YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Czy w szpitalu nadal będą rodzić się dzieci?

7 lutego 2019 15:03:32 | autor: redakcja
Związkowcy z międzyrzeckiego szpitala są oburzeni pomysłami likwidacji oddziału ginekologiczno–położniczego. Lekarze podkreślają, że to igranie z bezpieczeństwem mieszkańców oraz zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Zaniepokojony sytuacją w szpitalu jest burmistrz Zbigniew Kot.

Budynek Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim (fot. miedzyrzec.info)

Można mówić, że ta informacja spadła na międzyrzeczan jak grom z jasnego nieba, ponieważ jeszcze w październiku na konferencji prasowej w szpitalu zapewniano, że placówka radzi sobie znakomicie. Mówił o tym dyrektor Wiesław Zaniewicz oraz jego zastępcy – Romuald Pietrosiuk i Maciej Płaszewski. Towarzyszący im starosta Mariusz Filipiuk podkreślał, że z roku na rok międzyrzecki szpital pozytywnie się zmienia. Zapewnił, że nie zagraża mu likwidacja, a sytuacja kadrowa na tle innych szpitali wcale nie wygląda źle. - Szpital w Międzyrzecu nie jest w żaden sposób zagrożony. Dyrekcja przeprowadziła pewną reorganizację. Sprowadzono nowych specjalistów, którzy poszerzają wachlarz usług. Wszystko tu jest robione dla dobra pacjenta – podkreślał.

Zaledwie dwa miesiące po tym w mieście pojawiły się plotki, że dyrekcja szpitala chce zlikwidować oddział położniczo-ginekologiczny. - Z nami nikt na ten temat nie rozmawiał i chyba wszystko dotychczas dobrze funkcjonowało skoro dyrektor szpitala otrzymywał nagrody finansowe. Dopiero w grudniu na posiedzeniu rady społecznej szpitala okazało się, że jest jakiś niedobór finansowy – mówi Norbert Kubiszyn, ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego.

O sprawie zaczęły pisać lokalne tygodniki. Cytowano dyrektora Zaniewicza mówiącego o stracie w wysokości około 1,4 mln złotych, którą miał wygenerować oddział. - Dzisiaj zastanawiamy się co z tym zrobić. Nie możemy sobie pozwolić, by przez jeden oddział cały szpital ponosił straty – komentował starosta Filipiuk.

W prasowych wypowiedziach jak ognia unikano słowa „likwidacja”, mówiąc jedynie o „planie naprawczym” lub „reorganizacji oddziału”. Skąd więc obawy o to, że oddział przestanie istnieć?

- W styczniu na posiedzeniu komisji spraw społecznych Rady Powiatu ujawniono, że nasza dyrekcja prowadziła rozmowy z bialskim szpitalem i były one bliskie finalizacji. Porozumienie zakładało, że nasze pacjentki na ginekologię i położnictwo będą wożone do Białej Podlaskiej, a na rehabilitację pacjenci z Białej Podlaskiej będą kierowani do Międzyrzeca – ujawnia lekarz ginekolog Andrzej Barszczewski. - Lekarze z Białej Podlaskiej pytali nas: kiedy do nas przychodzicie? Za naszymi plecami to załatwiano – dodaje Norbert Kubiszyn.

Podczas sesji rady miasta, która odbyła się pod koniec stycznia o sytuacji w szpitalu mówił burmistrz Zbigniew Kot: - Uważnie się temu przyglądamy i zastanawiamy jak pomóc, aby ta placówka funkcjonowała właściwie i nie doszło do likwidacji oddziałów, tak newralgicznych dla naszego otoczenia. Zdajemy sobie sprawę, że można czekać jakiś czas na rehabilitację i inne zabiegi, czy też jechać do Białej Podlaskiej na spotkanie z lekarzem specjalistą. Jednak trudno sobie wyobrazić przewożenie do innego miasta kobiety w sytuacji komplikacji okołoporodowych, przy krwotoku. Przecież nie dojedziemy do Białej Podlaskiej w kilka minut. To może prowadzić do niesamowitych dramatów. Mam nadzieję, że jako przedstawiciele mieszkańców nie będziemy musieli podejmować zdecydowanych kroków i że cała ta sytuacja zostanie rozwiązana w drodze rozmów i pertraktacji - powiedział.

Andrzej Barszczewski podkreśla, że dotychczas szpitalne finanse bilansowały się praktycznie na zero, a jeżeli już pojawiało się jakieś ujemne saldo to było ono niewielkie, rzędu 200 tys. zł. - Każdy kto czyta branżową prasę wie, że rok 2018 był dla szpitali powiatowych wyjątkowy. Znacznie wzrosły koszty utrzymania, między innymi ze względu na podwyżki płac. Stąd problemy – wyjaśnia lekarz.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że od 1 marca nastąpi wzrost wyceny części szpitalnych procedur, co powinno nieco poprawić sytuację powiatowych szpitali.

Związki zawodowe działające w międzyrzeckim szpitalu poprosiły tymczasem o szczegółowe wyniki finansowe poszczególnych oddziałów z okresu ostatnich trzech lat. Chcą się też dowiedzieć jakie są koszty funkcjonowania szpitalnej administracji. - Prowadzimy z dyrekcją twarde rozmowy. Na pewno nie będziemy czekać, aż okaże się że jest za późno by ratować położnictwo i ginekologię. Bez walki się nie poddamy – zapewnia Hanna Osypińska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Pacjenci oddziału ginekologiczno-położniczego stanowią 1/5 wszystkich pacjentów międzyrzeckiego szpitala. W minionym roku wykonano tam 470 zabiegów operacyjnych. Zanotowano 273 porody (liczba zarejestrowanych w tym czasie na terenie Międzyrzeca noworodków wynosiła 172).

- Problem bierze się z tego, że rosną koszty funkcjonowania szpitala, a nakłady są za małe. Nie można jednak wszystkiego sprowadzać do bilansu finansowego. Przecież nikt nie myśli, żeby zabierać z Międzyrzeca straż pożarną czy pogotowie, do których również dokładamy. Nikt nie myśli o zamykaniu szkół, których utrzymanie kosztuje bardzo dużo. Na likwidacji ginekologii i położnictwa najwięcej straciliby pacjenci. Nie można stawiać na szali ich bezpieczeństwa i stwarzać zagrożenie dla życia. Takie działania nie uleczą finansów szpitala – podkreśla Norbert Kubiszyn.

W najbliższym czasie ma się odbyć kolejne posiedzenie społecznej rady szpitala, poświęcone sytuacji finansowej tej placówki. - Mam nadzieję, że doczekamy się na tym spotkaniu konkretnych wyjaśnień skąd się wziął problem. Czy chodzi o sprawy finansowe czy kadrowe. I jak to rozwiązać. Takich informacji oczekuję od dyrektora – mówi burmistrz Zbigniew Kot.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (31 marca 2019 13:04:13) zlikwidujmy PSL ! Pediatria bedzie nastepnym oddzialem w.miedzyrzeckim szpitalu do likwidacji.Skoro na pomoc w leczeniu dzieci,wzywany jest wiekowy doktor Korpysz,to oznacza ze oprocz pani doktor Netczuk,nie ma komu leczyc.Skrytobojcy z PSL,doprowadza do upadlosci wszystkich oddzialow,a nastepnie calego szpitala.Apeluje zlikwidujmy, PSL zanim ci podli ludzie rozmontuja wszystko w Miedzyrzecu. autor: Gosc
  (31 marca 2019 12:15:55) Ważne Które placówki są w sieci szpitali? Dokładna lista szpitali i placówek medycznych będących na liście sieci szpitali znajduje się TUTAJ Szpitale, które spełniły kryteria i są w sieci, będą miały zagwarantowane finansowanie przez 4 lata. W związku z tym wykazy te będą obowiązywały od 1 października tego roku do 30 czerwca 2021 r. Jednak jeżeli w tym okresie w szpitalu coś się zmieni i przestanie spełniać kryteria, to może być z tej sieci usunięty. autor: gość
  (31 marca 2019 09:54:19) Tak zrozumiałem, że bilans całego szpitala jest ujemny: rehabilitacja przynosi straty, pediatria przynosi straty, zakład opiekuńczy też daje straty. Jeżeli sama ginekologia (bez położnictwa) zostanie, to również będą straty może nawet większe bo koszty będą podobne. Prawie wszystkie oddziały przynoszą tu straty a nagrody dla dyrekcji zatwierdzone przez radę społeczną były rozdzielone? Jak tak to też znalazły się w worku strat szpitala. autor: gość
  (31 marca 2019 08:58:22) Jeżeli lekarz udziela wywiadu i wypowiada się że położnictwo i ginekologia ma przynosić straty i tak ma byc i to jest dobrze to ja sie lapie za głowę z przerażenia. 1,5mil straty ponieważ wycena porodu jest jak dobrze zrozumialem w miedzyrzeckim szpitalu 3,5 tys zl za poród tak placi NFZ a w białej 8,5 tys zl. Kto teraz rządzi w Panstwie przecież cudowny Pis, dlaczego sa takie dysproporcje? Teraz juz jest 1,5 mil straty na położnictwie bo nie przekroczono 400 porodów,co bedzie w tym roku jak urodziło sie 44 dzieci przez 3miesiące to w tym roku bedzie strata 2mil zl! I co razem 3,5mil straty! Wtedy będzie cały szpital do likwidacji.Czy położnictwo odpowie za taki stan oczywiscie ze nie.Jezeli tak jak sie mowi ginekologia miała by zostać na miejscu i kobiety miały by lekarzy to nie ma mojej zgody by przez takie dalsze straty cały szpital upadł. Są jeszcze inne oddziały z których ja i mieszkańcy korzystaja jak chirurgia, rehabilitacja czy wewnętrzny.Położnictwo trzeba przenieść by ratować cały szpital ja to rozumiem,wy tez hejterzy powinniście autor: Autor
  (31 marca 2019 08:37:05) PSL dziala na niekorzysc mieszkancow Problemy szpitala,nie powstaly z dnia na dzien,zadluzenie roslo od lat.Kto rzadzil i rzadzi Starostwem i szpitalem:PSL! To ci ludzie zadni stanowisk,dla siebie i swoich bliskich,doprowadzili do upadlosci,miedzyrzeckiej placowki.Filipiuk,Litwiniuk,Zaniewicz,Stefaniuk to wazni czlonkowie PSL,poxjeli decyzje o likwidacji oddzialu,a juz niedlugo calego szpitala.Taka jest prawda ! autor: gosc
  (31 marca 2019 00:41:03) Jaka koalicja jaka ruina gamoniu autor: gość
  (30 marca 2019 23:58:12) Filipiuk, Skolimowski,Zaniewicz, Stefaniuk itd -wszyscy źli!!! LUDZIE ogarnijcie się!!! Personel oddziału dał ciała - to jest do udowodnienia, rząd PIS opracował plan jak z małych miast zrobić średniowiecze - 400 porodów to większa kasa , mniej to mniej kasy. KTO jest w stanie przewidzieć ile w tym szpitalu będzie porodów w skali roku? Kto jest w stanie przewidzieć ile ten szpital przyjmie wszystkich pacjentów w skali roku??? Kolejny udany manewr pisiorstwa pod tytułem: "skłócić w jednym mieście społeczeństwo", w naszym mieście sprawdza się wyśmienicie przy aktywnym udziale pierwszego posła rzeczypospolitej międzyrzeckiej MKD !!! Dlaczego - skoro pis jest w koalicji z psl w powiecie (a to psl wygrał wybory demokratyczne - mogli ułożyć się z chociażby porozumieniem samorządowym i też mieli by większość) to poseł aczkolwiek ciężko mu to przełknąć powinien wykazać minimum dobrej woli a nie butę i arogancję!!! Normalnie myślący ludzie docenią to przy urnie!!! Nie ma co wylewać krokodylich łez i szukać winnych tam gdzie ich niema, trzeba spojrzeć na to obiektywnie - dalsze rządy pisu doprowadzą cały kraj do ruiny nie tylko Międzyrzecki szpital!!! autor: gość
  (30 marca 2019 23:28:16) I tak będą czytać, bo to farsa. Może potrzeba ludzi przed szpitalem albo pod starostwem. Dzwońmy po agrounie oni maja wprawę! autor: gość
  (30 marca 2019 23:22:55) PIS Zakaz mediów chociażby po to żeby ludzie mniej wiedzieli kto,po co i dlaczego a panowie zPSL-u nie musieli czytać brzydkich komentarzy na swój temat ( mniej wiesz lepiej śpisz) . autor: O
  (30 marca 2019 23:18:43) Folwark zwierzęcy, tyle w temacie autor: gość
  (30 marca 2019 22:59:05) Jakim prawem nie wyrażono zgody na obecność mediów na posiedzeniu rady. Przecież nie jest to jeszcze prywatny szpital. W nonszalandzkiej wypowiedzi starosty zauważam niekonsekwencje: wg jego słów wszystkie szpitale mniejsze w województwie lubelskim są zadłużone a nasz szpital na ich tle wypada bardzo dobrze. Skoro inne szpitale są w gorszej sytuacji finansowej, to podążając takim tokiem myślenia one również zamkną nieopłacalne oddziały a więc liczba oddziałów ginekologicznych znacząco się zmniejszy w całym wojewódzwie. Inne placówki muszą być z tego powodu przeciążone, więc dostęp do nich będzie trudniejszy, kolejki dłuższe a więc opieka nad kobietami ucierpi. Dziwi też nietypowa wręcz w przypadku PSL prospektywna zapobiegliwość w imię hipotetycznego dobra jakim jest -szpital-. Po co nam mieszkańcom -szpital- skoro w nim nie będzie można się leczyć, bo -szpitalowi- nie opłaci się leczenie naszej choroby. autor: gość
  (30 marca 2019 22:23:25) Ta, filipiuk to szczyt hipokryzji. Jest git to PSL, a jak zielony personel na czele z dyrektorem zadłużają szpital i mówią o tym oczywiście po wyborach (a wcześniej tak się chwalił PSL ze będzie tomograf) to juz wina Skólimowskiego i PISU. Cały czas się tłumacząc ze przecież rządzi tu KOALICJA. Mam nadzieje że Pan Janusz wyjdzie z tego chorego układu i wyciągnie działa przeciwko tej mafii i kołku wzajemnego uwielbienia. autor: gość
  (30 marca 2019 22:14:36) To Filipiuk popycha od tylu Skolimowskiego autor: gosc
  (30 marca 2019 22:08:52) Powiedział na radzie powiatu że nie można się rozwijać likwidując oddziały wiec pewnie zrezygnuje jak zieloni to przyjmą. autor: gość
  (30 marca 2019 22:04:18) Jeżeli Pan S. nie potrafi nic zrobić w spawie szpitala, to jaki jest cel koalicji, piastowanej funkcji? autor: gość
  (30 marca 2019 21:47:21) Kogo reprezentuje pan Skólimowski? autor: gość
  (30 marca 2019 21:43:29) Jeslis trafił między wrony, musisz krajach jak i ony. autor: Grazyna
  (30 marca 2019 21:39:02) oj, chyba obaj się w sumie lubią:)))) autor: gość
  (30 marca 2019 21:37:04) Czy Pan Skólimowski nie popiera pana Filipiuka? autor: gość
  (30 marca 2019 21:36:23) PIS Prawda jest taka że panowie z PSL-u tylko czekali kiedy św.pamieci pan Stolarczyk ustąpi ze stanowiska dyrektora szpitala żeby zacząć rządzić szpitalem po swojemu i wsadzać swoich na stanowiska .Raptem za nowego dyrektora szpital źle prosperuje BZDURA. .A Skolimowski to tylko popychadlo Filipiuka . autor: O
  (30 marca 2019 21:27:21) Co wy po tym Skolimowskim jezdzicie,jak po burej suce.To nie on zdecydowal o likwidacji oddzialu, a Filipiuk z PSL i reszta zielonej bandy. autor: gosc
  (30 marca 2019 21:25:05) Ja nie zazdroszczę więc się nie wypowiadaj w moim imieniu A jak tobie żal dupe ściska to do dzieła autor: Ja
  (30 marca 2019 21:08:25) Pan Skólimowski to mądry człowiek , już On wie co trza robić!!!! Wszyscy mu zazdroszczą,że takie wysokie stanowisko piastuje. autor: gość
  (30 marca 2019 21:01:42) DO I CO DALEJ jak jesteś taki mądry to kandyduj w wyborach, może Cię wybiorą a nie ból 4 liter się odzywa. Nie uwierzę jeśli pan skolimowski zostanie na swoim stanowisku jeśli PSL przyjmie uchwale o likwidacji szpitala. Mieszkać w miedzyrzecu czy gminie międzyrzec i głosować na niekorzyść ludzi stad - toż to wstyd autor: gość
  (30 marca 2019 20:46:33) I co dalej/ Będzie coś utworzone, a zrobi nam ten kawał pierwszy ministrant międzyrzecki p.Skólimowski , który nic nie robi bo nic nie potrafi. Siedzi na ciepłej posadce, przytakuje pajacowi i bierze dobrą kaskę. Ale teraz pokaże jak można mądrze zadziałać.Nabrał odwagi i chęci na działanie. A personel oddziałów da sobie doskonale radę, tylko już nie będą robione badania prywatne na oddziałowym sprzęcie autor: gość
  (30 marca 2019 19:49:07) ... Chodzą plotki, że osoby zasiadające w radzie szpitala chcą stworzyć w szpitalu prywatny dom opieki społecznej. Ciekawe, czy to tylko plotki? To mógłby być lukratywny interes, a osoby zainteresowane nie potrzebowałyby już naszego poparcia. autor: gość
  (30 marca 2019 16:19:50) Święta prawda autor: Jol
  (30 marca 2019 15:17:05) I bardzo dobrze, że zamknęli ten burdel - same lenie, co śpią w nocy. Opryskliwe i chamskie pielęgniarki i zapatrzeni w siebie pseudolekarze, co prywatnie biorą 150 za wizytę. Teraz niech się sami ubezpieczają a nie tylko liczą kasę bez podatku. autor: gość
  (30 marca 2019 14:04:14) O tym jak głosowali wiedza tylko członkowie rady i osoby którym udzielili informacji. Ale możesz być spokojny, PSL był za wygaszeniem położnictwa. autor: gość
  (30 marca 2019 13:14:56) nie głosujemy na PiS Pis wszechwiedzący- prosiłem o inf kto jak głosował, czy to dla was takie trudne, tylko wam ufam (ha, ha, ha,) autor: gosc
  (30 marca 2019 11:29:44) Polskie Stronnictwo Likwidacyjne Pan Franciszek Stefaniuk,tym glosowaniem pokazal prawdziwe oblicze.Zaklamanie i dzialanie przeciw lokalnej spolecznosci,jest dowodem na to ze dla PSL,najwazniejsze sa ich interesy i uklady. Panie Franciszku,pan i pana koledzy z PSL,zostaniecie zapamietani jak likwidatorzy,oddzialow szpitalnych,a moze i calego szpitala.Wstyd i hanba !!! autor: gosc
  (30 marca 2019 10:52:13) nie głosujemy na PiS Znawcy tzn. ci z pis podajcie jak głosowali wszyscy z imienia i z nazwiska członkowie Społecznej Rady Szpitala autor: gosc
  (30 marca 2019 09:22:11) nie glosujemy na PSL Czy swinie,oddchodza z wlasnej woli od koryta ? PSL-owska mafia,bedzie trwac i pilnowac wlasnych interesow i swoich bliskich,pozostalych majac w dupie.Jestem przekonany,ze mieszkancy Miedzyrzeca i okolic,przekonali sie ze PSL-owscy "dzialacze" to kretacze i oszusci,przesiaknieci kumoterstwem i nepotyzmem.Apeluje: Nie glosujcie na PSL,to partia anty-obywatelska dzialajaca na szkode lokalnej spolecznosci. autor: Gosc
  (30 marca 2019 09:21:31) Wstyd radni PSL: Kostka, Litwiniuk Sulina, Sójka, a zwłaszcza WSTYD Panie Pośle Franciszku J. Stefaniuk, bo być może pana gloś był decydujący w tej farsie naprawiania szpitala. Hańba panowie z PSL. autor: gość
  (30 marca 2019 08:31:54) Wszyscy co głosowali za „WYGASZENIEM” oddziału położnictwa powinni odejść w trybie natychmiastowym. autor: gość
  (29 marca 2019 22:47:42) Człowieku poniżej uspokuj się juz, paranoję się leczy . autor: Ja
  (29 marca 2019 22:11:34) Pan Skólimowski uratuje szpital, już nie raz pokazał co potrafi!!!!!!!!!!!!!!! autor: gość
  (29 marca 2019 21:11:36) Starosta mówiący że szpital podlega pod Skólimowskiego. Gościu daj mu pełnie kompetencji w tym zakresie to zrobi tam porządek. A nie oddać komuś „pod nadzór” a obsadzić swoimi w tym pracująca tam drugą połówka i zrobić z tego hermetycznie zamkniętą placowke. Jakby było super to byście mówili - sukces PSL jak jest źle to wina PIS. Smutne że nikt nie potrafi przyznać się do błędu. autor: salowy
  (29 marca 2019 20:33:11) wyciac zielona koniczyne Wyborcy powinni PSL-owskim oszustom,zaplacic pieknym za nadobne.Wykarczowac zielone chwasty z zycia publicznego.Filipiuk,Zaniewicz i Litwiniuk,powinni sie pod ziemie zapasc,za to ze ukrywali problemy szpitala przed wyborami autor: Gosc
  (29 marca 2019 20:20:29) Cały PSL autor: gość
  (29 marca 2019 20:02:22) Nie potrafię zrozumieć. Jak mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, Drelowa, Gminy Międzyrzec Podlaski, tj. Litwiniuk, Filipiuk, Adamowicz, Kaźmierski, Sulima mogli być a likwidacją wartości dedykowanej dla mieszkańców którzy głosowali na nich. autor: gość
  (29 marca 2019 18:58:17) PSL chce zamknac szpital w Miedzyrzecu ? No i stalo sie,glosami PSL oddzial ginekologiczno-polozniczy w miedzyrzeckim szpitalu,przestal istniec.Ciekawe ktory bedzie nastepny do likwidacji,a moze i caly szpital ? autor: Gosc
  (29 marca 2019 13:09:48) Nic się nie zmieni autor: gość
  (29 marca 2019 10:27:32) Ale herb nowy będzie to i dyrektor powinien być nowy autor: gość
  (29 marca 2019 09:47:31) No to w skali zadowolonych z leczenia na tym oddziale w skali 1-10 jesteś w przedziale 1. autor: gość
  (29 marca 2019 08:30:05) Jakie szumidła? Już nie macie co wymyślać to wymyślacie szumidła dla Wi-Fi. Byłem w szpitalu w poprzednim przez tydzień w dwa tygodnie temu i Wi-Fi śmigało. Obsługa lekarska, pielęgniarska jak i salowa też na 10 w skali 1-10. Oddział wewnętrzny I piętro. autor: Pacjent
  (28 marca 2019 23:05:28) Panie Norbercie Kubiszyn , przy takim podejściu obecnie rządzącej partii to to co pan mówi odnośnie straży pożarnej i pogotowia jest bardzo możliwe. Toż na te 500+, 1000+, "13 dla emerytów" itp trzeba mieć kasę !!! autor: gość
  (28 marca 2019 23:01:43) do gościa z 28 marca 2019 21:31:48 Pan Janusz to mądry i wykształcony człowiek wzór do naśladowania. autor: Johan
  (28 marca 2019 22:55:31) do gościa z 28 marca 2019 21:31:48 A może v-ce starosta ma takie samo zdanie jak starosta tylko przy kamerach "szczeka" jak prezes i poseł każą ??? Może warto ten wątek przemyśleć i przeanalizować??? autor: gość
  (28 marca 2019 22:50:42) do gościa z28 marca 2019 19:26:33 Ty to chyba z mózgiem masz coś nie tak albo drwisz - szpital i wi-fi ! Do szpitala to chyba kładzie się po to aby leczyli a nie żeby książę pacjent albo pacjentka na "wi-fi" sobie brykali, ja pie... e jakim trzeba być zrytym ??? autor: gość
  (28 marca 2019 21:31:48) v-ce starosta jest osobą która wie co trzeba zrobić ale pewnie nie chcą go słuchać autor: gość
  (28 marca 2019 19:53:26) Bo uruchomilli szmidła autor: gość
