przelać środki pieniężne na telefon, gdy nie znamy numeru konta odbiorcy;
 • możemy zlecić równocześnie kilka przelewów;
 • istnieje opcja doładowania telefonu lub zapłacenia rachunków z użyciem Blue Media;
 • możemy szybko ponowić przelew z historii transakcji.

Ogromnym minusem transakcji z wykorzystaniem BlueCash jest limit pieniędzy, które możemy przesłać. Wynosi 20 000 zł i jest ustanowiony przez usługodawcę. Kwota ta może być mniejsza w zależności od banku. Jeśli sięgniemy po pożyczkę z wykorzystaniem szybkiego przelewu, zostanie to odnotowane w umowie pożyczki.

Przelew zewnętrzny Blue Media jako alternatywa?

Nie każdy bank realizuje szybkie przelewy. Możemy jednak zlecić szybką płatność korzystając ze strony internetowej firmy Blue Media. Wystarczy, że wejdziemy na stronę www.bm.pl i utworzymy na niej konto. Następnie będziemy musieli podać numer rachunku odbiorcy i wybrać bank, z którego przekażemy środki pieniężne.

Szybkość transakcji opiera się na dwóch przelewach wewnętrznych. Pierwszy trafia z naszego konta na rachunek Blue Media w naszym banku. Drugi - z konta firmy na właściwy rachunek. Co istotne, usługa ta jest całkowicie darmowa. Nie musimy się więc martwić o to, że w ofercie naszego usługodawcy brakuje błyskawicznych przelewów.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  logo male