  (28 marca 2019 19:26:33) dlaczego w szpitalu nie działa wi-fi?!!! Może ktoś wie? autor: gość
  (28 marca 2019 19:12:21) do gościa z 28 marca 2019 18:59:42 To co p. v-ce starosta jeszcze robi na tym stanowisku? Jak jest tak jak piszesz to po prostu powinien podziękować za stanowisko ale ..... . Tutaj co niektórzy piszą że to psl - owcy "kochają" swoje stołki ale prawda jest taka że pis - owcy też !!! autor: gość
  (28 marca 2019 18:59:42) Vice Starosta ma tyle do gadania,co Icek w gettcie.To PSL,rzadzi i rozdaje karty,nawet w tak haniebnej sprawie jak likwidacja oddzialow w miedzyrzeckim szpitalu. autor: gosc
  (28 marca 2019 18:41:03) A jakie jest stanowisko pana vice starosty w sprawie szpitala? może ma jaki pomysł? autor: gość
  (28 marca 2019 17:05:47) Zacznijmy od pogonienienia koalicji PO-KO,do ktorej nalezy PSL autor: gosc
  (28 marca 2019 16:26:34) Gadu-gadu Te gadki i notatki nic nie zmienią w naszej sytuacji.Mieliśmy szanse pogonić czerwoną koniczyne i co? I tylko dużo na nią gadali, a wybrali czerwoną koniczynę, Bo rolnik lubi jak go się załatwia na sucho. Rozumu nigdy się nie nauczą i lubią być niczym. Taka ich mentalność, parobków PSLu. Co do posła MKD to on ma gdzieś naszych durnych obywateli. Dla niego ważna jest jego kariera.Moim zdaniem polityk latający po partiach jest wart tyle co guano.Ciemny lud wszystko zaprzepaści, a mogło być inaczej. autor: gość
  (28 marca 2019 16:10:04) Trzeba by upublicznić zarobki ,, świty,, szpitala to by dopiero było, prawdziwy kij w mrowisko. Wspomniane ( nie wiedzieć z jakiej bańki tu NBP) 6 tysięcy trzeba by przemnożyć przez kilka. I żadnego rozliczenia nie będzie w razie ogłoszenia upadłości. autor: gość
  (28 marca 2019 10:33:42) A co ma NBP do szpitala powiatowego??? autor: gość
  (27 marca 2019 21:02:42) No całkiem jak glapa w NBP - 6 tysi miesięcznie za to że jest się blądzią ha ha ha. jesteście żałośni !!! autor: gość
  (27 marca 2019 18:31:15) PSL-owskim krwiopijcom,to gdyby nawet 5 baniek przywiezc,to oni "rozdysponuja" je po swojemu,a szpital nadal bedzie zadluzony.Ci ludzie to pasozyci. autor: Gosc
  (27 marca 2019 18:08:50) do gościa z 27 marca 2019 14:51:41 Bo p.Tomkowicz patrzy oczami prezesa, myśli umysłem prezesa tak jak zresztą wszyscy fanatycy pisu! Za szpital ponosi odpowiedzialność psl - ok. Piszecie wywalić dyrektora, dobrze i co dalej? Pisowski dyrektor i wszystko w mgnieniu oka się poprawi? Po co poseł MKD ma przywieźć półtorej bańki której zresztą nie przywiezie bo ma na to wy... ne, Niech pogada z członkami komisji zdrowia której jest członkiem o zmianie jednej cyfry z 400 powiedzmy na 250 i w ten sposób uratuje nie tylko nasz oddział ale wiele w Polsce. Pozostaje pytanie czy stać go na taki "gest" ??? autor: gość
  (27 marca 2019 16:15:37) Zaufajcie władzy wybranej przez lud międzyrzecki !!!!!!!!!!!!! autor: gość
  (27 marca 2019 16:08:08) Podobno jest jakis uklad,co do wykorzystania pomieszczen,po likwidacji oddzialu polozniczo-ginekologicznego. autor: gosc
  (27 marca 2019 14:51:41) A dlaczego pana Tomkowicza ma interesować PSL-owski szpital w Międzyrzecu ??? autor: gość
  (27 marca 2019 14:16:28) VII sesja Rady Powiatu Pana Tomkowicza (PiS) interesuje budowa lokalnych drog, niekoniecznie szpital w Międzyrzecu Podlaskim, warto posłuchać pełnej wypowiedzi autor: gosc
  (27 marca 2019 12:47:31) zorganizujcie spotkanie z mieszkańcami Społeczeństwo Międzyrzeca i gmin ościennych,chce posłuchać co do powiedzenia w sprawie szpitala,mają zarządzający nim:pan Starosta Filipiuk,pan dyrektor Zaniewicz i inni działacze PSL autor: Gosc
  (27 marca 2019 11:13:40) VII sesja Rady Powiatu Warto odsłychać wystapienie radnego z PiS p. Tomkowicza, wiele mowi ( 59 minuta dla ułatwienia) autor: gosc
  (27 marca 2019 08:48:39) Kondycja szpitala i JAKOŚĆ świadczonych tam usług świadczą o zarządzająch tym szpitalem (czytaj PSL). Czy w innych szpitalach nie było,, rujnujących,, powyżek płac tylko nasz musiał je wypłacić tej garstce pozostjącej na zatrudnieniu z etatu? Większość bogato nagradzanych osób pracuje na kontraktach, gdzie wysokość uposażenia zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE od dyrekcji. Tam zatrudniają kogokolwiek aby mieć co wykazać do NFZ. Popatrzmy na Oddział Wewnętrzny, popatrzmy na Dzieciecy czy Radiologię. Porażka panowie z PSL czas pochylić głowy i uderzyć się w piersi. Nie chcemy waszych rządów w szpitalu. autor: gość
  (27 marca 2019 08:16:18) To powiedział Kołodziejczak - prezes AgroUnii tej od palenia opon w Warszawie, boli co? PSL przyczynił się do obecnej sytuacji. Są to zdrajcy polskiej wsi, ludzie, którzy na temat polskiej wsi nie powinni się wypowiadać. Powinni zostać zmieceni. To o nich używam słów: łajdacy polityczni. Powinni zostać zmieceni z polskiej sceny politycznej. Cały PSL powinien zostać zmiecione. Oczywiście są tam osoby, którym zależy na dobru polskiego rolnictwa, ale są to jakieś wybrane jednostki, które w interesie własnym podporządkowują się linii partyjnej i po prostu siedzą cicho. Nie możemy na to pozwalać. Dziś nie można utożsamiać PSL-u ze sprawami polskiego rolnictwa. To jest śmiech. My pokazaliśmy, co myślimy o PSL-u autor: gość
  (27 marca 2019 08:10:01) pluj PSL w oczy,powie ze deszcz pada. PSL-owska klika,o strukturach mafijnych za swoje przewinienia,obarcza i atakuje innych.Tak bylo za ZSL,tak sie dzieje i teraz.Jak ludzie mowia im w oczy,ze to ich kumoterstwo i nepotyzm,oraz zaniedbania doprowadzily szpital w jakiej jest obecnie,to zieloni wmawiaja ze to pan Duszek zarzadza szpitalem,a nie ludzie zwiazani z PSL Znacie przyslowie o pluciu w gebe pewnej pani,owatpliwej reputacji.Wypisz,wymaluj pasuje do dzialaczy PSL.Odnosnie spotkana z panem poslem,one sie odbywaja i ludzie przychodza.A moze PSL jakes zorganizuje ? Oj uslyszycie od ludzi pare mocnych zdan. autor: gosc
  (27 marca 2019 07:50:19) do:(26 marca 2019 22:45:05) Zacznij koleś myśleć samodzielnie...... samodzielnie:)))) tacy jak Ty to tragedia nie tylko dla Międzyrzeca ale przede wszystkim Polski, brniecie w zakłamaniu z nienawiści na dno :))) losy szpitala międzyrzeckiego to przykład Twoich wyborów:(((( autor: s
  (26 marca 2019 23:27:42) Co ma trawnik i pływalnia do szpitala? autor: gość
  (26 marca 2019 23:20:40) Co chodzi o szukanie kasy w samorządzie - może warto odchudzić administracje? Zacząć mądrze rządzić. Trawnik za 5 mln. Modernizacja pływalni za około 3 mln. I to za pożyczone, z funduszy, a nic za swoje/wypracowane. autor: gość
  (26 marca 2019 22:45:05) Do S Tak jesteśmy skazani na ciemnogród dzięki takim posłom jak MKD i takiemu rządowi jak obecnie ale sądząc po "niedzielnym spotkaniu z posłem MKD" w sali konferencyjnej UM, po frekwencji, to mam nadzieję że ludzie zaczynają myśleć. Kilka babć i dziadków w "wieku płodnym". Przedstawiciele większości wyborców miasta :)Strach pomyśleć co nas czeka jak będą nami dalej kierować tacy ludzie jak Jarosław K, Antoni M, i reszta tej "świty" !Co do posła i mecenasa: Jeżeli ktoś nie potrafi zbudować zwykłej ławeczki to po cholerę bierze się za poważniejsze sprawy - to też wina PSL-u, Filipiuka, Zaniewicza ? Może w tej sprawie trzeba powołać kolejną komisję sejmową za kilka dużych baniek z Antonim Smoleńskim na czele??? autor: gość
  (26 marca 2019 22:22:47) Zielonogrodem autor: gość
  (26 marca 2019 22:12:14) 26 marca 2019 21:37:56) I dzięki takim wyborcom jak poniżej Międzyrzec ma to co ma:)))) strach pomyśleć co nas czeka.......chyba jesteśmy skazani na bycie CIEMNOGRODEM autor: S
  (26 marca 2019 21:37:56) Tutaj sami "mądrzy" tylko nikt nie pokusił się przemyśleć takich spraw jak: Rząd podpisuje porozumienie ze związkami zawodowymi o podwyżkach płac a pieniądze na to ma "dać" starosta bo rząd ma to gdzieś! drożeje prąd, woda, wywóz śmieci -rząd tego nie widzi, starosta niech "da". Najlepiej wytykać Staroście , Dyrektorowi, PSL-owi. Teraz nauczyciele strajkują rząd da podwyżki bo wybory a o kasę niech się martwi Burmistrz, Wójt. I v-ce starosta i powiatowi radni pisu powiedzą że to jest"najlepszy rząd jaki mamy" - jaki najlepszy? dobry rząd uszanowałby wybór lokalnego społeczeństwa, skoro ono wybrało PSL to trzeba to uszanować p. pośle Duszek a nie bić pianę podpuszczać społeczeństwo!!! autor: gość
  (26 marca 2019 18:57:46) Mądrego to i dobrze posłuchać autor: gość
  (26 marca 2019 16:49:06) No i o czym to swiadczy ? Dzialacze PSL,sa przesiaknieci nepotyzmem i kumoterstwem. autor: Gosc
  (26 marca 2019 16:34:56) A Ci dalej o sprawach rodzinnych jak już nie ma się amunicji. Dziwnym trafem nikt drugiej żony starosty zatrudnionej właśnie w szpitalu nie wypomina :) autor: gość
  (26 marca 2019 16:27:46) Zacioles się że piszesz w kółko to samo zmień już płytę bo nudzisz autor: Ja
  (26 marca 2019 15:35:27) Zwłaszcza w dochowaniu przysiegi małżeńskiej. autor: Ksiądz
  (26 marca 2019 09:10:42) Tyz prawda autor: gość
  (26 marca 2019 07:29:56) Gdyby Pan Starosta radził się swego zastępcy szpital był by wzorem do naśladowania, Pan Wiece Starosta to człowiek zacny i godny naśladowania. autor: gość
  (26 marca 2019 07:17:28) PSL=szkodniki Starosta Filipiuk-PSL,dyrektor Zaniewicz-PSL,jego zastepca Pietrosiuk PSL,wymieniac dalej? W grupie osob,ktore doprowadzily szpital do katastrofy finansowej i realnego zagrozenia likwidacji oddzialow,nie ma nikogo z PiS,to PSL przez lata rzadzenia w powiecie i szpitalu doprowadzil,do tej dramatycznej sytuacji. autor: Gosc
  (26 marca 2019 00:00:15) Odezwał się człowiek w gumofilcach teczowych autor: gość
  (25 marca 2019 23:31:34) Trzeba powiedzieć wprost - pis w przypadku naszego szpitala ma uproszczoną sytuację: w powiecie rządzi psl więc kopa w pierwszej kolejności.Likwidacja małych porodówek - zalecenia pisowskiego ministra, lokalny pisowy poseł ma okazję poszczekać na swoją nota bene byłą partię, wybory się zbliżają więc czemu nie skorzystać z okazji i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.Burmistrz deklaruje pomoc ale chce wiedzieć w jakiej formie, byłby totalnym głupcem gdyby zrobił to w formie zaproponowanej przez swego kontr kandydata w wyborach na burmistrza(osobistego mecenasa posła wiadomo jakiego) który publicznie proponował aby burmistrz i wójtowie rodzącym w naszym szpitalu wypłacali po tysiaku - to miała być "promocja", w/g mnie to przekupstwo. Poseł ma aspiracje by zarabiać w euro więc nie ma na co liczyć! Posłanka Kornelia i poseł Stanisław są w "totalnej opozycji" więc g..no mogą. Głosujcie na pis dalej a "spokój grabarza wszystko będzie dobrze..... " (to z Nikosia Dyzmy jak by kto nie wiedział) bo ten film z dnia na dzień staje się rzeczywistością :( autor: gość
  (25 marca 2019 21:18:25) Po prostu koalicja europejska(psl) i takie standardy autor: gość
  (25 marca 2019 15:01:25) PSL walczy o koryto Powiem dosadniej:koryto,dla PSL najwazniejsze jest koryto. autor: Gosc
  (25 marca 2019 14:35:57) I o to w tym wszystkim chodzi-stołki autor: gość
  (25 marca 2019 09:27:24) PSL Ta sytuacja dowodzi, że jedno - może kilka posad, jest ważniejsze od pacjentów, mieszkańców, czy wyborców. Lepiej jest "wyciąć", aniżeli leczyć, dawać szansę i nadzieję. Oby tak dalej. Ja już domyślam się co będzie następne do likwidacji. autor: Mieszkaniec
  (25 marca 2019 08:15:23) Polskie Stronnictwo Likwidacyjne PSL,juz zdecydowal oddzial ginekologiczno-polozniczy,bedzie zlikwidowany.Mam nadzieje,ze spoleczenstwo podziekuje,w nalezny sposob klice z PSL autor: Gosc
  (24 marca 2019 07:52:35) wyeliminowac dzialaczy PSL "Odstrzelic Zaniewicza"marzenie scietej glowy.Jak zapewne wiesz,pan dyrektor jest czlonkiem PSL,podobnie jak starosta Filipiuk i inni rzadzacy szpitalem.Przeciez to jest jedna klika,rowniez w radzie spolecznej szpitala.Ci ludzie kombinuja tylko dla siebie,pod siebie i swoich bliskich.Dlatego najpierw trzeba wyeliminowac PSL z zycia publicznego,a najlepsze ku temu sa wybory. autor: gosc
  (24 marca 2019 00:39:09) PANIE STAROSTO POPIERAM PRZEDMÓWCÓW - ODSTRZELIĆ ZANIEWICZA - NA JEGO MIEJSCE ZATRUDNIĆ ZIMNEGO SK...SYNA KTÓRY WPADNIE DO SZPITALA NIESPODZIEWANIE O KAŻDEJ PORZE DNIA I NOCY I SPRAWDZI JAK PRACUJE SZPITAL I WYCIĄGNIE KONSEKWENCJE SŁUŻBOWE CZYLI ZERO KIMY NA NOCNYCH ZMIANACH, ZERO OBIJANIA SIĘ PO KĄTACH, UDAWANIA ŻE SIĘ PRACUJE, ZERO OLEWANIA PACJENTA !!!DOKTORSTWO, PIELĘGNIARSTWO POWINNO WIEDZIEĆ ŻE TO ONI SĄ DLA PACJENTA A NIE ODWROTNIE. OPIER..Ć SIE I BYĆ ZWIĄZKOWCEM I JEST OK - NIE, DO ROBOTY!!! PRYWATNE GABINETY LEKARZY, PRYWATNE INTERESY PIELĘGNIARKO POŁOŻNYCH A SZPITAL DLA MNIEJSZEGO ZUS-U !!! ALBO TO SPRYWATYZOWAĆ, DAĆ IM SZANSĘ,NIECH TO WEZMĄ W SWOJE RĘCE I POKAŻĄ ŻE POTRAFIĄ ZROBIĆ 400 PORODÓW !!! autor: gość
  (23 marca 2019 19:05:44) Pan Janusz Pan Janusz i tak już zrobił bardzo dużo:))))) autor: gość
  (23 marca 2019 15:55:43) Tylko Pan Janusz uczciwy, bogobojny, powszechnie szanowny jest w stanie coś zrobić!!!!!!! autor: gość
  (23 marca 2019 13:06:13) A w Białej za to ordynatorem jest człowiek z wyrokiem , ktory baaaardzo zwleka z cesarkim cieciem jak jest taka potrzeba i tam mam urodzić bo komuś tutaj jest miejsce za te dwa oddziały potrzebne? W życiu. Nie jest też tam wcale tak fajnie jak wszysvy próbują ludziom wmówić. Urodziłam w Międzyrzecu jedno dziecko - bardzo dobra opieka, teraz czekamy na drugie i nie wyobrażam sobie gdzieś jeździć skoro mam szpital 5 minut spacerem od domu (póki co). Niedawno leżałam obu też na obydwu oddziałach i opieke miałam bardzo dobrą, pielęgniarki na każdą prośbę przychodziły, pomagały, tak samo dla świeżo upieczonycham przez 24 godziny, lekarze też. Likwidacja tych oddziałów to będzie też duże utrudnienie dla starszych mieszkanek naszego miasta, które nie mają czym dojechać lub żeby ktoś je zawiozł do Białej. autor: Mama
  (23 marca 2019 11:46:05) wezcie sie do roboty PROZNIAKI Ginekologia i poloznictwo,to oddzialy niezwykle wazne w szpitalu,bo tu rodza sie rodowici miedzyrzeczanie.Nie moze tak byc,zeby przez nierobstwo i zaniedbania dyrektora szpitala z PSL i zarzadzajacego ta placowka,Starosty z PSL,ten prestizowy oddzial zostal zlikwidowany.Zmiencie dyrektora,postawcie na sprawnego menadzera,a nie na aparatczkow partyjnych,a wszystko mozna jeszcze odkrecic.Panie Filipiuk,skoncz pan z tymi idiotycznymi stylizacjami swoich fryzur i wez sie pan do roboty. autor: Gosc
  (23 marca 2019 08:49:59) Skoro kobiety wybierają inne szpitale do rodzenia dzieci,więc jest coś na rzeczy, to nie lata 70 czy 80-siate nie było transportu więc było najłatwiej w Miedzyrzecu. Teraz kobiety patrzą na podejście do ciężarnej i sprzęt do pomocy dla dziecka w razie potrzeby. Nie pozwólmy by zamknięto cały szpital przez ginekologie i położnictwo. Jest strata ale jak nie ma chętnych do rodzenia to dla lekarzy nie ma co trzymać na samych pasjach 80 tyś pewnie miesięcznie oszczędności będzie dla szpitala. autor: Gosc
  (22 marca 2019 15:25:17) Myślę że ordynatorzy pozostałych oddziałów biorą podobne jak nie większe pieniądze. Od kiedy koalicja Po-PSL umożliwiła powoływanie tzw. Kierowników Oddziałów wyłącznie przez dyrektora szpitala. Pomijając - jak było wcześniej powoływanie Ordynatorów Oddziałów w drodze konkursów przeprowadzanych przez komisje, która weryfikowały kwalifikacje . Możliwa jest od tej pory niograniczona wprost samowola dyrektorów i zatrudnianie. I tak mamy w Międzyrzecu Kierowników np. Oddziału Chirurgii, Wewnętrznego. gdyby policzyć roczne pieniądze wydawane bez jakiejkolwiek kontroli kto wie pewnie pokryły by dług ginekologii. autor: gość
  (22 marca 2019 11:48:04) Janusz Pan Janusz to fantastyczny człowiek... Taki mądry, skuteczny u prawy!! autor: Gosc
  (22 marca 2019 10:02:57) A ja mam pytanie bo chodzą od dawna słuchy, że Pan Ordynator Oddziału lek. med. Norbert Kubiszyn - specjalista położnictwa i ginekologii zarabia jako Ordynator prawie 20 tys zł miesięcznie? Przy takiej małej ilości porodów tez bym kurczowo trzymał się takiej pracy ,porodów mało, pracy mało a pieniądze wspaniałe. Czy to na pewno chodzi o dobro kobiet czy o utrzymanie wspanialej pracy co dla niektórych osób? autor: gosc
  (21 marca 2019 23:03:13) Głupoty bredzisz autor: gość
  (21 marca 2019 20:42:24) Czy wy chcecie by przez 3 lekarzy cały szpital upadł, bo na siłę mamy ich utrzymywać przecież ginekolog bedzie na miejscu tak jak jest kobiety będą miały lekarzy a tylko z porodami sie przeniosą ciężarne i tak większość w bialej rodzi. autor: Autor
  (21 marca 2019 20:07:58) Janusz to mądry i pracowity człowiek a jaki zaradny!!!! autor: gość
  (21 marca 2019 19:23:24) Tylko ze filipiuk chce zamknąć a Skolimowski chce zostawić i próbować przywrócić do „funkcjonowania” autor: gość
  (21 marca 2019 18:39:08) Pan Filipiuk i Pan Skolimowski stoją na czele powiatu, mieszkańcy wybrali ich w demokratycznych wyborach. Oni wiedzą co robią i zrobią jak trzeba, to zaradni ludzie, nie bójcie się. autor: gość
  (21 marca 2019 17:11:45) Tango Masz jakies klapki na oczach jakby kobiety chciały rodzić w Międzyrzecu to by nie było żadnego długu, gdyby lekarze fachowo i kulturalnej przyjmowali kobiety to One by chciały rodzic i odział by przynosił nawet zyski nie strate jak teraz. Mogła by nawet myszka Miki zarządzać szpitalem to nie ma znaczenia a oddział by przynosił +. Muszą być kobiety na porodówce "bo do tanga trzeba dwojga" Otwórz oczy i nie mydlij ich innym człowieku autor: gosc
  (21 marca 2019 14:34:40) Dyrektor i Starosta z PSL Czlowieku,co ty do lekarzy sie przyje..les,to oni odpowiadaja za stan finansow szpitala,oni pilnuja budzetu,oni decyduja o przyjeciach lekarzy i ich zwolnieniach ? To co dzisiaj sie dzieje ze szpitalem,narastalo przez lata.Kto zarzadza szpitalem ? Dyrektor z PSL,kto jego dzialania kontroluje ? Starosta Powiatu z PSL. autor: gosc
  (21 marca 2019 13:27:03) Lekarze oddziału Lekarze pracujący porostu się nie sprawdzają na tym oddziale są aroganccy i zadufani. Jeżeli mają choć odrobinę jakiegokolwiek honoru i zależy im na dobru szpitala by nie został całkowicie zamknięty (bo do tego doprowadza takim postępowaniem) powinni sami zrezygnować a nie kurczowo trzymać się pracy od której trzeba dopłacać, dla mnie podchodzi to nawet pod prace na szkodę szpitala mieć takie podejście do pacjentek. Czy administracji nie ma w Bialskim Szpitalu? ale tam kobiety chcą rodzic nie jak u nas w Międzyrzecu autor: gosc
  (21 marca 2019 08:10:16) winni dzialacze PSL Chcesz konkrety ? Prosze bardzo:za chaos w szpitalu,zadluzenie,zatrudnianie rodziny i znajomych w administracji i innych placowkach,podleglych Starostwu,kto odpowiada ? Chyba nie zaprzeczysz:PSL!,bo to ludzie tej partii rzadza w Starostwie,szpitalu,szkolach itd. W zwiazku z powyzszym,nie zrzucaj winy na innych,skoro winni sa: Filipiuk,Litwiniuk,Pietrosiuk i Zaniewicz z PSL. autor: gosc
  (20 marca 2019 23:31:14) Pisiorki plujcie dalej na PSL, Filipiuka, Zaniewicza, macie prawo być ułomnymi. Siedzi takich kilku, wypisuje bzdety, popełnia te same błędy ortograficzne, styl formowania zdań ten sam i wydaje się wam że jesteście "super fajni". Jesteście żałośni - nie potraficie odnaleźć się w realnym życiu więc "wykazujecie" się tutaj bo tylko na to was stać. Nie pomyśleliście tylko o tym że są sposoby aby wam to udowodnić że to "jeden pisze za piętnastu". I co wtedy??? Piszesz to pisz ale konkrety !!! autor: gość
  (20 marca 2019 23:00:27) DO URN Mieliśmy okazję oczyścić powiat z nierobów i kumotrów i co ?Zmarnowaliśmy ją. Sami założyliśmy sobie kajdany. Ale to tak z nami jest:dużo krzyczymy a mało robimy, ale po niewczasie mamy znowu dużo do narzekania. I tak w koło, a podgolony pajac dalej się panoszy i pokazuje swoje chamstwo dla durnych wyborców. Nigdy nie nauczymy się wspólnego działania dla dobra społeczności. Przykro i żal. autor: gość
  (20 marca 2019 14:00:45) A ja bym najpierw wywiózł, lekarzy z ginekologi na furmance gnoju za podejście do pacjentek! autor: gosc
  (20 marca 2019 13:55:52) To jest tak, ten słyszał, tamtemu ktoś powiedział. A ja własnie byłem 3 tygodnie temu na oddziale chirurgi (miałem operacje) i jestem naprawdę zadowolony z osób tam pracujących pielęgniarek i pomocy mi udzielonej przez lekarzy i nie należę do żadnej świty, wierchuszki i żadnych innych takich. I powiem tak nie chciał bym by odział położnictwa położył cały szpital. Niestety pacjentki nie chciały i nie chcą rodzić z jakiegoś powodu w Międzyrzecu a ja wiem dlaczego, ponieważ olewa się je i traktuje jak koło u wozu (bylem z żona na tym pseudo oddziale) wiec wiem co tam było. Jeździłem potem do Białej pomimo kilometrów nie widzę w tym nic strasznego bo podejście było zupełnie inne do żony, która rodziła pierwszy raz. Jak nikt nie weźmie się za odział ginekologi odpowiedzialnie to szpital zostanie zamknięty taka prawda bo generuje dług, ponieważ kobiety nie chcą rodzić w Międzyrzecu. I to nie ma znaczenia kto jest Dyrektorem czy Starostą lub kto będzie nawet po jakiejkolwiek zmianie. Sytuacji ginekologi nie uzdrowi nikt! jak tylko pacjentki!. Ja już dawno mówiłem, ze tak nie może być. Zawsze pensje lekarze wezmą a ludzi nie ma do porodów wiec zawsze będzie dług. Nie wiem czy się odważy,ktoś z tym raz na zawsze zrobić porządek bo presja jest duża, ale to co nie funkcjonuje, ciągnie za sobą w dól przecież to rocznie 1,5 mil zł należny niestety zamknąć no takie są realia pytanie moje (ma być bo zawsze było, tylko dla kogo? dla lekarzy?) Wszyscy dumają, myślą ale jak zapytałem koleżankę o porodówkę to odrazy słyszę "co, w Międzyrzecu rodzić, zwariowałeś. W Białej rodzę" To przykre ale prawdziwe. autor: gosc
  (20 marca 2019 13:33:18) Ginekologia i polznictwo w Miedzyrzeckim szpitalu,musi zostac i zostanie,w innym przypadku ludzie wywioza na furmance gnoju Filipiuka i dzialaczy PSL,tak jak Jagne z "Chlopow" autor: Gosc
  (20 marca 2019 13:23:36) PIS Rodziłam w Miedzyrzecu i w Bialej .W Miedzyrzecu było super w porownaniu do Bialej exstra położne i pilegniarki .Jakaś debilka puscila fame ze w Miedzyrzecu nie miła obsługa to Filipiuk zatarł rączki i pomyślał jest okazja na biznes. autor: O
  (20 marca 2019 12:36:48) PSL dziala na niekorzysc mieszkancow Pytasz "dla kogo jest szpital" juz ci odpowiadam:dla wierchuszki i ludzi zwiazanych z PSL,przyklad:niedawno w szpitalu,lezala mama jednego z najwazniejszych ludzi PSL .Opieke miala taka,jak co najmniej w szpitalu na Szaserow w Warszawie.Tak to wlasnie funkcjonuje,wszystko dla swoich,reszta spoleczenstwa niech umiera. autor: gosc
  (20 marca 2019 10:24:38) Moi Państwo. Poseł Duszek powiedział prawdę i dlatego wzbudził silne emocje wierchuszki a także przeciwników PIS. U nas każdy zna się na polityce i medycynie. To dobrze bo niedługo będziemy mieli szansę z tej wiedzy korzystać w obu tych dziedzinach. Szpital woła o pomstę kto w ostanich miesiącach korzystał z usług wie o czym mówię. Wszechobecne zakłamanie faktów, wprowadzanie nas mieszkańców w błąd bedzie mieć konsekwencje: Nikt tu nie zechce się leczyć. Gdzie są specjaliści tak zachwalanie przez zastępcę dyrektora , niedoszłego radnego RP/??? W Poradni Kardiologicznej albo nikt nie przyjmuje albo wysyła się lekarzy bez specjalizacji. Tak nas szanujecie??? Głupi pacjent się nie dowie czy to kardiolog czy stażysta, Co na to Fundusz Zdrowia??? Na Izbie Przyjęć, na Oddziale Wewnętrznym wszytko przebiega w chaotycznym schemacie nikt nic nie wie odsyła to do tego, to do tamtego. Coś się przebąkuje o tomografie głównie jako kiłbasa wyborcza, czym tu mowa??? W szpitalu gdzie wysokoreglamentowaną usługą jest USG???W Białej odsyłają nas do Międzyrzeca - bo macie swój szptal. To ja sie pytam gdzie on jest?? Dla kogo on jest?? BO dla nas mieszkańców to jest to już go nie ma. NIekompetencja i granie na emocjach, zakłamywanie faktów kiedy trzeba a najbardziej trzeba im bliżej wyborów. autor: gość
  (20 marca 2019 09:19:39) Taka jest prawda autor: gość
  (20 marca 2019 08:04:20) Za caly balagan w szpitalu,odpowiada Starosta-MariuszFilipiuk-PSL,Dyrektor-Zaniewicz-PSL i jego zastepca,niedoszly radny powiatowy-PSL,koniec tematu.Te trzy osoby,doskonale wiedzialy co sie dzieje w szpitalu,ze dlug rosnie,lekarze sie rozuchwalili,pielegniarki olewaja pacjentow,przerosnieta administracja az sie roi od krewnych dzialaczy PSL,taka jest prawda,o sytuacji szpitala w Miedzyrzecu. autor: gosc
  (19 marca 2019 22:47:51) qwerty - tylko idiota nie przyzna Ci racji tylko trzeba wziąć pod uwagę że Zaniewicz jest tylko dyrektorem ale nie "lekarzem - dyrektorem" i pewna grupa "doktorstwa" uznała że "co tam Zaniewicz", zaczęli "hasać" i wyszło jak wyszło, nie ulega wątpliwości że zawinił przymykając oczy na niesubordynację swoich podwładnych.Moim zdaniem likwidacja oddziału jest już przesądna, oddział będzie tylko sprywatyzowany a stoją za tym notable partii rządzącej!!! autor: gość
  (19 marca 2019 17:30:07) Zaniewicz porodów nie odbiera, ale to od niego bardzo dużo zależy na ile sobie pozwala personel szpitala, bo jest DYREKTOREM o czym chyba szanowny gość z 19 marca 2019 z godziny 11:43:34. autor: qwerty
  (19 marca 2019 15:52:10) Oczywiscie ze każdy Poseł Wroblewska i Zmijan tez! A szczególnie Poseł Duszek ponieważ jest w PiS partii która obecnie ma wpływ na wszystko i ma większość. Rzadzi sama! tzn rządzi Jarosław wiec moze lepiej odrazu do Jarosława jedź Panie Posle Duszek albo do Premiera byl przeciez u nas na Orlenie w Międzyrzeczu.I się nie wykrecaj ze to ze tamto. autor: gosc
  (19 marca 2019 13:38:50) A czemu tylko poseł Duszek ma walczyć A gdzie posłanka Wróblewska poseł Żmijan przecież to posłowie miejscowi nawet byli na ostatnim spotkaniu rady szpitala autor: gość
  (19 marca 2019 13:27:29) PSL-gdzie program naprawczy ? Popieram ! w/w,a najbardziej czlonkowie PSL,z Filipiukiem i Litwiniukiem na czele,niech kombinuja jak naprawic to,co popsuli. autor: Gosc
  (19 marca 2019 13:02:46) Poseł nie będzie z pochyloną głową jeździł do ministra po to by ratować stołki dla gości z przeciwnej opcji, którzy spaprali sprawę. Poseł ani MZ nie będzie dokładał do ekipy PSL. Pośle - nie idź tą drogą! Nie przykładaj ręki do tego. Dołożysz to zrobisz z siebie pajaca, który wespiera układ. Niech dokłada Poseł Ż., Radni L. Starosta F. i Pan S. Niech dokłada Wójt i Burmistrz - to jest rachunek za przymykanie oczu i upychanie. autor: gość
  (19 marca 2019 11:43:34) Rozwiązanie To tylko jałowa dyskusja...ja się pytam o konkrety, może się dowiem.Dlaczego kobiety nie chcą rodzić w Międzyrzeckim szpitalu? Czy to Filipiuk lub Zaniewicz odbiera porody? Jakie jest podejście lekarzy do pacjentek przecież przy takiej małej ilości porodów to lekarze powinni je po rączkach całować i na rekach nosić ale po co jak się ma prywatne gabineciki po 150 zł za wizytę i tylko dla swoich pacjentek odrobina szacunku reszta się nie liczy! mało porodów = mało pracy a pieniądze takie sam wiec po co się starać nawet na rękę ze nie ma kobiet do rodzenia, prawda?. A won! z takimi lekarzami. Ostatnia sprawa bo zainteresowałem się tematem starosta Filipiuk, Panowie wójtowie i Burmistrz Kot chcą by porodówka była i obiecali pieniądze oglądałem to kilka razy wiec kiedy pomogą i ile pieniędzy przeznaczą na pomoc? Mam proste rozwiązanie - Gminy Drelów i Międzyrzec niech dadzą po 200.tys zl, burmistrz 300 tys zł i Poseł Duszek pomoże i przywiezie 200 tys zł bo każdy obiecywał wsparcie sam widziałem w internecie.900 tys jest?.Jest! Powiat resztę 700 tys zl i odział uratowany czy to takie trudne obliczenie?! Dać szanse na rok, jak lekarze się nie zmienią z podejściem to uważam wszystkich zwolnić. autor: gosc
  (19 marca 2019 08:47:56) nie glosujemy na PSL PSL-owscy dzialacze,zachowuja sie jak tluste leniwe swinie,wystarczy odebrac im koryto,a zaczna przebierac swoimi tlustymi kopytkami.Spojrzmy na miedzyrzecki szpital,powsadzali na stanowiska swouch kumotrow i w dupie maja wszystkich innych,a przy okazji obowiazki.W Starostwie to samo,Filipiuk jest na gorze,a to co na dole nie intetesuje go.Tak sie dzieje.wszedzie gdzie rzadzi PSL,dlatego odsunmy ich od koryts,nie glosujmy na PSL !!! autor: gosc
  (18 marca 2019 22:07:24) Jak to dobrze że jest "kopiuj" i "wklej". Zdradź tajemnicę - ile za jeden "kom", dwa zeta czy więcej? autor: gość
  (18 marca 2019 21:29:04) Brawo mieszkańcy:)))) Międzyrzecanie zawsze wybierają godnych siebie przedstawicieli:))) Za komuny jak nie musieli wybierać było całkiem dobrze... miasto się rozwijało..... ale teraz? ..............schodzimy niestety na psy i to z wyboru:)))) przestańcie głosować na cwaniaków autor: gość
  (18 marca 2019 21:15:35) Mieszkańcy M-ca i okolic posłuchajcie wypowiedzi posłanki PIS Józefiny Hrynkiewicz(Sejmowa Komisja Zdrowia, koleżanka partyjna posła MKD)i przestańcie wypisywać pierdoły!!! Głosujcie dalej na PIS a bardzo szybko wrócimy do epoki kamienia łupanego, jesteśmy już w połowie drogi!!! autor: gość
  (18 marca 2019 20:10:38) Brawo mieszkańcy:)))) Międzyrzecanie zawsze wybierają godnych siebie przedstawicieli:))) Za komuny jak nie musieli wybierać było całkiem dobrze... miasto się rozwijało..... ale teraz? ..............schodzimy niestety na psy i to z wyboru:)))) autor: mieskaniec
  (18 marca 2019 17:44:53) Tomograf to kiełbasa wyborcza autor: gość
  (18 marca 2019 16:51:27) PSL- Klamie Pamietacie panstwo,jak przed wyborami samorzadowymi,dzialacze PSL obiecywali,tomograf,wsparcie finansowe dla szpitala,zatrudnianie lekarzy specjalistow i inne cuda-niewidy ? Co jest dzisiaj ? Zwalnianie specjalistow,zamykanie oddzialow,a moze i calego szpitala.Tak samorzadza sie PSL-owskie aparatczyki,dla ktorych nepotyzm,kumoterstwo i krecenie lodow,jest priorytetem. autor: gosc
  (18 marca 2019 15:15:44) Mariusz nie pęka twardy jest autor: gość
  (18 marca 2019 13:47:14) A ja proponuje,zebrac sie przed Starostwem Powiatowym i zaprotestowac na zywo.PSL,zesra sie jak zobaczy sile ludzi i argumentow,i to przed wyborami. autor: gosc
  (18 marca 2019 11:55:30) Na F. jest strona - ratujemy szpital. Krąży petycja - zapraszam do złożenia podpisów. autor: gość
  (18 marca 2019 07:48:13) PSL:aby naszym zylo sie dobrze Wszyscy doskonale wiemy,ze PSL od wielu lat rzadzil i rzadzi w Powiecie,a jeszcze do nie dawna w sojewodztwie.Prosze mi wskazac co dla szpitala,zalatwil Litwiniuk bedac we wladzach woj.Lubelskiego,co zrobil Filipiuk,bedac druga kadencje Starosta,co zrobili inni dzialacze PSL,odpowiedz jest krotka:dla szpitala nic,kompletnie nic,dla siebie i swoich kumotrow,jak najbardziej:stanowiska,urzedy i prace.Tak dziala PSL:aby naszym zylo sie dobrze. autor: Gosc
  (18 marca 2019 00:14:45) A z jakiej racji Duszek ma ratować to co spaprała ekipa rządzących w powiecie? Przecież oni są dobrzy. Suweren wybrał ich kolejny raz. Nie sądzę by ci co glosowali na PSL, PO, .N mieli ochotę uczyc ich i uszczęśliwić na siłę autor: Qqq
  (17 marca 2019 23:20:55) No znając posła to na pewno nie pomoże a raczej zaszkodzi a co do Janusza to to przecież kolega partyjny posła wiec o czym ta dyskusja? autor: gość
  (17 marca 2019 21:43:49) Mam nadzieję ze poseł nie przyłożył do tego ręki. Niech dalej rządzi PSL, PO i Janusz autor: gość
  (17 marca 2019 19:55:28) Panie Starosto Mariuszu Filipiuk czy otrzymał Pan informację od Pana Posła Marcina Kamila Duszka o terminie posiedzenia Społecznej Rady Szpitala, kiedy będzie dyspozycyjny a może gdzieś posłowi kalendarz się zawieruszył? Społeczeństwo czeka. Proszę o informacje w tej sprawie. autor: wścibski
  (17 marca 2019 19:07:45) mieszkańcy wybrali najlepszych do władz i trzeba im zaufać i pozwolić realizować swoje pomysły:))))) autor: gość
  (17 marca 2019 14:57:40) A moze najpierw wywalic na zbita morde,zarzadzajacych szpitalem.Dla nich polityka i uklady sie licza,a nie dobro szpitala i troska o pacjenta.Kto zarzadza min.szpitalem,PSL'owskie kacyki,dla ktorych tylko prywata i kasa sie liczy. autor: gosc
  (17 marca 2019 14:15:57) Czego narzekacie? takie władze wybrali mieszkańcy....jak zawsze zresztą, nic się w tym mieście nie zmienia od lat....kto morze tu ucieka jak najdalej:)))) autor: gość
  (17 marca 2019 14:04:51) Do pacjenta z 17 marca godz 13.48 Masz świętą rację, powinni zamknąć to siedlisko nierobów i darmozjadów. Lekarze wszyscy mają prywatne gabinety, a leniwe i niekulturalne pielęgniarki i położne niech się przekwalifikują albo staną się bardziej kulturalne i zadbają o pacjenta a nie własną wygodę. Powinni zamknąć nie tylko ten oddział ale cały szpital skoro nie przynosi zysku. Biurokraci przejedzą pieniądze na leczenie. A laboratorium - nigdzie , w żadnym szpitalu wyższej instancji czy u specjalisty nie chcą tych wyników ze szpitalnego laboratorium. A cała ta Izba Przyjęć - kto tam ma dyżury - stare wygi bez empatii i kultury Matejukowa czy Dudziński. Kto nie miał z nimi styczności niech dziękuje Bogu. Taki szpital to HORROR !!! autor: gość
  (17 marca 2019 13:48:50) Szkoda słów Już dawno powinni zamknąć ten szpital w ogóle ludzi leczyć oni tu potrafią szczerze gdybym miła wybierać leczenie tu u nas w Międzyrzecu a Białej czy Radzyniu bez włączania wybrała bym Biała lub radzyń tu żądza pieniądze i nic więcej opieka fatalna zresztą o czym pisać i mówić kto miał styczność z tym szpitalem to sam wie co się tam dzieje autor: Pacjent
  (17 marca 2019 12:30:14) Za ta dramatyczna sytuacje w jakiej znalazl sie miedzyrzecki szpital,odpowiadaja po rowno,starosta Filipiuk-PSL,dyrektor szpitala-Zaniewicz-PSL,oraz jego zastepca-PSL autor: Gosc
  (17 marca 2019 11:41:48) Tak samo jak część mieszkańców popiera filipiuka, dajta spokój. Radą i tak rządzi PSL autor: gość
  (17 marca 2019 11:03:35) Mieszkańcy popierają pana Skolimowskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 autor: gość
  (16 marca 2019 23:13:46) Podsłuchujesz przy konfesjonale, że wiesz? autor: gość
  (16 marca 2019 22:59:39) Jak żyć? Pan Janusz to pierwszy międzyrzecki ministrant.Cwany, acz obłudny człowiek, a że żyje w grzechu to jego sprawa, a nie nasz interes. autor: Gość
  (16 marca 2019 14:32:45) Janusz jest bardzo pobożnym człowiekiem i często jest w kościele na wszystkich ważnych uroczystościach bywa też autor: gość
  (16 marca 2019 13:59:33) Janusz i Mariusz Janusz i Mariusz sa siebie warci,jeden i drugi narobil balaganu w swoim zyciu prywatnym,zrobili rowniez rozpierduche w szpitalu.Lepiej by bylo,gdyby te dwa prozniacze aparatczyki partyjne,znikneli z samorzadu. autor: gosc
  (16 marca 2019 12:50:38) niech wybiorą Janusza to mądry i zaradny człowiek autor: gość
  (16 marca 2019 12:17:13) Zamienił stryjek siekierke na kijek autor: gość
  (16 marca 2019 11:09:05) Z mniejszością w radzie? autor: gość
  (16 marca 2019 10:08:18) Niech zmienią starostę na Skólimwskiego zrobi porządek!!!!! autor: gość
  (16 marca 2019 07:39:59) "Kasa misiu kasa"I stołki to się u chłopaków liczy autor: gość
  (15 marca 2019 12:42:16) PO-stępowo KO-edukacyjny PSL Jakich chłopów,nie obrażaj ludzi, to dzisiaj postępowi,nowocześni rolnicy, wyznawcy LGBT i wyrzekający się wiary i religii w szkołach.Tacy dzisiaj są członkowie PSL autor: gość
  (15 marca 2019 12:02:59) My w PSL bardzo lubimy takie fiki miki. Całuski dla wszystkich chłopów z PSL. autor: tęczowa koalicja
  (15 marca 2019 11:17:26) ławeczka- ważna sprawa Od małych rzeczy się zaczyna... Najpierw ławeczka... Później srebrna... Chociaż w odwrotnej kolejności... Wracając do sprawy szpitala... Jeśli ktoś uważa, ze to partia rządzi... Gratuluje toku myślenia... Skoro PSL rządzi szpitalem w Międzyrzecu, a PIS rządzi całą Polska więc z powodzeniem można zaryzykować twierdzenie, że PIS zamyka i niszczy nie tylko szpitale w całej Polsce. Nie popadajmy w paranoje... Prawa rynku są takie a nie inne... Ktoś kiedyś powiedział..."nie ma złych inwestycji...są tylko źle zarządzane. JA się na polityce nie znam i nie wiem kto rządzi szpitalem w Białej Podlaskiej... PiS czy PSL...???Szpitalowi potrzeba konkretnych rozwiązań a nie licytowania się kto zawinił kto rządził i co by było gdyby było tak jak być powinno. autor: Miki nie z Afryki
  (15 marca 2019 11:12:39) Miki - poseł może i by coś zrobił dla miasta, jak by z jego opcji był włodarz. Kot - PO nie zadzwoni do PiS-ora. Nie poprosi o pomoc, bo później na przecinanie wstęgi trzeba by zaprosić. Zaprosić na uroczystość, pokłonić się. I to jest ból. cierpi miasto. autor: gość
  (15 marca 2019 11:08:37) Miki - Pieniędzy starczyło tylko na ławeczkę. Na postać już zabrakło. autor: gość
  (15 marca 2019 10:36:08) Przepraszam za blad,"w tej dyskusji chodzi o przyszlosc calego szpitala,a nie jeden oddzial" autor: Gosc
  (15 marca 2019 10:28:05) PSL dziala na niekorzysc mieszkancow Miki,daj spokoj z ta laweczka,juz jedna burmistrz Kot postawil i rdzewieje.W tej dyskusji chodzi o przyszlosc calego szpitala,a nie jednego szpitala.Jak sie zapewne orientujesz,od bardzo wielu lat Starostwem rzadzi PSL,a co za tym idzie,szpitalem rowniez.Wskaz mi jeden przyklad,co zrobil Filipiuk i wszystkie jego kumotry z PSL,w tej sprawie ? Zatrudnili rodziny i znajomych,zadluzyli szpital po uszy i tyle z ich rzadzenia.Jak naprawde chcesz szukac winnych tej sytuacji,przyjrzyj sie dzialaniom Starosty i ludzi z nim wspolpracujacych,jezeli zechcesz,odpowoedz znajdziesz. autor: Gosc
  (15 marca 2019 10:21:20) Miki ty nie z Afryki ty z PSL o przepraszam z koalicji europejskiej i za szpital tylko ta partia odpowiada!!!!!!! autor: gość
  (15 marca 2019 09:49:59) Szkoda słów... Szanowni Państwo!Jak myślicie, dlaczego kobiety nie chcą rodzić w Międzyrzecu Podlaskim? Warunki lokalowe...? Poprawność polityczna- szpital pod "rządami" PLS? Kaprysy przyszłych matek, które nie chcą aby ich dzieci miały wpisane do metryk "Międzyrzec Podlaski"?? A może po prostu gburowata "obsługa" od pielęgniarek zaczynając a na lekarzach kończąc. Normalnie przerost formy nad treścią... Ja też wolałbym sobie pospać na dyżurze nocnym niż obsługiwać pacjentki. Parafrazując znane powiedzenie: "czy się śpi czy się tylko leży gruba kasa się należy!!! W szpitalu nikt nie pracuje na akord wiec czy 5 czy 0 porodów dziennie to i taka taka sama kasa. Z wielkim pietyzmem obejrzałem posiedzenie Społecznej Rady Szpitala... Pan Poseł jak zwykle głośno krzyczał ale merytorycznie nic nie wniósł do dyskusji, personel zaciekle broniący swoich miejsc pracy również. Nie ważne kto zarządza szpitalem czy PIS, PLS czy inne ugrupowanie- z pustego i Starosta i Poseł i Dyrektor nie naleje. Jak to łatwo jest Panie Pośle dostrzec drzazgę w cudzym oku nie widząc belki w swoim... Może ktoś mi pomoże i wymieni co Pan Poseł zrobił dla Międzyrzeca??? Czy jakoś szczególnie się przysłużył? Gadać po próżnicy każdy może... Brylować na "salonach" również...A jak mawiał klasyk... "robić nie ma komu...". Mam nadzieje, że Pan Poseł czyta te komentarze i się ustosunkuje do ich treści... A może pomoże mu niedoszły burmistrz który tak aktywnie krytykował wszystkich i wszystko podczas kampanii wyborczej? Abstrahując od tematu szpitala... Korzystając z okazji chciałbym zapytać co się stało (lub co się dzieje) z moimi złotówkami przekazane na pomnik Piłsudskiego??? Widzę, że ławka stoi...pusta... CZyżby ktoś "zapierniczył" Piłsudskiego? A może po prostu ten mąż stanu nie chciał siedzieć na ławeczce obłudy i zakłamania...? pozdrawiam wszystkich decydentów i czekam na ripostę... autor: Miki nie z Afryki
  (15 marca 2019 09:42:53) Ten nasz Mariuszek starosta to taki przystojny. Pasuje do nas. autor: tęczowa koalicja
  (15 marca 2019 07:38:08) est szansa dla szpitala ? Rzad Zjednoczonej Prawicy,przeznaczyl konkretnie na szpitale powiatowe, 350 milionow zlotych.Jestem bardzo ciekawy o jaka sume,powalczy starosta Filipiuk,aby uratowac miedzyrzecki szpital.Do boju PSL ! autor: gosc
  (15 marca 2019 07:32:15) kochajmy się. autor: tęczowa koalicja
  (14 marca 2019 14:50:46) Był czas, że nie było pomysłu na PKS. Sprzedać = część rynku oddać innemu. Z perspektywy czasu - jaki MAMY efekt!!! Kilka lat bez Wiaty. Zamieszanie i lament. Dzisiaj widzimy po Gardenie - że jednak była szansa. Można było? A problem nie rozwiązano. Dalej PKS ku upadkowi zmierza. No ale trzeba zapi... a oni wolą się opie... Administrować, Zarządzać, po kościołach biegać, Wstążki przecinać projektów za unijne. autor: gość
  (14 marca 2019 07:40:15) nie glosujemy na PSL W tej dyskusji bledy nie sa wazne,kazdemu sie zdarzaja.Podstawowym celem,wiekszosci piszacych na tym forum jest to,aby pokazac ludziom ze PSL,to zdradziecka,bez ideowa partia,a jej czlonkom zalezy tylko na stolkach i kasie.Wyborcy musza miec swiadomosc,ze nie wolno na PSL,glosowac. autor: Gosc0
  (14 marca 2019 00:00:08) Wyjaśnijcie jak wygląda sprawa ławeczki Piłsudskiego w M-cu a potem przy...jcie się do Filipiuka i do PSL-u, wyjaśnijcie co jest ze srebrną,znajdźcie jakieś konkrety a nie "kumoterstwo" i "nepotyzm" - nie stać was na nic więcej? Widocznie nie!Widzicie tylko błędy PSL-u a jak ktoś wam coś pisze o błędach PIS-u to tak jak świnia - pluj w oczy a ona mówi że deszcz pada! P.S. Jak już jesteście tacy wspaniali to proponuję poprawić pisownię - byk na byku, polonistka na zawał schodzi jak widzi waszą pisownię! autor: gość
  (13 marca 2019 16:06:32) Starosta Powiatu Bialskiego-Mariusz Filipiuk-przynaleznosc partyjna PSL,wszystkie skargi i zazalenia odnosnie zadluzenia szpitala,zamykania oddzialow,kumoterstwa i nepotyzmu dzialaczy PSL,kierowac pod w/w adres. autor: gosc
  (13 marca 2019 15:34:09) Panie Pośle Duszek jak Pan będziesz pomagał (czyli spał i modlitewniki rozdawał) jak do tej pory dla mieszkańców ziemi Międzyrzeckiej to "kariera" tez szybko się zakończy i dla Pana.Nie będziemy glosować bo po co. Co to za gadanie ciągłe to chyba polityk właśnie Pisu taka, jedz Pan po pieniądze dla Szpitala i już nie tłumacz nic bo tego nie potrzeba autor: gosc
  (13 marca 2019 15:26:19) Oj wybory wybory. Widzę ze PiS przyjął taktykę ataku by bronić swojej dup... w myśl zasady "najlepsza obroną jest atak" ja się pytam co robią rolnicy w Warszawie ze pala opony? skoro tak PiS pomaga wszystkim dlaczego strajkują nauczyciele, pielęgniarki, przedsiębiorcy padają, a małe sklepy bankrutują a limuzyny rządowe ciągle u lakiernika lub na szrocie? Ludzie niekompetentny w władzy czyli PiS! autor: gosc
  (13 marca 2019 14:39:36) PSL,chce likwidacji KRUS ? Likwidacja KRUS,ktorej chce PSL,to gwozdz do trumny tej partii.Bardzo dziwi,taka ulegla postawa wierchuszki PSL,w stosunku do ich koalicjanta z Platformy Obywatelskiej. autor: Gosc
  (13 marca 2019 14:18:26) Zapomniałeś dodać że chcą likwidacji KRUS autor: gość
  (13 marca 2019 11:13:53) PSL sprzedało swoje wartości i rolników PSL,wstępując do koalicji obywatelskiej wyparł się swojej tożsamości i wiary.Jak można iść ręka w rękę z ludżmi,środowiskami które chcą zwalczać kościół katolicki,wyprowadzić religię ze szkół,a w zamian oferują naukę masturbacji i poznawania technik seksualnych również u dzieci tej samej płci,w wieku3,4 lat. Oni nazywają to tolerancją,a ja nazywam zboczeniem i wyrządzaniem krzywdy,najmłodszym i bezbronnym osobom.Dzisiaj PSL,to nie jest partia która walczyła o rolników,o dobro wspólne,zachowując kręgosłup moralny.Obecnie najważniejsze są stanowiska,układy i pieniądze dla których PSL,funkcjonuje w polityce.Na naszym,samorządowym podwórku widać to najlepiej jak to wygląda.Wszędzie gdzie to możliwe,panoszą się działacze PSL,obsadzają stanowiska swoimi.Teraz za jedno,czy dwa miejsca w PE,sprzedali swoje wartości i oszukali rolników.Głos oddany na koalicję obywatelską,będzie de facto,oddanym na środowisko LGBT i wrogów kościoła. autor: gość
  (13 marca 2019 09:49:55) Czy wam się podoba czy nie to w czerwcu zamykamy te oddziały. W zamian utworzymy ośrodek wsparcia dla osób LGBT. Homoseksualni rolnicy popierający PSL muszą mieć miejsce gdzie otrzymają pomoc i schronią się przed miejscowymi kołtunami. autor: tęczowa koalicja
  (13 marca 2019 06:50:51) nepotyzm i kumoterstwo=PSL Gdyby nie pazernosc na stolki i apanaze dzialaczy PSL,oraz zagrudnianie rodziny,zon,kochanek,rodzenstwa itd.szpital nie generowalby takich strat.Pan starosta Filipiuk z PSL,ma bardzo duza wiedze na ten temat.Nepotyzm i kumoterstwo,szczegolnie jest widoczne w jednostkach podleglych starostwu,szpital,szkoly,PUK, Urzad Pracy.Reasumujac prosze nie obwiniac PiS tego zla, ktore dla spolecznosci lokalnej wyrzadzaja dzialacze PSL. autor: Gosc
  (12 marca 2019 23:37:15) Do gościa z 12 marca 2019 21:26:06 Bo te 300 jak piszesz, chociaż nie wiem skąd te dane, pań miało suwerenną decyzję i wybrały tak jak wybrały i stwierdzisz pewnie że to ze względu na uraz osobisty do Filipiuka i Zaniewicza i do całego PSL.W ostatnich dwóch punktach trafiłeś: Rząd i NFZ. Nie wiem tylko czy popierasz "postulat" p. Janusa wygłoszony w KRP a mianowicie aby wójtowie gmin i burmistrz miasta każdej rodzącej w tym szpitalu wypłacili po 1000 pln bo dla mnie to jest chory pomysł. Pan Janus nazwał to reklamą, marketingiem a to jest po prostu głupie!Kto określa warunki finansowania szpitali?-PSL czy PIS ? Kto jest władzą tego kraju - PSL? czy Jarosław Kaczyński(czytaj PIS), jednoosobowy zarządca RP kryształowy jak srebrana? autor: gość
  (12 marca 2019 21:26:06) Kto jest dyrektorem szpitala i odpowiada za to ze ok. 300 Pań wyjechało rodzić do innego miast? PiS? Janus? MKD? Rząd? NFZ? autor: gość
  (12 marca 2019 21:15:54) To PIS jest "przewodnią siłą narodu", to w Warszawie na Nowogrodzkiej podejmuje się decyzje, podjęto już decyzję o stadninie koni w Janowie Podlaskim, podjęto już decyzję w sprawie szpitala w Międzyrzecu i nie tylko w Międzyrzecu. Po co to bicie piany, czy wszyscy komentujący albo tylko kilka osób ostro jadących po PSL używających różnych nicków zdaje sobie sprawę z tego że dyrektor szpitala i starosta są po prostu kozłami ofiarnymi? Szkoda tylko że poseł MKD stawia na karierę swoją polityczną a nie na dobro miasta - po co ta targowica? Jak tu ktoś pisze żeby starosta podał się do dymisji i co dalej się pytam? i odpowiadam, p. Janus zostanie starostą i zaczniemy żyć w powiecie "wiecznej szczęśliwości" w postaci kłamstwa i obłudy. Bo taką wizję ma MKD? autor: gość
  (12 marca 2019 18:48:23) Tylko genialny strateg Skólimowski może uratować szpital.....szkoda, że nie jest starostą............, może radni dokonają zmiany? On by sobie poradził. autor: gość
  (12 marca 2019 18:26:18) PSL ma tylko jeden argument? PiS walczy o stołki? Czy o to tak naprawde chodzi. Czy PiS walczy o stołki? autor: gość
  (12 marca 2019 16:24:37) PSL chce zamknac szpital w Miedzyrzecu ? Od wielu lat,przy korycie w Starostwie Powiatowym funcjonuja i zarzadzaja,dzialacze PSL.Problem miedzytzeckiego szpitala,narastal i w zaden sposob,PSL-owscy dzialacze nie teagowali.Czy robili to swiadomie aby szpital w Miedzyrzecu upadl? Mam nadzieje,ze prawdy dowiemy sie kiedys. autor: Gosc
  (12 marca 2019 14:14:29) Nie strasz PiSem, bo tu już wszystko pozamiatane, poustawiane, przekłamane przez PSL bez udziału PiSu i gorzej jak jest być nie może. autor: gość
  (12 marca 2019 13:59:09) Oby nie PiS Kolejne nakręcanie ludzi, kto ma w tym biznes? Czyżby Pis-iorki już ostrzyli sobie zęby na nowe miejsca pracy chce się do koryta szpitalnego. Więc już trzeba kolejne tematy podkręcać.Oby tylko nie to pokazali już na Stadninie Janowskiej. Było 3,5 miliona zł na plusie i raptem 4 dyrektorów z PiSu i o włos od bankructwa zrobili 2 miliony STRATY! 5 milionów stracili!. Zamknąć ten odział w cholerę nie ma kobiet do rodzenia zamknąć odział dla lekarzy trzymać by kasę z naszych podatków brali za siedzenie! O NIE! Historia i sentyment to nie rzeczywistość! autor: gosc
  (12 marca 2019 11:43:00) Filipiuki PSL,do dymisji Tak naprawde,to jest juz decyzja o zamknieciu oddzialu ginekologiczno-polozniczego. W czerwcu przestanie istniec,onegdaj najlepszy z oddzialow,nastepnym bedzie oddzial dzieciecy itd. Starosta Filipiuk i cala wierchuszka PSL,powinna podac sie do dymisji,bo to oni doprowadzili szpital,do takiego dtanu,w jakim jrst dzisiaj. autor: Gosc
  (12 marca 2019 09:04:44) To była kiełbasa przedwyborcza autor: Gość
  (12 marca 2019 08:16:37) A czy już jest tak hucznie zapowiadany od roku tomograf???????? autor: gość
  (12 marca 2019 07:57:21) Kiedy będzie tak hucznie zapowiadana SPOLECZNA RADA SZPITALA , czy też inne kierunki cichego dzialania zostaly podjęte? Wypadalo by sie pochwalić efektami pracy. autor: gość
  (11 marca 2019 17:17:32) Sami swoi autor: gość
  (11 marca 2019 12:39:47) Ktoś głosował na te osoby autor: gość
  (10 marca 2019 15:14:32) On Jak nie ma zysku to i nie ma chętnych, wybraliśta to mata! autor: Un
  (10 marca 2019 10:51:47) Ma to w D... autor: gość
  (10 marca 2019 10:49:18) Po co autor: gość
  (9 marca 2019 13:40:07) Dlaczego po dzis dzien,glosu w sprawie tak waznej spolecznie jak szpital,nie zabral Przemyslaw Litwiniuk,do niedawna bardzo wazna persona w Urzedzie Marszalkowskim w Lublinie,przewodniczacy struktur PSL,na naszym terenie,doktor prawa.Co sie dzieje,dlaczego nie dziala,nie pomaga ? Zdaje sie ze tak jak,Filipiuk i koledzy partjni z PSL,odpuscil sobie miedzyrzecki szpital autor: Gosc
  (9 marca 2019 13:15:12) Pediatria i noworodkowy bedzie następny autor: gość
  (9 marca 2019 11:33:52) PSL chce zamknac szpital w Miedzyrzecu ? Informacja z pewnych zrodel:oddzial ginekologiczno-polozniczy,funkcjonuje tylko do czerwca.Drogie panie spieszcie sie z przegladem i innymi badaniami,czy porodami bo pan starosta Filipiuk z PSL, juz zdecydowal o zamknieciu tego oddzialu w miedzyrzeckim szpitalu.Ktory oddzial bedzie nastepny do likwidacji ? autor: Gosc
  (9 marca 2019 10:49:03) Pan Skolimowski to bardzo zaradny i szanowany człowiek autor: gość
  (9 marca 2019 08:34:27) To niech teraz ten duet ratuje szpital który to za ich rządów jest w tym stanie autor: gość
  (9 marca 2019 07:33:46) Naród wybrał najlepszych...rządzą Skólimowski z Filipiakiem to co, że to PSL ale tak chcieli mieszkańcy. autor: gość
  (8 marca 2019 23:16:04) do odsunąć PSL od koryta Za to prezes święty człowiek (chociażby srebrna)i cała reszta "sity". Człowieku gdzie byłeś jak Bozia rozumem dzieliła??? P.S. Twoja kultura świadczy o tobie, te porównania to pewnie wzięte z nauk pisu? autor: gość
  (8 marca 2019 14:08:16) odsunąć PSL od koryta Tyle jest przykładów że PSL-owcy,kombinują z dotacjami,kręcą lody gdzie się da,uprawiają nepotyzm i kumoterstwo,nie dbają należycie o dobro publiczne,wszystko dla swoich,dla siebie i bliskich.Nadszedł czas aby wy..ać ich w kosmos,a najlepszą okazją są wybory.Świniom jak odsuniesz koryto,to nie ruszą swoich tłustych dupsk,tylko będą leżeć i kwiczeć aby ktoś im je podsunął.Dlatego z nimi,jak ze świniami należy postępować. autor: Gosc
  (8 marca 2019 13:44:53) Pan Poseł nie będzie załatwiał kasy na pensje dla ludzi sympatyzujących z PSL - tak jak poseł Żmijan. A on jak dotychczas pomógł? co załatwił? czemu pomimo tylu zacnych ludzi pozwolono na to by szpital w Międzyrzecu tak dzisiaj wyglądał? Sejmik (PSL), poprzednie władze - nie zadbały... autor: gość
  (8 marca 2019 13:35:29) Scedowanie pokrycia kiepskich rządów placówką przez PSL na Posła jest odbiciem piłeczki. Teraz wszyscy mówią - Niech Duchu pokaże co możesz (a nikt nie pyta czemu jest tak że od lat pompują kasę i wychodzi jak wychodzi. Kto tu jest na podpuchach wychowany? Załatwili 16 mln. A na porodówkę ile poszło? Stefaniuk przywoził - zapewne nie w 2 ani 20 dni. Nie mniej jednak to dowód na nieudolność dyr. Stefaniuk dał, Owsiak dał. Miasto daje. Powiat daje- a nieudolność dalej trwa. No ale F. szpital dalej się rozwija - odetniemy tylko jedną nogę i biegniemy dalej. PYTANIE GDZIE JEST WICESTAROSTA - CO ON MA W TEJ SPRAWIE DO POWIEDZENIA... autor: gość
  (8 marca 2019 13:26:13) Jak to teraz prawie wszyscy głosowali na PIS jakby rzeczywiście tak było to miałby 90% poparcia a nie 40% więc zielony koalicjancie nie opowiadaj bajek autor: gość
  (8 marca 2019 13:17:14) Goście, wyżywacie się na Duszku!!!! ale czy to On spowodował zadłużenie szpitala??? dlaczego miałby teraz w walizce przywozić jakąś kasę na ratowanie czegoś z czym nie miał do czynienia. To starostwo powiatowe wybrało takiego dyrektora, to starostwo powiatowe dopuszcza do nepotyzmu i rozbudowy administracji szpitalnej, administracji która w żaden sposób nie generuje środków na utrzymanie szpitala /mąż - żona, kuzyn - kuzynka, ciotek i pociotek/ JAK DŁUGO JESZCZE?????? autor: gość
  (8 marca 2019 11:15:28) Duszek to niestety tylko krzykacz, który robi nas wszystkich w durnia nic nie załatwi bo nic nie może, jeden siwy Pan co ma kota rządzi wszystkim.Co to za Polska ludzie!.Panie Pośle Duszek gdzie jest Piłsudski z ławeczki na parkingu przy Parafii Św. Mikołaja tam przecież też Pan pomagał w załatwieniu środków na budowę pomnika!!!. Pogada Pan pokrzyczy za męći w głowach i tylko tyle! oskarżać każdy może by przejąć szpital bo widzę adwokat Janus kolega tez aktywny. To kobiety podejmują decyzje (rodzą dzieci albo nie w Międzyrzecu) czy położnictwo i ginekologia się utrzyma. Ale skoro Poseł Franciszek Stefaniuk własnie z PSL potrafił pojechać i w trudnej sytuacji przywieść kasę by ratować finanse to ja się pytam teraz skoro PIS rządzi samodzielnie wszędzie i sejmiku i w sejmie (a porodów jest za mało) to co Pan Panie Duszek chcesz jeszcze tłumaczyć, rusz swoje cztery litery! i jak tak chcesz Pomoc i możesz to Pomóż a nie ciągle tylko gadka szmatka i odbijanie piłeczki Pan tez był kiedyś przecież w PSL. Zrób Pan coś wreszcie dla tej Ziemi i Międzyrzeca dla kobiet oraz wszystkich, którzy na Pana Głosowaliśmy! autor: gosc
  (8 marca 2019 08:34:50) Gdyby nie Poseł Duszek to by było po cichu. A tak dwa razy sie zastanawią. Przerzucanie piłeczki juz nic nie da. Zwykłe mydlenie oczu autor: gość
  (8 marca 2019 07:50:54) Strach się bać. W naszym powiecie rządzi PSL (ilu radnych jest z PIS??? 5??. Tak wygląda rzeczywistość wszędzie swoi swoim. I nie strasz PIS-em bo wiemy co znaczą liberalne rządy koalicji PO-PSL. autor: gość
  (8 marca 2019 07:46:13) PSL,winny zadluzenia szpitala PSL od bardzo wielu lat rzadzi w powiecie,szpitalach i szkolach. Mieli nawet marszalka wojewodztwa lubelskiego i co zrobili,pan Litwiniuk,Filipiuk i Zaniewicz,dla miedzyrzeckiego szpitala ? Zadluzyli go,zamiast ratowac gdy tonal w dlugach.Dla PUK,pan Litwiniuk zalatwil dotacje w wyskosci 1 miliona zlotych,czy cos kolo tego.Dlaczego taka persona nic nie zrobila dla szpitala ? Tym bardziej ze jego mama byla polozna,na ginekologii. autor: gosc
  (7 marca 2019 23:57:22) do gościa z 7 marca 2019 23:23:03 Wysikaj się, może Ci przejdzie, wy tak macie - zero merytorycznej dyskusji,kto nie podziela waszego zdania jest "gorszego sortu", zero własnego logicznego myślenia, wszystko święte co zarządzi prezes! Polska, rok 2019 zarządzana przez jednego szeregowego posła. Prezydent, Premier, ministrowie, dyrektorzy departamentów, generałowie, komendanci, wojewodowie itd - wszyscy podporządkowani jednemu człowiekowi!!! Korea jak nic! Tylko czy nie przyjdzie dzień opamiętania i nie będzie już za późno??? autor: gość
  (7 marca 2019 23:23:03) Weź kredyt i wyjedź autor: gość
  (7 marca 2019 21:21:07) do gościa z 7 marca 2019 20:11:23 No cóż prawda boli- w M-cu 3 tys na jedną pacjentkę w Białej 8 tys bo tam jest magiczna cyfra 400 porodów i to PSL "zarządził" ??? Trzeba czytać i słuchać ze zrozumieniem ale jak ma się w głowie wpojone myśli prezesa jedynej słusznej partii to pisze się takie bzdury. A tak na marginesie to służba zdrowia jak i jeszcze kilka innych instytucji jak policja, straż pożarna to nie zakład produkcyjny który powinien przynosić zyski! Jeżeli zdrowie, życie i bezpieczeństwo szarego obywatela tak się szanuje i wycenia to żyjemy w chorym kraju!!! autor: gość
  (7 marca 2019 20:11:23) Nie szukaj winnych upadlosci szpitala w Warszawie,oni sa na miejscu,nazywaja sie PSL. autor: gosc
  (7 marca 2019 19:45:20) Może nie na temat ale krótko: Co dla miasta Międzyrzeca Podlaskiego zrobił poseł Duszek? senator Birecki? Jak to się ma w porównaniu np z marszałkiem Stefaniukiem? Bardzo łatwo "urzędować" w Warszawce i ustawami i zarządzeniami "dobijać" takie lokalne szpitale jak nasz! Może przyczyna stanu szpitala tkwi w tym że poseł Duszek chce poszerzyć działalność biznesową i stomatologia to za mało więc czemu nie ginekologia i położnictwo jako "prywatna spółeczka"??? autor: gość
  (7 marca 2019 19:34:53) kruk krukowi oka nie wykole Burmistrz Kot- PO oraz pan Filipiuk-PSL,to koalicjanci,wobec tego nie oczekuj kolego ze beda okladac sie cepami.Wrecz odwrotnie,beda mowili ze w sprawie szpitala,to oni wspolpracuja i wypracowuja,najlepszy plan na uratowanie go.A to taka prawda,jak to ze PSL,ma czyste rece w tej kwestii. autor: gosc
  (7 marca 2019 17:15:59) jeżeli ktoś uważa, ze poseł, czy starosta wysupła 1,5 mln zł po to by Koledzy z Polskiego Stronnictwa Ludowego dalej mogli rozdawać kary w szpitalu to się myli. Niestety - "jak naważyłeś piwa to teraz je wypij. P.S. Panie Burmistrzu - mówisz pan, że nie wiedzieliśmy?! kłamiesz albo oddaliłeś się od mieszkańców. Bo ja nie mieszkając w Mieście słyszałem wiele o tym szpitalu. autor: Warszawiak
  (7 marca 2019 16:51:03) PSL walczy o koryto Krzywde kudziom jak piszesz,od lat wyrzadzaja nam ci "panowie" z PSL,to jest klika ktora dla wlasnych celow,gotowa jest poswiecic nawet miedzyrzecki szpital.Mam nadzieje ze w kolejnych wyborach,przezedzimy tych kumotrow,przediaknietych nepotyzmem. autor: Gosc
  (7 marca 2019 15:07:21) Z tego co słucham i czytam starosta Filipiuk nie jest zwolennikiem zamykania ani szpitala ani oddziału ginekologi. Sami dajecie się wkręcić w "politykę" wkręcenia ludzi i mieszania nam w głowach - codziennie nowe posty by temat ciągle się kręcił!. Czyżby Pan Janus kolega Posła Duszka szykował się na stołek Dyrektora Szpitala...w Łózkach buduję się wielki zakład lecznicy i będzie można poustawiać stołki dla kolegów z PiS oczywiście będzie "bo nam to się należało!" na gotowe się załapać. Tu nie chodzi o żadne partie tylko zbliżające się wybory jest mi wstyd za Pana Panie Duszek ze robisz politykę na krzywdzie ludzi!. Nie gadaj tylko przywieś konkretne pieniądze z ministerstwa zdrowia lub od Premiera tyle Fotek masz na FB z Kolegą Premierem. A Panowie Wójtowie z Drelowa i Międzyrzeca oraz Pan Burmistrz Międzyrzeca co?? Tak krzyczeli ze dadzą pieniądze również bo ich mieszkanki tu rodzą? Proszę także o wsparcie szpitala obiecywać każdy obiecuje proszę pomóc! autor: gosc
  (7 marca 2019 14:19:15) Takich działań, które przecież czemuś a na pewno komuś z PSL przyniosły profity jest więcej. Np Ni stąd ni zowąd sprzedaż działki, która od lat była zarezerwowana pod ewentualną rozbudowę i potrzeby szkolnictwa (między ekonomikiem a internatem) Czy był przetarg? Za ile sprzedano? Kto kupił? autor: gość
  (7 marca 2019 11:13:51) Uderz w stół a norzyce się odezwą … W 2014 roku jedynym wyjściem do uratowania PKS sp. z o.o. było sprzedanie dworca (PSL). Czy to coś zmieniło? czy mądrze wówczas zrobiono? czy w sposób odpowiedni zabezpieczono interesy mieszkańców? autor: gość
  (6 marca 2019 22:34:05) Pan Skólimowski to mądry człowiek, czemu się jego czepiacie? zazdrościcie mu stanowiska? autor: gość
  (6 marca 2019 22:19:00) PSL=szkodniki Zostaw duza polityke innym,my mieszkancy miasta i gmin osciennych,mamy swoje problemy ktore zgotowal nam PSL,min.grozba zlikwidowania szpitala w Miedzyrzecu.To dzialacze PSL,chca doprowadzic do tego dramatu.O zgrozo,Skolimowski tez przyklada do tego reke. autor: gosc
  (6 marca 2019 21:57:48) Wywiad dla Podlasiaka posła MKD:"Czy Duszek ma aspiracje, by kandydować do Europarlamentu? Zapytaliśmy o to, jednak przyznał, że o kształcie list decyduje prezes Jarosław Kaczyński, a decyzja zapadnie w ciągu dwóch tygodni. – Przy takich apanażach, jakie tam są, każdy widziałby tam siebie. Każdemu z nas mina się cieszy na samą myśl o tak prestiżowym wykonywaniu zadań, a druga sprawa to możliwość zarabiania tego, co tutaj zarabiamy, tylko że w euro. W naszej branży politycznej, po obniżkach, które zaproponował szef naszego ugrupowania, chcielibyśmy zarabiać więcej. Gdyby była możliwość zarabiania w euro, a nie w złotówkach, to nie byłbym z tego powodu smutny – powiedział przewrotnie poseł z Międzyrzeca Podlaskiego." WSZYSTKO JASNE JAK PAN POSEŁ SZANUJE SWOJE OBOWIĄZKI WOBEC SWOICH WSPÓŁMIESZKAŃCÓW! AMEN!!! autor: gość
  (6 marca 2019 20:55:18) Na co mają wpływ? Przecież Skólimowski może nie podpisać umowy itp i nie wejdzie to w życie. Tak też zapowiadał w sprawie szpitala... autor: gość
  (6 marca 2019 19:21:03) Prawie wszyscy mieszkańcy miasta cieszą się, że Pan Janusz ma taką wysoka pozycję i z radością reprezentuje Nasze piękne miasto. autor: gość
  (6 marca 2019 16:34:49) Porozumienie PSL i PIS to fikcja. Na co Ludzie PiS mają wpływ? na który urząd, na którą placówkę? Kto z tej koalicji czerpie profity? tylko jeden PAN. autor: gość
  (6 marca 2019 10:19:17) Tylko, że na sesji rady powiatu, którą można obejrzeć w necie pan starosta filipiuk jest za przyjęciem planu naprawczego i wygaszeniu oddziału a pan wicestarosta Skólimowski mówi, że nie można się rozwijać zamykając oddziały w szpitalu ot taki zgrzyt :) autor: gość
  (6 marca 2019 08:01:47) Zapamietaj: powiatem,szpitalem,UP,szkolami rzadzi PSL,a wlasciwie ich ludzie.Koniec kropka. autor: gosc
  (5 marca 2019 23:16:41) Ludzie zacznijcie myśleć, powiatem rządzą nasi....pan Skólimowski i Pan Filipiuk....Oni dadzą radę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! autor: gość
  (5 marca 2019 16:35:16) Na spotkaniu przedwyborczym? autor: gość
  (5 marca 2019 13:46:42) A dlug szpitala rosl,rosl i rosl,i gdzie byl wtedy Dyrektor i Starosta,obaj z PSL ? autor: gosc
  (5 marca 2019 12:23:44) Dzieje się źle i winnym tego jest DYREKTOR. Kto nad nim jest? Starosta! Kto rządzi szpitalem? Personel? czy Dyrektor i Starosta? Jeżeli warunki są bee - to trzeba to zmienić. Jeżeli personel jest beee - to trzeba to zmienić. Czy to jest aż tak trudne? A jeżeli się tego nie robi pomimo, że sygnały były od 6? czy 12? miesięcy, to czego można oczekiwać od góry (starosty)? autor: gość
  (5 marca 2019 11:58:00) Odnoszę wrażenie, że te komentarze piszą mężczyźni lub kobiety,którzy nigdy nie mieli styczności z tym oddziałem. Działo się źle już od długiego czasu,więc nie ma się co dziwić, że kobiety nie chcą tutaj rodzić. Wolą nawet jeździć do Białegostoku i płacić za rodzenie i godziwą opiekę. Przestańcie patrzeć przez pryzmat partii tylko otwórzcie oczy i pomyślcie, że dla rodzącej to nie ma znaczenia kto rządzi w mieście czy powiecie! autor: Kobieta
  (5 marca 2019 11:35:05) Może być i tak autor: gość
  (5 marca 2019 08:20:16) Ja mam nadzieje, że po refleksji panowie zlikwidują w Międzyrzecu Urząd Pracy, a za zaoszczędzone pieniądze dofinansują szpital. autor: gość
  (5 marca 2019 07:26:54) Nad wszystkim reke trzyma starosta Filipiuk z PSL,z jakim skutkiem wszyscy widza.On bedzie zamykal odzdzial po oddziale,a w koncu caly szpital i problem bedzie z grzywki autor: gosc
  (4 marca 2019 22:52:57) A kto odpowiada za pracowników pracodawca a kto nim jest jak nie starosta??? autor: gość
  (4 marca 2019 22:27:08) opinia Najpowaźniejszą sprawą to raczej jest brak rodzących,a nie partia . Trudno nadrobić lata złej opini, chamstwo i zachłanność lekarzy niosło się szerokim łukiem.Lata pracy na zmianę opini społecznej. autor: mieszkanka
  (4 marca 2019 08:53:08) PSL a koryto We wszystkich jednostkach podleglych Staroscie,rzadza ludzie z nadania PSL,to jest uklad zamkniety o strukturze mafijnej.Czy swinia podzieli sie swoimi pomyjami z krowa,w zyciu.Tak wlasnie funkcjonuje PSL w naszym powiecie i nie tylko.Wszystko dla siebie,pod siebie i swoich bliskich. autor: Gosc
  (4 marca 2019 07:42:00) Może poszukać pieniędzy w UP w Międzyrzecu , taką jednostkę z powodzeniem można zlikwidować a interesantów przenieść do Białej (jeśli tacy w ogóle są) autor: gość
  (3 marca 2019 22:21:03) Szpital w Białej ma status szpitala wojewódzkiego i nie podlega powiatowi czyli starostwu bialskiemu. Starostwu podlegają szpitale powiatowe, kiedyś nazywane rejonowymi autor: gość
  (3 marca 2019 20:19:58) Jedyny szpital Czy szpital w Międzyrzecu Podlaski nie jest przypadkiem jedynym szpitalem powiatu bialskiego? Szpital w Białej leży na terenie powiatu Biała Podlaska, który nie jest częścią powiatu bialskiego. Może się mylę, ale chyba nasz powiat bardziej troszczy się o szpital leżący w drugim powiecie, niż o własny. Trochę przewrotne, ale czy nie słuszne rozumowanie? Czy powiat bialski nie powinien bardziej zatroszczyć się o funkcjonowanie własnej placówki? autor: gość
  (3 marca 2019 20:08:52) Wina PSL? A na kogo głosował Międzyrzec i okolica? Ilu członków rady powiatu należących do PSL wybrał Międzyrzec. Wierzycie im. Ufacie im. Głosujecie na nich, to i bierzecie współodpowiedzialność za konsekwencje decyzji przez nich podejmowanych. Jeżeli uważacie, że są złe, to ich rozliczajcie. Żądajcie zmiany decyzji. I niech nikt nie mówi, ze rozliczy się ich przy urnach, bo to będzie za 5 lat. Żyć trzeba teraz. Wymuszajcie na waszych przedstawicielach realizacji działań, które przyczynią się do poprawy sytuacji. Ponarzekać, to można sobie na teściową, bo jej się nie zmieni. autor: zdziwiony
  (3 marca 2019 19:35:15) PSL chce zamknac szpital w Miedzyrzecu ? To wszystko co sie wydarzylo ze szpitalem w Miedzyrzecu,a wiec nadmierne zadluzenie,przerost zatrudnienia w administracji,brak programu naprawczego zawdzieczamy dzialaczom PSL,staroscie i dyrektorowi autor: Gosc
  (3 marca 2019 19:23:07) Oszczędności Jak PiS poprze dotowanie oddziału, to dopiero będzie porażka. Rząd prowadzi politykę oszczędności, by mieć na 500+ i inne "+", a tu w powiecie bialskim (największym w Polsce) przedstawiciele partii rządzącej zagłosują za marnotrawieniem publicznych środków. Zgroza. Nie ma na to naszej zgody. Niech Międzyrzec zrobi u siebie porządki i nie marnotrawi Naszych środków. Wszystkich obowiązują te same standardy finansowania, w czym Międzyrzecki szpital jest lepszy od innych, że jemu należny się więcej? W czym? W jakości usług? Dostępności usług? Wysokości pensji personelu medycznego? Może procentem lekarzy wobec których wysunięto poważne pretensje? autor: Z powiatu
  (3 marca 2019 19:08:45) Racjonalna decyzja Zapewne porażka dla Międzyrzeca, ale sukces powiatu. Szpital, który statystycznie nie wpisuje się w żaden program finansowania ministerstwa zdrowia, lub ma z tym ogromne trudności, nie ma racji funkcjonowania z ogólnych funduszy publicznych. To jak dotować dla wąskiej grupy osób transport publiczny taksówkami, gdy wszyscy dookoła korzystają z autobusów. Niesprawiedliwe i nieuczciwe. Szpital w Międzyrzecu zapewne jest może WAM potrzebny, ale równie dobrze możecie korzystać, ze szpitala w Białej. Leczą się w nim osoby od Wisznic, po Terespol i Janów Podlaski oraz dalsze miejscowości. Oni dojeżdżają, a z Międzyrzeca nie dojadą do Białej pacjenci? Chcecie mieć szpital pod nosem? Proszę bardzo. Finansujcie jego funkcjonowanie z własnych środków. Wara od Naszych pieniędzy na Wasze fanaberie. Ewentualnie doprowadźcie szpital do porządku, podnieście jakość usług i przekonajcie do siebie pacjentów, to podnieście statystyki i dostaniecie konkretne środki z ministerstwa. Wtedy powiat będzie miał prawo wam dołożyć. Jak tylko przedstawiciele władz powiatu z okolic Międzyrzeca dołożą z budżetu powiatu do nierentownych działań tej placówki, to ich rozliczymy. autor: Z powiatu
  (3 marca 2019 18:58:59) Sukces Położnictwo sie zamyka (bo noworodków ubywa) a rehabilitacje rozwija ( bo starszych przybywa)... ale miasto sie rozwija. autor: Ka
  (3 marca 2019 17:06:35) Głosowanie o planie naprawczym wszystko zweryfikuje, jak PiS poprze wygaszenie oddziału to będzie porażka... autor: gość
  (3 marca 2019 13:11:38) Skolimowskiemu za skumanie sie z PSL,juz nawet skompromitowany Bierecki,nie pomoze ani Szewczak autor: gosc
  (3 marca 2019 12:56:46) Pan Janusz to bardzo fajny, pracowity i pobożny człowiek, zawistni ludzie którzy mu zazdroszczą sukcesów plotkują na Niego autor: gość
  (3 marca 2019 11:57:09) noga,dupa,drzwi dla Skolimowskiego Janusz Skolimowski jest wspolwinny,zaistnialej sytuacji zwiazanej ze szpitalem.To on powinien bic na alarm i informowac,rowniez spoleczenstwo,ze podly PSL chce zamykac oddzialy szpitalne,a moze i caly szpital.Wychodzi na to ze Januszek wiedzial i nie powiedzial,kombinujac z PSL,i wlasnie za to powinien dostac kopa,ze stanowiska wicestarosty i wyleciec z PiS. autor: Gosc
  (3 marca 2019 10:17:44) Gdyby zwolnili wszystkie osoby powiązane z PSL, żony, kochanki, kuzynki, kuzynów, kuzynów kuzynów, sąsiadów z okolic Drelowa, nie mieli by elektoratu i w szpitalu NIKT z administracji by nie pozostał, Wyłączając biały personel( też nie cały) oni są wszędzie w każdej komórce szpitalą ( przychodnia, laboratorium, kuchnia itd... autor: gość
  (3 marca 2019 10:02:15) Liczę że Pan F. Odniesie sie do poniższego wpisu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! autor: gość
  (3 marca 2019 09:12:53) kumoterstwo PSL w szpitalu i nie tylko Ogromne koszty funkcjonowania i przerost administracji,to jest podstawowy problem.Nalezy zaczac od redukcji zatrudnienia w tym pionie,pozwalniac te wszystkie kochanki,kuzynki i kuzynow,ogolnie rodziny zarzadzajacych szpitalem,i beda oszczednosci.Panie starosto Filipiuk,niech pan da przyklad i zacznie od siebie. autor: Gosc
  (3 marca 2019 08:45:24) Oby się nie przeliczyli autor: gość
  (2 marca 2019 18:00:41) Pnie Starosto Filipiuk i Panie Starosto Skólimowski.....mieszkańcy liczą na Was autor: gość
  (2 marca 2019 17:27:45) widziala swinia niebo ? Dzialacze PSL,maja tyle wspolnego z honorem,jak swinie z niebem i tak jak one,beda trzymac sie koryta do ostatniego tchu,to znaczy ochlapa.Nie wymagaj od tych ludzi tego,co jest im dalekie i obce. autor: gosc
  (2 marca 2019 16:34:12) Władze powiatu nie pozwolą na likwidację szpitala, szybciej zrezygnują z posady to ludzie honoru:))))) autor: gość
  (1 marca 2019 12:03:53) W końcu pokazali swoje prawdziwe oblicze autor: gość
  (1 marca 2019 11:35:32) szpital do likwidacji ! Ludzie znający temat,mówią że międzyrzecki szpital ogólnie jest do nie uratowania.Tu nie chodzi tylko o oddział ginekologiczno-położniczy.Na razie cicho sza,bo zbliżają się wybory i do PE i parlamentarne,a PSL dołuje po tym jak dołączył do koalicji LGBT,walczącej z kościołem,oraz wyprowadzenia religii ze szkół. autor: Gosc
  (1 marca 2019 11:08:14) Ale rada!!! Po obejrzeniu obrad rady spol.ujrzałem prawdziwe oblicze włodarzy,to prawdziwe "buraki" z przerosieta ambicja i wybujalym ego.Mowa trawa jakby ple,ple z obrad PZPR w dawnej TVP. Zaklad pracy tworza ludzie,ale "buraki"w cieniu swoich lisci ich nie widzialy i powoli wszystko sie rozpada.Szkoda ze nie powiedzieli ktory oddzial zaorza jako nastepny.Wniosek- Ida wybory,oddac buraki do cukrowni bedzie tank cukier,ale premiere gorzki.Dyrekcje zmienic na ludzi z wiedza i wizja. autor: Mieszkaniec
  (1 marca 2019 10:37:43) PSL odpowiada za szpital Dziwnym trafem Starostwem Powiatowym od wielu lat,rzadza ludzie nalezacy do PSL i to wlasnie oni ponosza bezposrednia wine zaistnaiala w miedzyrzeckim szpitalu powiatowym ! autor: Gosc
  (1 marca 2019 08:48:57) Starostę wybieramy po to aby dbał o interes wyborców a nie działał przeciwko.I nieważne z jakiej jest partii. autor: Gość
  (1 marca 2019 07:07:27) PSL=szkodniki Zostaw zwierzeta w spokoju,tu o zdrowie i zycie ludzkie chodzi,a szczegolnie dzieci a to powinno byc pod szczegolnym nadzorem i troska,wladz powiatowych.Kto rzadzi powiatem i szpitalem ? Starosta Filipiuk z PSL,kto jest dyrektorem tego szpitala ? Dyrektor Zaniewicz z PSL,koniec kropka.A ty madralo,nie szukaj winnych w Warszawie,bo oni sa tu na miejscu i nazywaja sie:PSL. autor: Gosc
  (28 lutego 2019 22:35:52) Starosta Filipiuk nadzoruje tylko ma kłodę pod nogami w postaci centralnych władz o nazwie pis, stadninę koni w Janowie to też zaorał Filipiuk, to Filipiuk zadecydował że w W-wie a nie w Janowie! to Filipiuk winien że sympatyk pisu dostał sraczki!Wszystko co w powiecie złe - wina Filipiuka! Zamknąć Filipiuka i wszystkich w powiecie co noszą to nazwisko, a co tak dla zasady, jak się bawić to się bawić - pokazać że wszyscy z preziem a gorszy sort do lochu!!! autor: gość
  (28 lutego 2019 20:14:05) Starosta Filipiuk z PSL,nadzoruje szpital z jakim skutkiem,wszyscy widza. Problemy z zadluzeniem i innymi problemami szpitala,byly znane panu staroscie juz od dawna,ale byly wybory i trzeba bylo ukryc je przed mieszkancami.Taka jest prawda autor: Gosc
  (28 lutego 2019 20:04:42) Do gościa z 28 lutego 2019 18:01:40 Nie wycieram sobie gęby tylko wyciągam wnioski z jego wypowiedzi. To PIS rządzi w Polsce. To pisowski minister zdrowia narzuca sposób finansowania szpitali.To poseł Duszek publicznie powiedział v-ce staroście Skólimowskiemu że ma opuścić koalicję z psl-em. To poseł Duszek nie ma świadomości za czym głosuje w sejmie.Nie twierdzę że dyrekcja szpitala jest bez winy za to co się dzieje ale trzeba merytorycznie wysłuchać wyjaśnień dyr Zaniewicza i sprawdzić w necie ze stanem faktycznym ! Jeżeli kandydat na burmistrza miasta Międzyrzeca Podlaskiego pobłogosławiony przez posła Duszka i ministra Jakiego rodowity międzyrzeczanin nie odróżnia rzeki Piszczki od Krzny no to sory !!! autor: gość
  (28 lutego 2019 18:01:40) Co ty sobie poslem Duszkiem gembe wycierasz. To nie on jest starosta z nadania PSL,to nie on jest dyrektorem z nadania PSL,to nie on jest wicedyrrktorem z nadania PSL,ktorzy zarzadzaja sxpitalem,tylko osoby w/w wymienione autor: Gosc
  (28 lutego 2019 17:53:19) Poseł Duszek pochwalił się że podjął działania w sprawie szpitala - JAKIE ???, że napyskował staroście??? Dlaczego na pytanie zadane przez redaktora KRP wymigał się od sensownej konkretnej odpowiedzi i zaczął opowiadać jak to jego kandydaci byli straszeni itp??? Dlaczego nie przyzna że to minister parti rządzącej tak działa??? autor: gość
  (28 lutego 2019 16:58:15) PSL winny Starosta Filipiu-PSL,dyrektor Zaniewicz'PSL,wicedyrektor-PSL,to osoby zarzadzajace szpitalem i winne tego co sie z nim dzieje.Nadmierne zadluzenie,ogromna admimistracja,odchodzenie lekarzy i personelu medycznego. autor: Gosc
  (28 lutego 2019 12:26:02) A ja powiem tak. Jak na to wszystko spogladam z "boku" to wydaje mi sie ze Pan Starosta Filipiuk jest swietnym strategiem I jeszcze ludzie z ginekologi beda mu kwiaty wozic I dziekowac za uratowanie odzialu! Moim zdaniem pieknie to poprowadzil sprytnie na plus brawo!. A dlaczego prosze bardzo juz mowie. Byla strata 1,5mil zl odzialu ktorej to kasy nie bylo zrobiono piekny szum medialny ludzie sie wystraszyli i samorzady gminne oraz miasto juz wyskakuja z kasy by ratowac ginekologie I poloznictwo ktore moze nie specjalnie ale poprzez brak porodow (brak kobiet do porodu)ciagnie szpital na minus. Gdyby nie bylo szumu gminy nic by nie daly a tak kasa sie znajdzie i tak powinno byc solidarnie kazdy sie doklada. A wy kobietki idzcie rodzic do Miedzyrzeca to dlugu nie bedzie! autor: Autor
  (28 lutego 2019 11:52:54) Ten chwast musi się liczyć z tym że ktoś sięgnie po RANDAP autor: gość
  (28 lutego 2019 10:24:46) PSL to samo zło ! PSL ma wszystko i wszystkich w dupie,oni rządzą i kto im podskoczy.Co dla nich znaczy jeden oddział,jak im się nie spodoba,to i cały szpital zamkną.Zielona koniczyna to chwast,który się rozrasta i zawłaszcza wszystko.Dlatego tą szkodliwą dla małych ojczyzn,partię należy wyciąć do samych korzeni,najlepiej w wyborach. autor: Gosc
  (28 lutego 2019 08:42:12) Szpital był jest i będzie A psl ??? autor: gość
  (27 lutego 2019 23:48:01) Do Szcęśliwy ojciec To masz szczęście bo dzięki temu personelowi to ja i moja żona dzieci już więcej nie będziemy mieli ! autor: gość
  (27 lutego 2019 22:59:51) Każdy z nas ma głos i niech z niego skorzysta Niedawno temu na tym oddziale przyszło na świat moje największe szczęście. Mój pierworodny syn. Ja i żona jesteśmy niezmiernie wdzięczni całemu personelowi. Może nie jest to oddział dorównujacy prywatnej klinice pod względem wizualnym ale każdej placówce prywatnej czy państwowej życzyłbym takiego personelu. Nie wyobrażam sobie że takie miasto jak nasze ma być pozbawione podstawowej opieki. Czy już zawsze w każdej dziedzinie mamy być skazani tylko na Białą. Miejmy świadomość że w Białej wcale na nas nie czekają z otwartymi ramionami. Walczmy o to co dla nas ważne. Starajmy się bronić tego miasta i każdej jego składowej. W końcu my tu mieszkamy i mieszkać będziemy. Finanse są ważne ale ludzie są ważniejsi. Łatwo jest zabrać, zlikwidować i zapomnieć , trudniej powalczyć. Jak raz nam zabiorą nigdy nikt nie wywalczył aby to przywrócić. Wydaje mi się że władze gminy powinny poszukać oszczędności szczególnie w strefie rozrywkowej bo 5 razy dożynki w gminie to nic fajnego zaś bezpieczeństwo naszych rodzin to podstawa. Walczmy do póki to możliwe. autor: Szczęśliwy ojciec
  (27 lutego 2019 22:53:45) Moralność ludzi z PSL na przykładzie: Doktor Dyrektor, niedoszły radny pracujący na ułamek etatu jako dyrektor + pensja ordynatora + emerytura. O ułamku jakiej kwoty mówimy? Kilkanaście tysięcy? I taka osoba startuje z listy PSL do wyborów już wówczas wiedząc, okłamując wyborców od samego początku, że radnym nie zostanie bo mu się to nie opłaci. Niedoszły Anioł Medycyny. Wstyd. autor: gość
  (27 lutego 2019 18:15:17) Obejrzałem transmisje z Społecznej Rady. Starosta ucina dyskusje gdy ta wkracza na nieprzychylny dla niego tor - gdy doktor podaje, że strona czeka od kilkunastu miesięcy na uruchomienie, gdy zaczyna wskazywać na rozwiązania. Radny Litwiniuk siedzi cicho. Inni także raczej nie mają koncepcji. Wójtowie to samo. Każdy chce ratować, ale nikt nie mówi jak. To są dyrektorzy, włodarze. Panie Duszek Jak? Bo by to nie wiemy? autor: gość
  (27 lutego 2019 15:53:09) A co to za roznica,czy zreprywatyzuja (oddadza jako mienie pozydowskie ) czy sprywatyzuja.Panowie z PSL,pozbeda sie problemu autor: gosc
  (27 lutego 2019 15:07:49) "Reprywatyzacja – proces polegający na zwrocie uprzednim właścicielom mienia przejętego przez państwo". Żałosne jest to, że nie masz pojęcia o czym piszesz. autor: gość
  (27 lutego 2019 12:22:06) Działacze PSL,na czele z Litwiniukiem i Filipiukiem chcą zreprywatyzować Szpital !!! autor: Gosc
  (27 lutego 2019 09:51:42) Miasto sie rozwija. Szpital także autor: gość
  (27 lutego 2019 09:23:40) W to rozliczanie to nie wierzę ale że szpital będziemy mieli prywatny to całkiem możliwe autor: Gość
  (27 lutego 2019 09:22:35) W to rozliczanie to nie wierzę ale że szpital będziemy mieli prywatny to całkiem możliwe autor: Gość
  (27 lutego 2019 07:18:43) PSL,chce zamknac szpital Mieszkancy Miedzyrzeca i okolic,rozlicza min. panow Filipiuka,Litwiniuka i Zaniewicza z PSL,za to ze doprowadzili szpital niemalze do upadlosci.Za to ze pozbawiaja pacjentow podstawoawej opieki medycznej,za to ze zwalniaja lekarzy i personel medyczny.Oczywiscie miasto w postaci burmistrza Kota,tez nie jest bez winy. autor: gosc
  (26 lutego 2019 23:18:17) Koalicja Europejska zadba o szpital po europejsku autor: gość
  (26 lutego 2019 19:32:05) Zamknac do ciurmy kumotrow z PSL,za to ze doprowadzili do takiego stanu miedzyrzecki szpital.Zatrudniali cale rodziny w administracji,a na leczenie zabraklo pieniedzy.To PSL-owcy doprowadzili do takiego stanu,w jakim znajduje sie obecnie szpital. autor: Gosc
  (26 lutego 2019 19:22:00) Zamknąć tę przechowalnię nierobów, którzy leczą prywatnie , bez kas fiskalnych, a w szpitalu są tylko po to by państwo płaciło za nich ZUS. Niech się sami ubezpieczają . To fryzjer czy babcia klozetowa mają kasy a oni to co. Wszystko da siebie- a wizyta ponad 120 zł bez podatku. Każdy by tak chciał. Konowały ! autor: gość
  (26 lutego 2019 18:43:13) Niech Starostą zostanie Pan Skółimowski On sobie lepiej poradzi. autor: gość
  (26 lutego 2019 11:44:31) PSL, PIS Chodzi o to by Panowie się zebrali i zrobili coś dla mieszkańców, którzy ich wybrali. Wspólnie coś zrobili. autor: gość
  (26 lutego 2019 07:24:57) PSL walczy o koryto A co ma do szpitala pan posel Duszek ? Przeciez to Filipiuk,Litwiniuk,Pietrosiuk z PSL,podejmuja decyzje,oni rzadza tak jak w PUK,czy Burmistrz Miasta ma cos do gadania,po mimo ze jest wiekszosciowym udzialowcem? PSL,tak jak swinie przy korycie,nikogo nie dopuszcza,ale jak sie zaczyna pieprzyc to wszystkich obrzucaja gnojem.Tylko nie siebie autor: Gosc
  (25 lutego 2019 23:02:40) Ale na szczęście jest aparatczyk pisu MKD i jak szpital będzie ratował tak jak ławeczkę zbudował to będzie z tego dupa, klops! Amen.On zawsze chce dobrze tylko zawsze mu nie wychodzi bo najgorsza ta zielona koniczynka z której się wywodzi :) autor: gość
  (25 lutego 2019 21:05:26) Jakim prawem strosta Filipiuk,pozbawia opieki medycznej osoby starsze,niejednokrotnie samotne.Dlaczego ten "pan" decyduje o zdrowiu i zyciu,zamykajac jeden oddzial a pozniej caly szpital,bo taki jest chyba zamiar,starosty i aparatczykow z PSL autor: gosc
  (25 lutego 2019 20:39:59) Kolejne przekłamanie PSLowskie: z powodu perfidnego zagrania wobec ordynatora i w konsekwencji pozbycia go z oddziału w imię solidarności i sprzeciwu odeszli wszyscy lekarzez Oddziału Wewnętrznego a nie tylko 2 osoby. Teraz jak musieli podwyższyć stawki, aby kogoś znależć, bo przyjedżaja na dyżury głównie młodzi rezydenci??? Kto tam teraz pracuje na stałe???Czy tak wygląda wspomniana przez starostę świetność oddziału ??? autor: gość
  (25 lutego 2019 19:56:04) w/g Starosy wypowiedzi w radio, postęp zabił szpital zwolniono 2 lekarzy którzy proadzili oddział a zatrudniono 13 wybitnych specjalistów ( typu adin..dwa...trii...)którzy rozłożyli szpital. autor: gość
  (25 lutego 2019 17:55:30) Nie tylko w zawodowce,Ekonomik i Liceum,to rowniez przechowalnia PSL autor: gosc
  (25 lutego 2019 17:52:14) W zawodówce na Warszawskiej jest tak samo.Tam nie tylko rodzina pracuje ale jeszcze mieszka w przyległym do szkoły mieszkaniu. autor: Gośćń
  (25 lutego 2019 17:15:52) Słuchaj, przecież te żony, narzeczone i inne wynalazki, ciotki i pociotki, szwagry i szwagierki, co też chcą pracować a ze jest taka okazja więc trudno ją przegapić. Dlatego szpital ma manko na koncie. Przerost formy nad treścią. Niestety dopóki będziemy głupio głosować i popierać PSL takie będziemy mieli "sukcesy." autor: gość
  (25 lutego 2019 11:12:15) PSL=szkodniki Staroste Filipiuka postawic pod pregierz,bo to on i PSL nadzoruja szpital,osoby typu zony,kochanki,ciotki,pociotki wywalic na zbia morde.Dosc kumoterstwa i nepotyzmu,jednostkom podleglym Starostwu. autor: gosc
  (25 lutego 2019 09:31:24) Dyrekcję w trybie natychmiastowym odwołać i zmienić skład społecznej rady szpitala! autor: gość
  (25 lutego 2019 08:22:43) PO wejściu PSL do kolacji europejskiej może zaczną obowiązywać standardy europejskie autor: gość
  (25 lutego 2019 07:14:54) To teraz będzie zarządzanie europejskie autor: gość
  (24 lutego 2019 19:54:21) Koalicja Europejska=psl autor: gość
  (24 lutego 2019 18:30:04) zielona mafia PSL,zawlaszczyl wszystko co mozliwe,szpital rowniez.Jak pojawily sie problemy finansowe,zawinione przez ludzi zwiazanych z PSL,chca go zamknac.Niedoczekanie wasze,wy zieloni oszusci.Jak zajdzie potrzeba,mieszkancy Miedzyrzeca wyjda na ulice,w obronie szpitala. autor: gość
  (24 lutego 2019 18:13:45) Proponuję aby media były obecne na każdej radie społecznej. To jeszcze nie jest wasz prywatny szpital. I to nie szpital jest najważniejszy jak wmawiał dyrektor. tylko najważniejsi są PACJENCI, to dla nas ma być ten szpital a nie dla żadnej opcji politycznej. autor: gość
  (24 lutego 2019 18:05:54) Tęgie głowy z Międzyrzeca rządzą w powiecie i Pan Skólimowski i Pan Filipiuk mieszkańcy im ufają bezgranicznie. autor: gość
  (24 lutego 2019 14:52:18) diabelska koalicja Nie potrafie zrozumiec,jak dotychczasowi wyborcy PSL zechca glosowac na PO-KO majac swiadomosc ze ta koalicja,ma w swoim programie walke z kosciolem,wprowadzenie slubow pederastow i pozwolenie dla par homoseksualnych,na adopcje dzieci.PSL-owcy gdzie wasza godnosc i korzenie z ktorych wyrosliscie.Hanba i degredacja polityczna. Ludzie majac taka wiedze,nie zaglosuja na was,w Miedzyrzecu,napewno.Rowniez za to ze wasz staosta,chce zamknac szpital. autor: gosc
  (24 lutego 2019 13:53:55) Czyli odpowiedni czas na to żeby wce starosta odciął się od lewactwa i zrezygnował ze swojej funkcji autor: gość
  (24 lutego 2019 11:35:49) PO-KO Koalicja PO-spolitych oszustow i KO-munistow,do ktorej nalezy PSL,nizej upasc nie mozna. autor: Gosc
  (24 lutego 2019 11:05:19) Teraz to koalicja europejska od wczoraj autor: gość
  (24 lutego 2019 08:14:17) nie glosujemy na PSL W Radzie spolecznej szpitala,zasiada wiekszosc aparatczykow partyjnych z PSL,lub z ich nadania.Gdzie sa ludzie,ktorzy maja jakas wiedze w temaci ? PSL zagrabia wszystko co moze w Miedzyrzecu,obsadza szkoly,szpital i inne jednostki.Ci ludzie dzialaja na szkode mieszkancow tego miasta i okolic,dlatego za wszelka cene trzeba ich wyeliminowac,z zycia publicznego,poprzez wybory. autor: gosc
  (24 lutego 2019 00:00:10) Czlonek Fakt, ten pan z kucykiem to specjalista od wszystkiego, ale na czym się zna? autor: Fryzjer
  (23 lutego 2019 21:17:19) Ale rada!!! Jeżeli w radzie społecznej szpitala zasiadają takie orły jak p.Krzysztof S.to klekajcie narody.Totalna porażka, ruina i koniec wszystkiego. Apel do personelu- szukajcie nowej pracy. autor: Meteor
  (23 lutego 2019 21:03:34) Poseł Żmijan? To ten od piractwa na drogach? Nieznakowana policyjna skoda pomknęła więc za mercedesem. Już na pierwszy rzut oka było widać, że kierowca szaleje. Nie zwracając uwagi na podwójną linię ciągłą, zaczął w pewnym momencie wyprzedzać kolumnę samochodów! Ryzykownego manewru nie zaprzestał nawet na ostrym, niebezpiecznym zakręcie. Do tego znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Policyjny wideorejestrator zmierzył 103 km/h, mimo że w tym miejscu można jechać najwyżej 50 km/godz. bo był to teren zabudowany. – Kierowca został natychmiast zatrzymany. Okazało się, że to poseł Stanisław Żmijan. Mandatu nie przyjął, ale stracił prawo jazdy – wyjaśnia Fijołek. autor: gość
  (23 lutego 2019 20:33:54) POSEŁ ŻMIJAN I EGZEKUTYWA SZPITALNA!!! DOBRZE ŻE BYŁ POSEŁ ŻMIJAN NA TEJ EGZEKUTYWIE SZPITALNEJ, BO TYLKO ON MOŻE URATOWAĆ SZPITAL!!! URATOWAŁ REJON DRÓG, URATOWAŁ PDM SA, A TERAZ URATUJE SZPITAL!!! TYLKO POSEŁ STACH ŻMIJAN... TYLKO TEN CZŁOWIEK... autor: gość
  (23 lutego 2019 19:53:40) Fora Radny powiatowy argumentując powołuje się na wpisy na forach. To jest gość! autor: gość
  (23 lutego 2019 18:46:40) partyjna Rada Spoleczna z PSL Czemu w Radzie Spolecznej szpitala,zadiadaja same partjne ogony w wiekszosci z PSL ? autor: Gosc
  (23 lutego 2019 17:24:20) Pan Janusz uratuje szpital!!!!!!!!On mądry i sprytny:))))) autor: gość
  (23 lutego 2019 15:53:14) Odnośnie pisowni i mowy w języku polskim A co to za członek rady społecznej szpitala,który nie potrafi skleić poprawnie dwóch zdań?Czy to nie jest przypadkiem radny powiatowy z Zasiadek?Pogratulować wyboru!0 autor: Gość
  (23 lutego 2019 15:51:55) Odnośnie pisowni i mowy w języku polskim A co to za członek rady społecznej szpitala,który nie potrafi skleić poprawnie dwóch zdań?Czy to nie jest przypadkiem radny powiatowy z Zasiadek?Pogratulować wyboru!0 autor: Gość
  (23 lutego 2019 15:39:47) Teraz to w ramach koalicji bedzie tak: Głosując na ludowczyka dasz prace dla bolszewika autor: gość
  (23 lutego 2019 15:16:05) poczatek konca PSL PSL,przystapil do koalicji PO-spolitych oszustow i KO-munistow w wyborach do PE,a wiec wraca do swoich ZSL-owskich korzeni.Po co ten Kamysz,takie durnoty opowiadal ze PSL,ma swoj elektorat i kregoslup moralny,o programie nie wspomne. Moim zdaniem,to jest poczatek konca,tej skomromitowanej partii. autor: Gosc
  (23 lutego 2019 15:08:31) do gościa z 23 lutego 2019 13:21:53 "rewolucjoniści" kto was Polskiego uczył -wszyscy którzy plują na PSL popełniają błędy w pisowni albo pisze to jedna i ta sama osoba ( żeby to sprawdzić polecam uważnie przeczytać komentarze). O sensie logicznym budowanych zdań to już nie wspomnę, żenada!!! autor: gość
  (23 lutego 2019 13:21:53) nie glosujemy na PSL Mafie PSL-owska,pajeczyne mafijna nalezy zwlczac w sposob radykalny.Zacznijmy od wyborow do PE,pozniej wytniemy te chwasty,w wyborach do Sejmu i Senatu. autor: gosc
  (23 lutego 2019 12:59:16) Jak władzę przejmie pisowska pajęczyna to najbliższy szpital będzie w Brześciu autor: gość
  (23 lutego 2019 12:38:21) Ludzie !!! Do kogo macie pretensje ? Sami ich wybieracie, od lat. Te same gęby. A teraz płacz, jak to źle w PUK, w Szpitalu i gdzieś tam jeszcze. Opamiętajcie się. Ale zielona pajęczyna szczelnie omotała gminy, będzie ciężko to rozerwać, ale może się da. autor: max
  (23 lutego 2019 12:36:37) STOPNIOWA LIKWIDACJA SZPITALA? A PO DZIECIECYM DO LIKWIDACJI WEWNETRZNY? autor: gość
  (23 lutego 2019 11:50:51) Następny oddział do likwodacji to Dziecięcy, tez się dowiemy z prasy tydzień przed decyzją, tez będzie wytłumaczenie, że to dla dobra SZPITALA=PSL. autor: gość
  (23 lutego 2019 11:13:50) PUK-PSL Czy ta olbrzmia dotacja dla PUK,zostala prawidlowo rozliczona.Czy nie malezy to sprawdzic,na co poszly tak olbrzymie pieniadze ? autor: gosc
  (23 lutego 2019 11:05:51) PUK-PSL Ciekawe co sie stalo z milionem zlotych dotacji,ktore ponoc zalatwil odchodzacy ze stanowiska,marszalek wojewodztwa Lubelskiego,pan P.Litwiniuk ? autor: Gosc
  (23 lutego 2019 10:57:34) PSL dziala na niekorzysc mieszkancow Klamczuchem,mozna nazwac Staroste Filipiuka z PSL,dyrektora Zaniewicza z PSL,dyrektora Pietrosiuka,zwiazanego z PSL,bo to oni bezposrednio zarzadzaja szpitalem i mieli calkowita wiedze o tym,ze zle sie dzieje w szpitalu.Rozrost administracji, nadmierne zadluzanie,zatrudnianie rodziny,lub ludzi zwiazanych z PSL,odchodzenie personelu medycznego,w tym jedynego kadiologa,pielegniarek itd. Za to wszystko odpowiada Starosta Filipiuk,oraz dyrektor Zaniewicz z PSL. autor: Gosc
  (23 lutego 2019 10:05:04) Klamczuszek Marcinek Duszek klamczuszek wielki nieobecny ziemi miedzyrzeckiej przed wyborami stał się aktywny.Koryto dobre wiec trzeba wszystkim oczy mydlić jaki ja pomocny.Hipokryta sam startował z PSLu i bylo cacy. Modlitewniki rozdawać każdy może, ale gdzie realna pomoc dla ludzi,nic zero! Gdzie pomnik na ktory zbierał z ksiedzem pieniądze nawet tego nie zalatwil. Przynieś kasę dla szpitala bo to dzięki podwyżkom i bzdurnym przepisom PiSu szpital ma problemy! Szkoda ze tylko na 2 ze wszystkich rad szpitla byl pracus Duszek moze by wiedzial co się dzieję ale ma w dupie nas ludzi i miedzyrzec tylko przed wyborami aktywny.Nie ma głupich wszyscy wiedzą jak jest. autor: Gosc
  (23 lutego 2019 09:23:18) niedługo w ślady szpitala pójdzie PUK i jego nieprawidłowości, dopiero wtedy zobaczycie, że powiązania ludzi tam pracujących są tak rozległe, że nie kończą się tylko w Lublinie ale znacznie dalej. Mówią, że głową muru nie przebijesz ale jak widać się kruszy :) autor: gość
  (23 lutego 2019 07:22:41) PSL walczy o koryto Ludzie zwiazani z PSL,od lat rzadza Starostwem i placowkami mu podleglymi,do czego doprowadzili mozecie sie panstwo samie przekonac,na przykladzie miedzyrzeckiego szpitala i nie tylko.Ci ludzie sa zachlanni na stanowiska i kase,reszte maja w dupie.Taka jest prawda,o zielonej mafii z PSL autor: Gosc
  (23 lutego 2019 00:22:39) A MOŻE TU NIE CHODZI O SZPITAL TYLKO O TO ŻE "LEPSZY SORT" CHCE POKAZAĆ "GORSZEMU SORTOWI" KTO TU TAK NA PRAWDĘ RZĄDZI ? KTO MA OSTATECZNE ZDANIE , KTO MOŻE POKRZYCZEĆ A PÓŹNIEJ WYPIĄĆ SIĘ KALENDARZEM ??? autor: JOJO
  (22 lutego 2019 22:31:27) A ja tam wierzę w Pana Skólimowskiego to mądry i pobożny człowiek.....On coś wymyśli.....On jak Napoleon Bonaparte!!!!!! autor: gość
  (22 lutego 2019 16:02:01) Próżniak pierwszy Najpierwszy to powinien zareagować wicestarosta bo z jego rodziny nikt nie pracuje w szpitalu, WSzystko z nadania PSL, nawet kierowniczka laboratorium to wójtowa drelowska.Ale wice siedzi zawsze cicho, nie wychyla sie i bierze kasę za nicnierobienie. Reszta towarzystwa to wiadomo, ręka rękę myje, a wciąż w gównie umazana. A chamstwo na ginekologii i położnictwie to już od wielu, wielu lat króluje. Administracja rozbuchana ale chamska i niedouczona.Cały ten chłam na księzyc. autor: pacjent
  (22 lutego 2019 15:36:51) Nietrudno odpowiedziec na to pytanie,pan Filipiuk i jego towarzysze z ZSL-PSL,czuja sie nie tylko wlascicielami szpitala,ale rowniez PUK,Urzedu Pracy,sadzac po zatrudnionych tam osobach. autor: gosc
  (22 lutego 2019 15:36:35) bezczelność PSL Skoro Pan starosta czuje się właścicielem i mówi co ma robić Poseł, to może sam wziąłby się za działania, a nie czeka na to, że ktoś załatwi problem za niego i za szanownego pana dyrektora. Bezczelność autor: gość
  (22 lutego 2019 14:58:25) Jakim prawem Filipiuk prowadził posiedzenie SPOŁECZNEJ RADY SZPITALA , był wynajęty do tej funkcji , czy też czuje się właścicielen tego szpitala. autor: gość
  (22 lutego 2019 13:27:52) Można też szpital doprowadzić do bankructwa i przejąć w prywatne ręce. Podpisać kontrakt z NFZ na dochodowe usługi i zgarniać kasę do kieszeni. autor: gość
  (22 lutego 2019 13:12:37) koalicja PO-PSL Dlaczego do dnia dzisiejszego nie zabrali głosu,panowie Kot, Mironiuk i Żmijan z Platformy Obywatelskiej,koalicjanci głównego winowajcy zamieszania ze szpitalem,pana starosty Filipiuka z PSL,czy im również nie zależy,aby szpital ostał się w Międzyrzecu.Przecież to Burmistrz Miasta,powinien z całą stanowczością zareagować i w pierwszej kolejności, a nie poseł Duszek.Jak widać koalicja PO-PSL,trzyma się mocno w powiecie i mieście,nawet w sprawie ewidentnych nieprawidłowości w szpitalu. autor: gość
  (22 lutego 2019 13:12:03) "Naprawdę bardzo często pacjentki były zostawi one same sobie, podczas porodu niektóre położne robiły wielką łaskę, były zdenerwowane, że kobieta rodzi w nocy. Część lekarzy też uznawała tylko swoje pacjentki, inne totalnie ignorowali." Więc którędy droga? Należy zlikwidować oddział? Nie. Należy zacząć nim odpowiednio zarządzać, bo z tego co zostało napisane wynika tylko jedno - wielki chaos i nieumiejętność zarządzania szpitalem za co brawa dla p. dyrektora i starosty autor: gość
  (22 lutego 2019 12:59:07) Prywata to na Brzeskiej : Euro - Dental, brawo p. pośle !!! Klakierzy dajcie spokój -każdy ma własmy rozum !!! autor: gość
  (22 lutego 2019 12:54:21) Ludzie, ależ wy wypisujecie głupoty. Odnoszę wrażenie, że piszą to osoby, które nie miały nigdy styczności z pracownikami ginekologii i położnictwa. Naprawdę bardzo często pacjentki były zostawi one same sobie, podczas porodu niektóre położne robiły wielką łaskę, były zdenerwowane, że kobieta rodzi w nocy. Część lekarzy też uznawała tylko swoje pacjentki, inne totalnie ignorowali. Chyba nie tędy droga. Poseł Duszek nie zna realiów, więc niech nie obraża nikogo i się nie ośmiesza. autor: Gość
  (22 lutego 2019 12:42:50) Brawo Panie Pośle, takich ludzi potrzebujemy. Czas skończyć tę PSL-owską prywatę. Każdy wie co dzieje się w szpitalu, tylko nikt nie mówi tego głośno. Pan to powiedział i nazwał rzeczy po imieniu. Gratuluje odwagi autor: gość
  (22 lutego 2019 12:27:29) MKD zachowuje się jak rasowy polityk, poproszono go interwencję, więc nie miał wyjścia. Przecież nie zmieni tego szpitala za dotknięciem czarodzirjskiej różdżki ale przynajmniej panująca w powiecie opcja PSL trochę została sprowadzona do pionu, bo to co się dzieje nie jest dobre dla społeczności Międzyurzeca. Tu nie tylko ma się opłacać ajak było powiedziane między wierszami, że długi to jakoś można przy pomocy różnych sposobów ( i osób) zniwelować tylko trzeba chcieć i potrafić. Każdy polityk pracuje również na własny wizerunek. My mieszkańcy życzymy Panu posłowi i sobie aby mu się udało. autor: Gość
  (22 lutego 2019 12:22:04) Do starosty Rozumiem że po zamknięciu będzie stać Pana starostę na wypłatę odszkodowań, jeśli w czasie transportu zz Miedzyrzeca do Białej coś stanie się dziecku albo matce. autor: Mateusz
  (22 lutego 2019 10:00:32) Amen autor: Ja
  (22 lutego 2019 09:55:10) Zbawca narodu poseł USZEK nadchodzi, ziemia się rozstąpi i fale ustaną - zaraz po jesiennych wyborach, obiecuje!!!! autor: gość
  (22 lutego 2019 09:34:01) Zylka Ci pęknie . Wielki poseł załatwi Ci wszystko bo kocha Ciebie i nasze miasto tylko sprawdzi w kalendarzu kiedy moze autor: Mis
  (22 lutego 2019 09:33:05) Zylka Ci pęknie . Wielki poseł załatwi Ci wszystko bo kocha Ciebie i nasze miasto tylko sprawdzi w kalendarzu kiedy moze autor: Mis
  (22 lutego 2019 08:06:39) Skolimowski w PSL ??? Co do Skolimowskiego,to posel Duszek powinien urochomic wszystkie mechanizmy,aby pozbawic czlonkostwa w PiS tego prozniaka.Skolimowski jest czlonkiem Rady Szpitala i powinien alarmowac,ze szpital jest zadluzany,administracja sie rozrasta.Co zrobil ? Nic kompletnie nic,rowniez w innych kwestiach spolecznych.Bardziej wspolpracowal z PO i PSL,niz z PiS dlatego trzeba go wywalic na zbita morde z partii. autor: gosc
  (22 lutego 2019 07:52:24) PSL zamyka wszystkie oddzialy ? Zaraz,zaraz wydaje sie ze moj przedmowca,ma racje.PSL z Filipiukiem i Litwiniukiem na czele,chce pozamykac oddzialy szpitalne a zostawic administracje,bo tam pracuja czlonkowie PSL,ich rodziny,lub osoby popierajace ta partie.Pan Pietrosiuk sie obroni,bo jest zadtepca dyrektora i kasa bedzie sie zgadzac. Zagadka rozwiazana autor: gosc
  (22 lutego 2019 07:41:05) A co na to wszystko dyrektor szpitala? Siedzi cicho i myśli, ze to iż jest członkiem PSL uchroni go przed zdegradowaniem? Ma rację! Każdy może wyrażać swoje zdanie, bulwersować się tą sytuacją a prawda jest taka,że nawet jak szpital zamknie swoje oddziały będzie nadal dyrektorem, będzie brała kilkanaście tysięcy pensji, będzie nadal otrzymywał nagrody, żonka nadał będzie na stanowisku bo chroni go układ nie do ruszenia czyli PSL. autor: ktoś
  (22 lutego 2019 07:37:17) PSL=szkodniki Od kiedy siegne pamiecia,Staroztwem rzadzi PSL,dzisiaj jest tak samo a co za tym idzie,to oni kontroluja szpital,a ich ludzie zarzadzaja szpitalem.Pytanie jest nastepujace do panow:Filipiuka,Litwiniuka,Pietrosiuka,Zaniewicza,co takiego sie stalo ze nagle okazuje sie,ze szpital zadluzony jest na 1500 mln.ze rozrosnita administracja generuje 1200 mln.ze tomografu,jak nie bylo tak nie ma,ze lekarze odchodza jeden po drugim,ze pan Litwiniuk jednak nie zalatwil pieniedzy na szpital z wojewodztwa.Pytan jest wiele,tylko odpowiadajacych brak.Wierchuszka PSL,jest przy korycie,to co ich intetesuje jakis prowincjonalny szpital.Dla nich liczy sie ich zysk i prywata,a nie dobro spoleczne,ktoremu ponoc mieli sluzyc. autor: Gosc
  (22 lutego 2019 01:13:26) Zarząd szpitala perfekcyjnie ukrywał wszystkie problemy. No może nie wszytkie, bo o tym jak zle dzieje się w szpitalu wiedzą wszyscy tylko nie zarządzający szpitalem. Przed wyborami samorządowymi wszsytko bylo w jak najlepszym porzadku. 18 listopada Pan Litwiniuk na swoim fb chwali się, ze przywiózł do Miedzyrzeca 7,5mln zł na doposażenie szpitalnych oddziałów...Gdzie są te miliony? Dalej wybierajmy PSL i narzekajmy, ze wszystko nam likwidują! autor: gość
  (21 lutego 2019 22:50:51) Ludu miasta M-ca i okolic poseł Duszek obiecał że załatwi więc załatwi że jego partyjny kolega Janusz S wyleci z pisu (dał mu publicznie sygnał na tej naradzie). PSL -owski dyrektor zlikwiduje oddział a poseł z ordynatorem i p. Barszczewskimi otworzą prywatną firmę położniczo ginekologiczną i będą kasiutkę trzepać i poseł "ząbek" będzia miał nową ksywę: poseł "ząbek - cipka" :) autor: gość
  (21 lutego 2019 22:36:23) Mieszkańcy miasta uczciwie wybrali najmądrzejszych do władze miasta i powiatu i mają do nich pełne zaufanie, czego się boita? autor: gość
  (21 lutego 2019 22:26:59) GŁOS ROZSĄDKU Dziękuję za odpowiedź. Wreszcie rozsądna wypowiedź, a nie tylko obelgi i epitety. Wstyd, że poseł z naszego terenu, niezaleznie od opcji politycznej, myśli tylko o lansie, a nie o ludziach. Jeżeli, tak jak obiecują, będzie poradnia w Międzyrzecu i dowóz do Białej, to tylko lepiej dla pacjentek! autor: gość
  (21 lutego 2019 22:22:31) Ktoś tu wpada w megalomanię napewno jest z PSL, tak włąśnie macie. autor: gość
  (21 lutego 2019 22:11:10) Mieszkańcy Międzyrzeca są dumni z władz które wybrały i wierzą, że szpital w Międzyrzecu będzie najlepszy w powiecie a może i w Polsce. autor: gość
  (21 lutego 2019 22:04:22) Do GŁOS ROZSĄDKU Czy gdyby w Międzyrzecu był taki poziom jak w Białej to rodziła by Pani w Białej czy w Międzyrzecu? Może w tym całym "cyrku" chodzi o to że personel medyczny Międzyrzeckiego oddziału nie potrafi od dłuższego czasu sprostać wymaganiom kobiet - to nie komunizm czasy się zmieniły, pacjentka ma prawo wyboru i bardzo dobrze bo poród to nie wizyta u kosmetyczki ! Szkoda że dyrektor szpitala nie zwracał na to uwagi, szkoda że teraz poseł MKD zaistniałą sytuację się upolitycznia, pyskuje, obraża, szkoda że brak w tym wszystkim realnego podejścia p. ordynatora oddziału położniczo-ginekologicznego, związkowych pielęgniarek. Myśleli że wszystko będzie ok ale jak "źródełko" się skończyło i w oczy zajrzała likwidacja, dojazd do Białej albo bezrobocie to do Ducha Wschodu i płacz lament - gdzie byli wcześniej??? autor: gość
  (21 lutego 2019 21:41:53) do gościa z 21 lutego 2019 21:23:42 I wybierzemy do EP i do Sejmu i Senatu i może wróci stabilność a nie debili którzy już nawet z Iranem zadarli !!! autor: gość
  (21 lutego 2019 21:38:17) do gościa z (21 lutego 2019 21:19:53 "Rząd podnosi standardy za ktore wiecej placi" Twoja pisownia świadczy że z polskiego była lipa ale to mało istotne.Rząd mówi że płaci i daje, trzeba poczytać, posłuchać ze zrozumieniem bo w realu wydaje polecenia i ochłapy a resztę muszą pokryć lokalne samorządy! autor: gość
  (21 lutego 2019 21:23:42) Przecież wybraliście i władze miejskie i powiatowe to czego chcecie? macie to co chcieliście:)))) autor: gość
  (21 lutego 2019 21:19:53) Rząd podnosi standardy za ktore wiecej placi - i to jest jego wina. A ze koledzy ze szpitala ślizgawki sie z roku na rok, doprowadzajac go do zapasci to... takze wina tych z rzadu. autor: gość
  (21 lutego 2019 21:13:20) GŁOS ROZSĄDKU Ludzie, opamietajcie się. Najłatwiej kogoś anonimowo opluwać. zastanówcie się nad argumentami obu stron. Czy znacie się na wszystkim? To są chamskie wpisy. Sama rodziłam w Białej. tam jest wysoki standard i ludziom chce się pracować. autor: gość
  (21 lutego 2019 20:45:07) do XXX Masz rację to mafia a nauki pobierają od prezesa Jarosława (srebrna),senatora Bireckiego (skoki) i wielu innych prawych i sprawiedliwych władców narodu!!! autor: gość
  (21 lutego 2019 20:42:22) A my wyborcy,wyeliminowac tych PSL- oszustow dla ktorych nepotyzm i kumoterstwo,to podstawa ich dzialalnosci autor: gosc
  (21 lutego 2019 20:02:54) MAFIA To wszystko prawda PSL to jedna wielka mafia , teraz się bronią zrzucając winę na posła Duszka, żałosne, uderz w stół a nożyce się odezwą..To nie poseł załatwiał posadki w szpitalu , szkole itd żonom i kochankom..Widzę co się wyprawia jakie są przekręty załatwiane , dotacje znajomym i wiele, wiele innych brudów ..Wyborcy powinni się teraz zastanowić..A całą tą psl..owską mafią to tylko CBA powinno się zainteresować..... autor: XXX
  (21 lutego 2019 19:53:08) TYLKO CBA!!!!!!! autor: gość
  (21 lutego 2019 19:00:09) Banda zloczymcow z PSL,chce doprowadzic do upadlosci,miedzyrzecki szpital.Nalezy protestowac przeciwko,takim angyspolecznym decyzjom. autor: gosc
  (21 lutego 2019 18:40:47) Odezwa OPAMIETAJCIE się autor: Misia
  (21 lutego 2019 18:30:08) Zaufajcie ludzie w końcu mądrzejszym od siebie tym co z waszego wyboru rządzą powiatem Panom Skólimowskiemu i Filipiukowi oni poradzą sobie. autor: gość
  (21 lutego 2019 18:00:46) Dlaczego doktor Pietrosiuk,ktory jest tak blisko PSL,nie bil na alarm,w zwiazku z zadluzaniem szpitala przez dyrektora z PSL,dlaczego kochanka,czy nowa zona Starosty Filipiuka z PSL,nie informowala go,o tragicznej sytuacji ekonomicznej szpitala.Pytan jest bardzo wiele,a PSL milczy autor: Gosc
  (21 lutego 2019 17:09:19) Do wyborów będą mówić że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej, że będzie tomograf (kiedy ????), przychodnia rodzinna, zakład opiekuńczy, że są wspaniali specjaliści (gdzie???),że szpital się ciągle rozwija... A każda krytyka to mowa nienawiści. autor: gość
  (21 lutego 2019 16:44:46) Tak jest ! Klika z PSL ! autor: gosc
  (21 lutego 2019 16:34:19) Jest źle, a konsekwencji brak. Jak to można wytłumaczyć? brak dymisji, brak zdecydowanych działań utwierdza tylko mnie w przekonaniu, że to klika. autor: gość
  (21 lutego 2019 16:30:49) DZIEKI PANU STAROSCIE POZAMYKANO APTEKI CALODOBOWE BO SIE NIE OPLACA TERAZ CHCA ZAMKNAC ODDZIALY CZY KTOS W TYM MIESCIE MYSLI O LUDZIACH CZY TYLKO O ZARABIANIU PIENIEDZY ??? autor: gość
  (21 lutego 2019 16:26:41) Powstalo ogromne zadluznie szpitala i w zwiazku z tym zachodzi pytanie,gdzie w tym przypadku byly sluzby kontrolne Starostwa Powiatowego .Czy to bylo robione specjalnie,tylko po to aby zamknac oddzialy,a pozniej caly szpital. Czy to dzialacze PSL,na czele z Filipiukiem i Litwiniukiem,obmyslili sobie taki plan ? autor: gosc
  (21 lutego 2019 16:10:21) Święta prawda pacjentki traktowali jak zło konieczne A teraz zbierają podpisyS autor: gość
  (21 lutego 2019 15:43:13) Dyrektor nie sprawdził się I tu się zgodzę bo zbyt "miękko" do tego oddziału podszedł - Ordynator i personel oleli pacjentki i pacjentki odeszły a dyrektor patrzał i nie wyciągał konsekwencji wobec zaniedbań personelu(należy tu wspomnieć ile kobiet na tym oddziale miało komplikacje,o "kieszonkowym" nie wspomnę)więc mleko się wylało, jest tak jak jest!Nie ma co upolityczniać partactwa i nieudacznictwa personelu, trzeba zrobić porządek personalny i wtedy odbudować zaufanie pacjentek do tego oddziału ! autor: gość
  (21 lutego 2019 15:12:00) A co na to Pan Poseł Żmijan? A co na to Pan burmistrz Kot? A co na to Wicestarosta? A co na to Radni Powiatu? (o tych z sejmiku nie pytam, bo on nie mieszka w Międzyrzecu). autor: gość
  (21 lutego 2019 15:06:06) Poseł na Sejm Marcin Duszek wskazał na bardzo ważną rzecz, o której wszyscy doskonale wiedzą. Delikatnie mówiąc -Dyrektor nie sprawdził się i każdy kolejny dzień, czy miesiąc jego pracy nic dobrego nie wniesie. Pan Starosta, Wicestarosta, Burmistrz, Poseł Żmijan i pozostali z ekipy, co to na bankietach siedzą przy jednym stole doskonale wiedzieli jaka jest sytuacja dawno temu. Wręczali dyplomy, nagrody i obwieścili przypływ kasy. Zataili faktyczny stan przed mieszkańcami. autor: gość
  (21 lutego 2019 14:44:00) Mama pana Litwiniuka,byla przez wiele lat ogromnie szanowana i doceniana polozna.Nie moze wplynac na swoich synow,aby za wszelka cene ratowali szpital ? Niech namawia aby ci,namowili swoich kolegiw z PSL,aby ratowali szpital,przed upadloscia autor: Gosc
  (21 lutego 2019 14:17:06) Skoro położne zamiast opiekować się pacjentkami zbierają podpisy to nic dziwnego że pacjentki uciekają. Pieniądze to jedno a standard usług świadczonych na tych oddziałach to druga sprawa bardziej ważna - gdyby personel bardziej przyjaźnie traktował pacjentki to ich by przybywało a nie odwrotnie !!!Jeżeli poseł na radzie prowadzi kampanię wyborczą i ubliża dyrekcji to nie wróży to nic dobrego, jego partyjni koledzy w centrali przycinają kase a on mówi że to wina starosty!!! autor: gość
  (21 lutego 2019 13:31:34) gdzie jest Przemyslaw Litwiniuk ? A gdzie jest pan Przyslaw Litwiniuk ? Do niedawna przreodniczacy Sejmiku,zarzadzajacy strukturami PSL,doktor prawa. Dlaczego nie reaguje,na to zlo ktore mieszkancom,chca wyrzadzic jego partyjni koledzy z PSL,zaszyl sie w tej Warszawie i ma w dupie fakt,ze tak duze miasto jak Miedzyrzec,moze stracic szpital.Dzisiaj ludzie ktorzy glosowali na tego pana i jego kolegow z PSL,bardzo tego zaluja. W wyborach do Sejmu i Senatu,nie popelnia drugi raz tego samego bledu. Usilnie do tego,bede ich namawial. autor: Gosc
  (21 lutego 2019 13:19:46) Podczas spotkania rady szpitala poseł powiedział że jeżeli dojdzie do zamknięcia to starostowie powinni podać się do dymisji ciekawe? autor: gość
  (21 lutego 2019 06:01:00) Kiedy ludzie wreszcie zrozumia,ze PSL to klika dbajaca o wlasne interesy.Szpital dla nich nie ma znaczenia,jezeli nie mozna na nim cos ukrecic,a ludzie z Miedzyrzeca moga jezdzic do Bialej. Taka to polityka,tych zielonych oszustow. autor: Gosc
  (20 lutego 2019 23:05:59) Dobrze to już było autor: gość
  (20 lutego 2019 21:07:03) Oj będzie dobrze autor: gość
  (20 lutego 2019 19:21:40) Jezeli winic kogolwiek z to zamieszanie ze szpitalem,to tylko dzialaczy PSL z Filipiukiem i Litwiniukiem na czele. autor: gosc
  (20 lutego 2019 18:52:43) Nasz szpital Nasz szpital upadnie z powodu braku lekarzy i pielegniarek.To polityka kadrowa ostatnich kilkunastu lat,a sradnia wieku pracowników to grubo po 50 r z albo tuż przed emeryturą.Za to administracja same gwiazdy spod znaku psl autor: Meteor
  (20 lutego 2019 17:52:39) I mamy jeszcze 2 posłów Żmijana i Duszka. Przy takich orłach nic złego nam nie będzie. autor: gość
  (20 lutego 2019 17:30:55) Ludzie nie obawiajcie się, że nie będzie szpitala. Rządzą nami wspaniali ludzie w powiecie jak pan Janusz Skólimowski i jego przyjaciel Pan Filipiuk. Nic złego się nam nie stanie. autor: gość
  (20 lutego 2019 15:20:30) Dyrektora a nie marionetke,ktora poslusznie wykonuje rozkazy,manipulantow z PSL autor: Gosc
  (20 lutego 2019 14:38:37) Ten szpital potrzebuje dyrektora z prawdziwego zdarzenia a nie administratora. autor: gość
  (20 lutego 2019 14:01:44) Rada obradowała widać na zdjęciach jak jeden śpi drugi szuka coś pod stołem itd. i co wymyślili ??? autor: gość
  (20 lutego 2019 13:50:34) Ja czegoś nie rozumiem - w Zaciszu szpital hucznie otrzymywał certyfikat, dyrektor systematycznie dostawał nagrody,społeczna rada szpitala składa się z notabli formatu powiatowego i raptem okazuje się,że szpital nasz jest w tak złej kondycji? autor: niekumata
  (20 lutego 2019 13:08:40) Kolejną nagrodę dyrektorowi trzeba przyznać ! autor: gosc
  (20 lutego 2019 13:04:38) JESTEM ZA !!! autor: gość
  (20 lutego 2019 11:59:57) wyjdzmy na ulicę Lekarzy brak,pielegniarek brak,salowych brak,a utrzymanie administracji nad wyraz rozrosnietej,kosztuje 1.200 mln,szpital natomiast wykazuje 1.500 mln.strat.O co tu chodzi.Ta cała Rada,na czele z dyrektorem,powinna być rozgoniona,pod jasną cholerę.Co ten PSL wyprawia.Ludzie wyjdzmy na ulice,protestujmy i obrońmy szpital,przed tymi zielonymi krwiopijcami,zachłannymi na stanowiska. autor: Gosc
  (20 lutego 2019 10:42:43) Rada społeczną się spotkała i zapewne problem szpitala rozwiązała autor: gość
  (20 lutego 2019 10:34:22) Jes jes jes !!! autor: gość
  (20 lutego 2019 08:52:59) Dopoki tacy ludzie jak:Filipiuk,Gajewski,Kostka,Litwiniuk beda w samorzadach,nic sie nie zmieni. Oni dbaja tylko o wlasne i swoich bliskich interesy.To dotyczy ogolnie PSL,dlatego trzeba ich wyeliminowac z zycia publicznego w wyborach autor: gosc
  (20 lutego 2019 08:28:40) To też psl autor: gość
  (20 lutego 2019 08:08:14) Niestety, można tylko powspominać jak dyrektorem był ŚP Ireneusz Stolarczyk. autor: gość
  (20 lutego 2019 07:32:13) Tak wlasnie funkcjonuje PSL i nie chodzi tylko o szpital,prosze zobaczyc co sie dzieje w PUK autor: gosc
  (20 lutego 2019 07:22:35) Starostwo za wszelką cenę będzie ten szpital trzymało. przecież jest dla nich jak kura znosząca złote jaja, ale co ten szpital sobą reprezentuje. Jedna wielka fikcja, pozatrudniani emeryci ledwie chodzący, z Białorusi albo z Ukrainy, aby sztuka się zgadzała w NFZ. Pomyśleć jak to wygląda w skali kraju ZAPAŚĆ TOTALNA. autor: gość
  (19 lutego 2019 22:34:36) Philipiak to ten od garnków? autor: gość
  (19 lutego 2019 21:29:23) Władze powiatowe to największy skarb jaki mamy:))))) autor: gość
  (19 lutego 2019 21:15:01) Międzyrzec ma rządzi w powiecie, żadnego szpitala nie zamkną, Panowie Filipiak i Skólimowski nie pozwolą. autor: gość
  (19 lutego 2019 21:05:23) Wszystkie te i inne pytania,prosze kierowac do starosty Filipiuka,Litwiniuka i ogolnie do PSL,bo to oni rzadza i kto im podskoczy jak zamkna caly szpital. autor: Gosc
  (19 lutego 2019 20:16:58) a minie interesuje kto będzie woził do Białej kobiety i dzieci wymagające pomocy szpitalnej jak zamkną oddziały ginekologiczno-położniczy i pediatrię? rodziny, czy karetki? i ile mamy tych karetek? wystarczy dla wszystkich potrzebujących?......... autor: Anka
  (19 lutego 2019 12:56:32) Posłanka Wróblewska nic tutaj nie zrobi , może się tylko po kreować, to co może zrobić dla Międzyrzeca to tylko zawiadomić odpowiednie jednostki sprawdzające działanie szpitala i nie tylko. autor: gość
  (19 lutego 2019 12:34:41) Gość Szkoda, że posłanka Wróblewska dopiero teraz odwiedza nasze miasto. autor: gość
  (19 lutego 2019 08:51:00) Koledzy z PSL w porozumieniu z PiS- jak chcecie zrobić coś dla międzyrzeca, to może siedziba starostwa? Myślę, że to by był sukces na nieporównywalną skalę. Myślę, że przy tym układzie sił w powiecie oraz sejmiku, czy sejmie nie byłoby trudności. Noi byście mieli bliżej do pracy.. Mieszkańcy wówczas was ozłocą. autor: gość
  (19 lutego 2019 08:41:07) Strategia jest taka - W szpitalu jest źle, oddziały kwalifikują się do likwidacji, ale panowie z PSL (od starosty do radnego z sejmiku) obwieszczą, że nie od tego ich tam mamy, nie po to daliśmy im mandat zaufania. Tak samo ci z PiS oraz PO, Nowoczesnej itd. Najważniejsze by przebić się pierwszym do mediów i obwieścić sukces. Do tematu wrócimy za jakiś czas. Nie należy tylko zapominać kto tam kreuje politykę kadrową, która postrzegana jest jak stomatolog w szkole z lat 80-tych. autor: gość
  (18 lutego 2019 20:37:45) Warszawska pomoc Wizyta pani posłanki Wróblewskiej ma ocalić szpital. Wątpię. Jak by wywalili 40% administracji to by przetrwali i pomału wyleźli autor: pesymista
  (18 lutego 2019 09:03:48) Kto się modli pod figurą ten ma diabła za skórą.HDF autor: Nikt
  (18 lutego 2019 09:01:05) Pobożności religijnej pana Skólimowskiego niestety nie towarzyszy pobożność małżeńska a chyba powinna ? autor: gosc
  (17 lutego 2019 22:39:22) Januszowi daleko do Grzyba co to jak kandydował na burmistrza, w niedzielę wyborczą na każdej mszy wychodził w czasie komunii świętej i ukazywał się pod ołtarzem wyborcom. Wtedy się nie udało omamić lud międzyrzecki, ale jesienią nazbierał PSLowi dydków. NAród u nas coraz głupszy. autor: gość
  (17 lutego 2019 20:10:25) Januszu stań na czele i pokaż że jesteś mężczyzną!!!!!!!1 autor: gość
  (17 lutego 2019 19:25:20) Karawana jedzie dalej No właśnie tak średnio siedzi z przodu bo nie robi niczego na pokaz, nie tak jak inni co najchętniej to by byli na każdej stronie gazety, na każdym zdjęciu. Czego to oni nie zrobili autor: gość
  (17 lutego 2019 19:15:17) Znam pana Janusz Skólimowskiego to bardzo pobożny człowiek, zawsze nie wstydzi się i siedzi w pierwszym rzędzie jak już jest w kościele. autor: gość
  (16 lutego 2019 15:09:34) Pan Skólmowski to pobożny i dobry obywatel Międzyrzeca na pewno zrobi jeszcze bardzo dużo. autor: gość
  (16 lutego 2019 10:49:26) Skolimowski-prozniak A co takiego,oprocz czlonkostwa w Radzie,pan Skolimowski zrobil dla szpitala i w ogole,co dla spolecznosci lokalnej,zrobil pan.Janusz ? Juz jego koledzy partyjni psy na nim wieszaja,nie wspomne o mieszkancach Miedzyrzeca. autor: Gosc
  (16 lutego 2019 10:43:58) Został do tej rady społecznej powołany to raz. Dwa, w Radzie społecznej szpitala w miedzyrzecu tez jest wiec nie siej FERMENTU wielkimi literami. Oddziału na bank nie pozwolą zamknąć. autor: gość
  (16 lutego 2019 10:09:26) Skolimowski wybral bialski szpital Czy to prawda ze J.Skolimowski,jest czlonkiem Rady Spolecznej Bialskiego Szpitala ? Jezeli tak jest,to pan wice-starosta,powinien ze wstydu sie spalic,albo pod ziemie zapasc. Miedzyrzecki szpital,chyli sie ku upadlosci,oddzialy sa zamukane a ten maly czlowieczek,wspiera szpital w Bialej. Wstyd i kompromitacja,nie po raz pierwszy,zreszta. autor: Gosc
  (16 lutego 2019 00:01:45) do gościa z15 lutego 2019 01:31:59 Nie chodzi o to czy "dałem", taki głupi nie jestem, chodzi oto że jeżeli pisze się w komentarzach o różnych szfindlach to trzeba to zgłaszać odpowiednim organom jak mi sugerujesz a nie tu się produkować a tak na marginesie to chyba złoże zawiadomienie do odpowiedniego organu naszego chorego kraju o przebadanie tej zacnej zbiórki - na sprawiedliwe postępowanie w tej sprawie nie liczę bo jest coś takiego jak immunitet i będzie jak zwykle !!! autor: gość
  (15 lutego 2019 12:45:28) Z tą ławeczką jest tak że zbyt wiele osób było zaangażowanych w zbiórkę i cały ten proces, teraz jest problem,, kto ma wypiąć pierś na ordery ,, zbyt wielu chętnych. autor: gość
  (15 lutego 2019 08:33:33) Staromiejska KP ?????? autor: gość
  (15 lutego 2019 01:31:59) dałeś, czujesz się oszukany - KP w Międzyrzecu Podl. ul. Staromijejska. autor: gość
  (14 lutego 2019 22:08:07) Szpital jest najważniejszy autor: gość
  (14 lutego 2019 19:08:10) Przeniesiona na datę 3 maja ponoć, poza tym problem szpitala >>>>>>> ławeczka autor: gość
  (14 lutego 2019 18:26:36) Jak tak co niektórym "zielona koniczynka" jest zła to może ktoś napisze coś na temat ławeczki marszałka - miała być a niema!!!. A gdzie pieniążki zebrane ??? Ktoś to rozliczy, wyjaśni??? Łatwo kopać kogoś, trudno spojrzeć na siebie!!! autor: gość
  (14 lutego 2019 15:23:52) Jeździec nie jest za słaby, ma za mały skład żeby realnie mieć wpływ na wszystko a nie tylko na część. Chociaż z drugiej strony likwidacja oddziału wymagała by jego podpisu ale ten wiązałby się z ciosem w własnych wyborców. Także wątpię ze zostanie zamknięty. autor: gość
  (14 lutego 2019 14:51:08) Ale my spoleczenstwo mozemy miec wplyw na ta sytuacje. Wystarczy w wyborach parlamentarnych pokazac czerwona kartke,nie glosowac na PSL i problem zostanie rozwiazany,rowniez w samorzadach. autor: gosc
  (14 lutego 2019 14:21:15) A jaki masz na to wpływ. Karty rozdaje PSL. Jeździec i mąż stanu na S. Nie zawalczy o to bo jest za słaby autor: gość
  (14 lutego 2019 12:46:36) Dac szanse,aby kolejny aparatczyk.z PSL mogl zatrudniac zony,kochanki,ciotki'pociotki i inne zielone zarazy-nieroby autor: Gosc
  (14 lutego 2019 11:50:14) A niech bedzie z PSL. Oby znał sie i potrafił zarządzać. Dać szansę. autor: gość
  (14 lutego 2019 11:00:01) Kolejny dyrektor tez bedzie z nadania PSL i niekoniecznie fachowiec,to po co wymieniac. autor: gosc
  (14 lutego 2019 08:08:09) Dla mnie to bez znaczenia skąd dyr. Jest. Ale jak nie potrafi zarządzać. Doprowadza placówkę do strat, wrecz likwidacji. Nie ma.wplywu na personel to = do zwolnienia. autor: gość
  (13 lutego 2019 22:24:11) PSL okrutnie boi sie prawdy,gdyby mogli wprowadziliby cenzure autor: gosc
  (13 lutego 2019 22:04:49) Ktoś tu chyba nigdy na podlasie24 nie był autor: qwerty
  (13 lutego 2019 22:01:05) do gościa z 13 lutego 2019 21:44:48 na portalu podlasie24 można komentować całkowicie anonimowo... bez podawania imienia, nazwiska, nicka, e-maila... sprawdź, a potem sobie płacz nad międzyrzecko-drelowskim PSL-em... autor: gość
  (13 lutego 2019 21:44:48) do gościa z 13 lutego 2019 21:22:55 Masz rację, manipulacja - celowa, gorzej, tam imię, nazwisko, nick.Święty PIS nie pozwoli sobie szczekać na swoich anonimowo!!! AMEN !!! autor: gość
  (13 lutego 2019 21:22:55) MANIPULACJA! na podlasie24 nie jest potrzebny e-mail zeby dodac komentarz... autor: gość
  (13 lutego 2019 20:50:39) Adminie zrób w końcu coś bo to jest nagminne - szczucie , obrażanie , oskarżanie. Dowodów brak bo wszystko z "anonima". Po raz kolejny proponuję pójść za podlasie24. Takie komentarze są notorycznie przy każdym artykule na temat spraw miejskich.Na podlasie24 też można komentować ale tam nie ma wpisów bo tam "trzeba się przedstawić przynajmniej adresem e-mail", a info jest czasami identyczne! autor: gość
  (13 lutego 2019 20:16:18) Pan Skólimowski to mądry polityk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! autor: gość
  (13 lutego 2019 19:17:11) nie doceniacie Janusza on na prawdę uratuje ten szpital autor: gość
  (13 lutego 2019 15:11:11) Cały szpital zieloniutki - tylko z zewnątrz żółty ale co tam klasyk jak z winą tuska tylko tym razem wina PiSu. Zacznijcie myśleć głowami a nie telewizją. autor: gość
  (13 lutego 2019 12:46:24) To tak samo,jak Pawel Litwiniuk ktory czeka na rezygnacje Pietrosiuka,aby wskoczyc do Rady Powiatu autor: gosc
  (13 lutego 2019 12:15:25) W poprzednich wyborach samorządowych Zaniewicz miał takie poparcie społeczne w swoim regionie, ze nawet radnym nie został. Ostatnio nawet nie odważył się kandydować. autor: ona
  (13 lutego 2019 12:02:35) A dyro szpitala to jakie ma wykształcenie? autor: gościo
  (13 lutego 2019 11:59:39) Litwiniuk ? autor: ja
  (13 lutego 2019 10:34:44) P.L??? autor: gość
  (13 lutego 2019 09:01:35) To nie Skolimowski ani Filipiuk,decyduja o tym,kto bedzie starosta,radnym powiatowym,dyrektorem szpitala,czy szkoly sredniej,kto ma startowac w wyborach i pozniej zrezygnowac.Wiekszosc ludzi doskonale wie,ze to P.L,rozdaje karty i nikt mu nie podskoczy. autor: Gosc
  (13 lutego 2019 08:30:06) Jak czytam niektóre komentarze to mam wrażenie,że to sam Napoleon siebie chwali autor: Uny
  (13 lutego 2019 08:20:15) Geniusz???? autor: gość
  (13 lutego 2019 05:12:44) Pan Janusz to Geniusz autor: gość
  (12 lutego 2019 22:39:08) Chyba że sami na pół etatu się zatrudnia autor: gość
  (12 lutego 2019 22:00:44) Myślę,że mieszkańcy nie doceniają Panów Starostów Pana Filipiuka i Skólimowskiego, Oni razem uratują szpital....!!!!!!!! autor: gość
  (12 lutego 2019 21:31:14) Oczywiście za zamknąć.Obudzić się ludzie!Ginekologia ma cały szpital pociągnąć na dno? Co tu bronić,kogo lekarzy bez szacunku dla pacjentki.Trauma pozostała, jak pomysle jak zostala potraktowana moja żona to zastanawiam sie dlaczego w ryja lekarzowi nie dałem. Ale ktoś jeszcze da bo nie wytrzyma takiego podejścia do czlowieka... autor: Autor
  (12 lutego 2019 20:24:51) No jasne najłatwiej zlikwidować. Nieważne czy to szkoła szpital czy pks. autor: gość
  (12 lutego 2019 20:05:29) Jak widać po komentarzach łatwo oceniać nie znając szczegółów sprawy. Moim zdaniem szpital da sobie radę bez oddziału ginekologiczno–położniczego. W międzyrzeckim szpitalu nie ma kilku oddziałów, które ma np Biała Podlaska, a mimo to szpital funkcjonuje i służba zdrowia w powiecie również. Jeżeli ktoś wypowiada się oceniając zarządzanie szpitalem, to ciekawe czy potrafiłby załatwić najprostszą rzecz w NFZ, większość nawet nie posiada wiedzy na temat funkcjonowania szpitali, a patrząc na komentarze są specjalistami w tej dziedzinie. Zawsze można znaleźć złe i dobre strony każdej sytuacji. Bądźmy szczerzy np, w Warszawie (patrząc na odległość szpitali i wielkość miasta) dowiezienie pacjenta do szpitala, wielokrotnie zajmuję czas dłuży niż 25 minut, czyli tyle ile zajmowałoby dowiezienie pacjenta z Międzyrzeca do Białej. Niestety narzekanie i szukanie problemów leży w naturze człowieka. autor: GOŚĆ
  (12 lutego 2019 07:37:59) PSL,funkcjonuje jak zielona osmiornica,swoimi mackami otacza wszystko co sie da,najlepsze fuchy i stanowiska.Szpital dotychczas jakos funkcjonowal,ale przerost administrcji,zatrudnianie zon,kochanek,bliskich i znajomych,spowodowalo to co sie z nim obecnie dzieje.Tak jest wszedzie,gdzie rzadzi PSL-PUK,Szkoly stednie,Urzad Pracy,Szpital i Przychodnia. autor: Gosc
  (11 lutego 2019 22:26:21) Ależ pazerny ten PSL. Jak nie mogą czegoś przejąć to od razu chcą zlikwidować. autor: gość
  (11 lutego 2019 22:09:34) Z czym do boju???? Jaka ginekologia? jakie położnictwo? O czym tu mowa. Niedługo nie będzie pediatrii z powodu braku kadry ( 2 lekarz w tym jeden po 80 tce). Kto obecnie odpowiada za noworodki. Nie ma pielęgniarek, położnych, nie ma lekarzy. Jeżeli chodzi o ginekologów i pediatrów to są w całym kraju są rozchwytywani, kto tu przyjdzie do PRACY bo po kasę to cwaniak się znajdzie na jakiś czas, dopóki ktoś go nie podkupi większą forsą. autor: gość
  (11 lutego 2019 18:27:03) Do boju! Widze ze odchodzicie od tematu juz poplecznicy PiS wyczuli krew. Juz sie marzy ustawianie stołków bo wybory ida i nagonka jak przed wyborami do samorządu na wszystkich. Sami nic nie zrobili dla miasta teraz jakiesz pretensję do garbatego ze ma dzieci proste. Do sprawy ginekologii trzeba odpowiedzialnie podejść. Wszyscy wiedza co tam sie dzieje ale ludzie boją sie po prostu mówić bo moze kiedys tam trafi moja żona lub mama wiec lepiej cicho siedziec. Mam propozycje co zrobić bo nikt o tym nie mowi! Trzeba wywalic wszystkich tych klanów pseudo lekarzy teraz mamy początek roku wiec należy zatrudnić nowych dobrych lekarzy zapłacić im nawet wiecej by chcieli tu pracowac i zobaczyć czy kobiety będą chcialy rodzić i leczyć się w Międzyrzeczu. Dac w ten sposób szansę na rok przekonamy się. Skoro tak sie spinacie i przerzywacie zamknięcie tego pseudo oddziału dla wybranych i ze do Bialej daleko prosze bardzo Gminy ościenne Drelow,Miedzyrzec i Miasto Międzyrzec niech dołoży sie po 300tys z Gminnych inwestycji i niech dalej to tak trwa niech sie bogaca lekarze za nasze. Odwagi Zaniewicz czas na decyzje i dzialanie. autor: gosc
  (11 lutego 2019 12:23:06) Więcej nagród dla Zaniewicz i więcej dyżurów dla Matejukowej ! autor: gość
  (11 lutego 2019 12:06:47) PSL walczy o koryto SWIETA PRAWDA !!! Trzeba uswiadamiac ludzi ze PSL to samo zlo,nepotyzm i kumoterstwo.Spoleczenstwo nie powinno glosowac na ludzi zwiazanych z PSL,zrobmy wszystko aby usunac tych szkodnikow z parlamentu,a pozniej z samorzadow. autor: gosc
  (11 lutego 2019 11:37:17) Paradoks Polaka. Narzeka, że jest źle, ale jak może realnie wpłynąć na zmianę rzeczywistości, na poprawę, to nie robi tego, tylko daje się omamić. Teraz wasze dzieci jeżdżą do szkół w Białej i Radzyniu (pomyślałeś dlaczego?) Będziecie jeździć do szpitala w Białej, Siedlcach (pomyślałeś dlaczego?). Czemy Urząd Pracy kuleje w Międzyrzecu ( pomyślałeś dlaczego?) Kto tymi placówkami zarządza? PSL na tym bazuje. Powsadza swoich i dzięki temu ma elektorat, naganiaczy. Ilu tam jest wykształciuchów? Ludzi czynu? Ludzi Pracy? społeczników? autor: PiS-or
  (11 lutego 2019 09:34:01) nepotyzm i kumoterstwo=PSL A w Powiecie Bialskim bez zmian,PSL jest wszedzie,najlepszym przykladem Miedzyrzec i okolice. Szkoly srednie,Urzad Pracy,Szpital,Przychodnie,Wydzial Komunikacjii,PUK,gdzie nie spojrzysz wszedzie ludzie zwiazani z PSL,lub ich krewni. autor: Gosc
  (11 lutego 2019 09:16:53) Na gorze rządzi PIS w sejmiku PIS w związku z tym i z jednostek podrzędnych muszą wypierdolić zarazę wszelkimi możliwymi metodami aby zapanował porządek. autor: gość
  (11 lutego 2019 08:29:34) Ale musi to byc osoba zwiazana z PSL,zadna inna chocby wyksztalcona,nie ma szans.Mafia o znaku zielonej koniczyny,dzieli,rzadzi i rozdaje stolki swoim autor: gosc
  (10 lutego 2019 22:34:53) Do gościa który napisał bardzo krzepiącą odezwę do Dyrektora Zaniewicza. Co ty człowieku piszesz? Przecież Zaniewicz nie ma NIC do powiedzenia w tym szpitalu. Rządzi kto inny a on wykonuje ślepo polecenia i sam trzęsie portkami aby go nie wywalono bo z takimi kwalifikacjami wróci za biurko w dziale technicznym( o ile będzie jakieś jeszcze wolne), Do tego szpitala nikt normalny nie przyjdzie chyba że jakiś emeryt lub karierowicz zarobić kaskę. autor: gość
  (10 lutego 2019 22:12:45) Głosowałem na PSL a tu takie szambo powinien pan F zlikwidować posadę żony w szpitalu a nie zamykać oddziały! autor: Sąsiad
  (10 lutego 2019 22:09:10) Głosowałem na PSL a tu takie szambo powinien pan F zlikwidować posadę żony w szpitalu a nie zamykać oddziały! autor: Sąsiad
  (10 lutego 2019 21:42:49) Panie Dyrektorze Zaniewicz weź Pan się do roboty, wywal Pan parę pyskatych położnych, kilku "wspaniałych" doktorków niech kaskę trzepią w swoich gabinetach i będzie święty spokój! Na ich miejsce zatrudnić ludzi normalnych bez jakichś nie normalnych wizji i jaźni i oddział wróci do żywych!!! autor: gość
  (10 lutego 2019 21:41:06) Przepraszam peeselowskich . autor: Gość
  (10 lutego 2019 21:36:55) No zwłaszcza tych peerelowskich.widać to na większości zdjęć autor: Gość
  (10 lutego 2019 20:38:32) a zobacz kto uczestniczy we wszystkich uroczystościach i zawsze znajdzie czas dla społeczeństwa. autor: gość
  (10 lutego 2019 18:12:15) A może jakieś konkrety? autor: a
  (10 lutego 2019 18:03:32) Czego się czepiacie Pana Skólimowskiego? jest na bardzo wysokim stanowisku i poświęca się dla nas wszystkich autor: gość
  (10 lutego 2019 17:54:47) We włożeniu w D... kolegom z koniczyny autor: Gość
  (10 lutego 2019 17:48:27) W czym? autor: a
  (10 lutego 2019 17:04:37) Chyba się mylicie co do Pana Skólimwskiego? stara się jak może. autor: gość
  (10 lutego 2019 15:57:21) Ten nikczemnego wzrostu i podlosci wielkiej czlowieczek,klepnie wszystko co mu kolsie z ZSL podsuna. Za profity i stanowiska,gotow jest zrobic wszystko. Doslownie wszystko. autor: gosc
  (10 lutego 2019 15:52:51) PIS+PSL Co do Pana Janusza to on był po to i jest w starostwie aby prowadzić elektorat PIS który sprzyja PSL-owi autor: za
  (10 lutego 2019 15:36:03) Prawie jak NAPOLEON ? autor: aaa
  (10 lutego 2019 15:09:57) Cała nadzieja w panu Januszu Skólimowskim, człowieku błyskotliwym i zaradnym. autor: gość
  (10 lutego 2019 14:20:47) nie glosujemy na PSL Dzialacze PSL,likwiduja wszystko co im sie podoba.Kilka lat temu,obecny szef tej partii:Kosiniak Kamysz zdecydowal o podniesieniu wieku emerytalnego i grabiezy odzczednosci z OFE,dzisiaj starosta Filipiuk z PSL,przy udziale Litwiniuka z PSL,likwiduje jeden z oddzialow szpitalnych,a wkrotce byc moze caly szpital.Tak rzadza dzialacze PSL,dlatego w najblizszych wyborach parlamentarnych,trzeba wyelimimowac ta zlodziejska partie z Sejmu. autor: Gosc
  (10 lutego 2019 13:30:34) ZMIANA Jak to ma tak funkcjonować to lepiej rozwiązać , na oddziale dziecięcym pracuje się bez dzieci a dyżury spędza się często w domu, na oddziale ginekologicznym realizuje się własne hobby artystyczne za społeczne pieniądze autor: aa
  (10 lutego 2019 12:24:13) Ziemia Międzyrzecka ma w powiecie starostę Pana Filipiaka i wice starostę Pan Skólimowskiego, czego się obawiacie? autor: gość
  (10 lutego 2019 12:16:29) Ludzie zwiazani z PSL,a tacy zarzadzaja szpitalem,nie maja szacunku dla ludzi,a ich zarzadzanie ukierunkowane jest pod katem wlasnych interesow,a nie ogolu.Ci ludzie sa bezwzgledni i w dupie maja dobro spoleczne. autor: gosc
  (10 lutego 2019 11:43:06) Centrum Matki i Dziecka jest na minusie i funkcjonuje. To może dowodzić, że tego typu oddziały są mało dochodowe. Nie jest to sklep, apteka czy kiosk by mówić o zyskach. Poza tym liczy się ogólne saldo. Jeden oddział zarabia na druki i tak to funkcjonuje. Najlepiej zlikwidować. Otworzyć coś innego i napchać kieszenie wybranym. Po wpisach widać, ze kadra szpitala winna nauczyć się szacunku do bliźniego, a dyrektor zarzadzania. autor: gość
  (10 lutego 2019 08:14:41) Rachunek sumienia Jeszcze za Tarkoskiego bylo trzeba to zamknąć. Pieknie to sobie wymyslili lekarze z ginekologii zapisac sie do związków i nas nikt nie ruszy. Przecież ktos odpowiada za odział i widzi czy generuje stratę czy pacjetki przychodza. Prywatnie sie przyjmuje za pieniądze a w szpitalu posiedzieć tylko trzeba. Nie ma kobiet dlaczego nikt sie nie zastanawial nad podejsciem do pacjentki i przyczynach takiej sytuacji.Lekarze w du...maja wszystko i wszystkich oby kasa co miesiąc wpadała reszta oddziałów niech na nas pracuje. Nie ma kogo leczyć trzeba sie zbierać i otwierać lub powiększać cos w czym szpital jest dobry choćby nawet rehabilitacje. Amen autor: Luksja
  (10 lutego 2019 07:57:25) Zostawi PUK ? Przeciez on za nic nierobienie,pobiera ogromna kase. autor: gosc
  (10 lutego 2019 07:21:35) Bliski koniec Zaniewicza. P Litwiniuk już dupę przymierza do fotela autor: gość
  (9 lutego 2019 16:53:55) Do GOŚĆ Co masz do Pisu? Fajnie kradło się az PO- PSL można było łatwo wat wyłudzć poliwo systernami wwozić do Polski fajki od ruskich przywieżć i nieżle zarobić. I wtedy to byli biznesmeni. I to było ok. A teraz jest beee. Najlepiej wszystkich co mają więcej dzieci to nieroby. tak tak wielki biznesmenie!!!!!!! autor: WSI
  (9 lutego 2019 15:16:54) KONTROLA Próżne wasze gadanie, tylko skrupulatna kontrola poszczególnych jednostek, obsadzanych stanowisk, przetargów, oraz innych podziałów pieniędzy może coś wnieść. autor: aa
  (9 lutego 2019 15:16:18) KONTROLA Próżne wasze gadanie, tylko skrupulatna kontrola poszczególnych jednostek, obsadzanych stanowisk, przetargów, oraz innych podziałów pieniędzy może coś wnieść. autor: aa
  (9 lutego 2019 15:15:18) KONTROLA Próżne wasze gadanie, tylko skrupulatna kontrola poszczególnych jednostek, obsadzanych stanowisk, przetargów, oraz innych podziałów pieniędzy może coś wnieść. autor: aa
  (9 lutego 2019 14:35:53) Dba o swoich A czy nie wiecie, że Filipiuk zawsze dba o swoich ? Rodziną poobsadzał wszystkie prawie stołki jakie były możliwe - w szpitalu, w zawodówce, w komunalnej. Rodzinę ma liczną. Za zasługi w zatrudnianiu bliskich starosty, dyrektorzy szkół z PSL dostali 100 % podwyżki dodatku dyrektorskiego jak napisał ostatni ,, Podlasiak'' a rada powiatu przegłosowała. Dyrektorzy nieroby nawet nie uczą a kasę ściskają, ale wiedzą za co. autor: gość
  (9 lutego 2019 11:25:32) PSL-aby naszym zylo sie lepiej Zapytaj pana Filipiuka,staroste z Bozej laski,przepraszam z PSL autor: Gosc
  (9 lutego 2019 10:34:03) No tak w październiku przed wyborami wszystko było elegancko same sukcesy. A po wyborach nagle dług się zrobił i problemy się pojawiły. Banda zielonych oszustów. autor: gość
  (9 lutego 2019 09:28:03) Co ja czytam. Na wewnętrznym źle, na dziecięcym też źle, a ginekologia to już lepiej przemilczeć. To za co do jasnej cholery kierownictwo szpitala z PSL bierze pieniądze?????????????????? Jak rządzi powiatem PSL, że taka bieda z nędzą w tym powiecie?????????????????? autor: gość
  (9 lutego 2019 09:17:12) nieróbstwo Nie można zapomnieć o PiS, partii, która schlebia nierobom, a nie szanuje, ludzi, którzy uczciwie pracują. Jak można tak rozdawać ciężko zarobione pieniądze ludziom, którzy tylko bazują na tym, aby mieć jak najwięcej dzieci. Wywożą potem kosze pełne piwska i innych artykułów, kupują drogie sprzęty elektroniczne i śmieją się z tych, którzy pracują. Co to za czasy, że niektóre grupy społeczne mają podane wszystko na tacy?! Książki za darmo, 500+, emerytura dla kobiet, które mają 4 dzieci. A co ze starszymi ludźmi, którzy tyrali całe życie, zostają sami i muszą opłacić mieszkanie, rachunki, kupić leki. A gdzie pieniądze na życie?! autor: gość
  (9 lutego 2019 08:46:50) No jeszcze szkoly:Ekonomik,Liceum,Zawodowka kto tam rzadzi ? Dyrektorzy z partii zielonych:PSL autor: gosc
  (9 lutego 2019 07:54:36) zielona mafia PUK,Przychodnia,Szpital,Urzad Pracy,Wydzial komunikacji,gdzie nie spojrzysz-zielona sitwa z PSL. Uwlaszczyli sie,gdzie tylko mozna,rzadza i dziela stanowiska po miedzy swoich. Taka jest prawda o nepotyzmie i kumoterstwie dzialaczy PSL. autor: Gosc
  (8 lutego 2019 23:30:16) Pewna grupa lekarzy nie może się pogodzić z faktem że "szefem" jest ktoś z poza klanu lekarskiego,że "szef" nie jest pisowiec tylko ludowiec, że z ramienia pis-u społeczeństwo ich olało i nie wybrało w wyborach i to jest powód tego co jest ! Nie oszukujmy się , spójrzmy prawdzie w oczy ! Filipiuk nie jest cudotwórcą, ma swoje dobre i złe strony jak każdy a jego błędem nr 1 jest to że mając większość wszedł w koalicję z pisowcami i ma jak ma !!! autor: gość
  (8 lutego 2019 23:26:14) Szpital daje pracę Praca i jeszcze raz praca dla ludzi. To prawda, że kobiety boją się rodzić w Międzyrzecu. Ciężkie przypadki nawet do Lublina jadą. Cóż nasi lekarze to wspaniali biznesmeni, potrafią doić kasę!! autor: z Międzyrzeca
  (8 lutego 2019 23:25:16) Rodziłam w Międzyrzecu -trauma pozostanie do końca życia - dlatego nigdy więcej!!!. Tak jak wcześniej ktoś napisał-jak bez komplikacji to można tutaj rodzić. Tylko kto to przewidzi??? Dlatego kobiety stad uciekają. Ale gorszy jest jeszcze oddział dziecięcy. Ja nie wiem po co to "coś" funkcjonuje - kochane mamusie omijajcie z daleka. Strata czasu, lepiej od razu jechac do Białej. autor: mamuska
  (8 lutego 2019 23:20:28) Ten szpital bez lekarzy, pielęgniarek, położnych i pacjentów będzie ciągnął z rozpędu kilka miesięcy... Zanim na górze ktoś się zorientuje to zostaną tylko bakterie... i dyrektorzy autor: gość
  (8 lutego 2019 23:04:13) Bez komentarza Na oddziale ginekologii brak pacjentek.. Z tego co wiem to nawet pracownice szpitala wyjeżdżają na zabiegi do innych miast. Chyba Filipiuk tam się nie położy aby oddział miał dochód ??????? autor: gość
  (8 lutego 2019 22:50:57) Chcesz zlikwidować kraj - dalej głosuj na pis 100 procent skuteczności! Podpier.. i słońce !!! autor: gość
  (8 lutego 2019 22:27:16) Chcesz zlikwidować PKS albo szpital? Dzwoń do nas! 100 procent skuteczności! Polska Spółka Likwidacyjna!!! autor: reklama
  (8 lutego 2019 22:21:34) Szpital Rejonowy jest finansowany ze starostwa a starostwem rządzi PSL. Daleka droga od dania przez PIS do poprawy sytuacji w lecznictwie. Ile pazernych osób się musi się obłowić(wcale nie z PIS bo tutaj z PSL) a dla pacjenta zostają grosze. autor: gość
  (8 lutego 2019 22:20:30) A ja wieszcze, że w czerwcu, przyjedzie do miasta Filipiuk, Litwiniuk, Stefaniuk i inni z PSL z inf. jak to ocali oddział. autor: gość
  (8 lutego 2019 21:42:27) PiS ma pieniądze na Martyny, a nie ma na lecznictwo ? autor: gość
  (8 lutego 2019 21:41:22) Do gość Jestem daleka od wydawania osądów. Uważam, że pracują tam dorośli ludzie, z doświadczeniem i powinni znać swoje obowiązki tym bardziej gdy wykonują zawód, w którym chodzi o ludzkie życie. Ale tak, ordynator powinien panować nad swoim personelem. autor: Matka
  (8 lutego 2019 21:38:57) Nie rodziłem więc nie wiem jak to jest w międzyrzeckim szpitalu. Ale za to wiem jak działa chirurgia. Składali mi tam rękę. Dłoń miałem tak spuchniętą, że wyglądała jak cegłówka. Na wizytach kontrolnych pytałem o jakiś lek i słyszałem odpowiedz: "nic na to nie ma". W końcu rodzina zawiozła mnie do Tarła. Na pierwszej wizycie dostałem kartkę, bo recepty ta kobieta nie wypisuje, z trzema lekami. Po tygodniu ręka była ręką a nie cegłówką. Niektórzy międzyrzeccy chirurdzy są jak doktor Mengele. Traktują ludzi jak nic a informacja pacjenta o bólu ich tyle interesuje co opinia więznia o warunkach w obozie. Stąd to porównanie do doktora Mengele. autor: gość
  (8 lutego 2019 21:16:33) Do Matka Czyli prosty wniosek że ordynator nie panuje nad oddziałem - racja? autor: gość
  (8 lutego 2019 21:09:08) Gdyby było dobrze to kobiety nie jeździłyby do Białej, Siedlec czy Lubartowa aby rodzić swoje dzieci Szkoda, że do tej pory nikomu nie przeszkadzało, ze niektóre pacjentki podczas porodu były zdane tylko na siebie, ewentualnie osoby, która z nimi była. Nikt nie patrzył, że matce czy dziecku może się coś stać. Nie ma co się dziwić, że także coraz więcej pacjentek płaci i jeździ do Białegostoku gdzie ma przynajmniej zagwarantowaną opiekę. autor: Matka
  (8 lutego 2019 21:06:02) Grupa trzymająca władzę. Ludu Miedzyrzeca - autorzy wpisów- psychiatra przyjmuje przy ulicy Wiejskiej. autor: Mieszkaniec
  (8 lutego 2019 20:59:57) Filipiuk,Zaniewicz,Tichoruk,rozwalili stadninę w Janowie, od pierwszego stycznia 2019 podwyższyli składki na ZUS, no jeszcze zrobili aferę z w stolicy(taśmy z prezesem to też ich robota). Może Pan ordynator oddziału powinien wziąć się do roboty, zadbać o porządek a nie się opier... i kopać dołki pod swoim szefem. Ludu miasta M-ca ogarnij się !!! autor: gość
  (8 lutego 2019 19:42:36) Pielegniarki pracują ciężko i uczciwie jest ich jednak mało i w końcu zarabiają uczciwie powyżej 3 tym a bez nich lekarze nic nie zrobią trzeba je cenić autor: gość
  (8 lutego 2019 18:15:40) PSL= opieka zdrowotna w Międzyrzecu To prawda, całą opieką zdrowotną rządzi u nas Filipiuk,Urzędem pracy też, bo dyrektor to jego zaufany koleś.Obaj są podli i perfidni, krętacze i kłamcy, i śmieją się z wyborców w kułak, że znów nas wydutkali. A szpitala to sądzę, że nie zlikwidują bo gdzie pousadzają na ciepłe posadki swoje kobiety i innych znajomków. autor: pacjent
  (8 lutego 2019 17:24:48) PSL Trzeba było myśleć a nie ślepo głosować na znane nazwiska.A teraz płacz nic nie zmieni. autor: G
  (8 lutego 2019 16:23:28) macki PSL Zapomniales o PSL-owskim dyrektorze Urzedu Pracy,ktorego zona tez ma super fuche w kecznictwie autor: Gosc
  (8 lutego 2019 16:18:46) PSLowski szpitalik Fakty są takie: trzech dyrektorów: 1 główny 2 do spraw lecznictwa, 3 nie wiadomo od czego a wszyscy powiązani ściśle z PSL. Żona wójta Drelowskiego to kierowniczka laboratorium, /żona jednego z dyrektorów to oddziałowa, żona następnego dyrektora to kierowniczka Ośrodka dla niepełnosprawnych na Leśnej. To z naszych wspólnych pieniędzy, a jeszcze żona starosty tez w tym szpitalu na poczesnym miejscu. Przecież szpital jak ktoś już pisał to nie worek bez dna. Najgorsze że jak doprowadzą do upadku szpitala to dalej będą szczęśliwi bo za nic nie będą odpowiadać, wypłacą sobie i swoimi odprawy sprzedadzą co się da. autor: gość
  (8 lutego 2019 15:14:51) Randapem trzeba wypalic zielone chwasty z PSL,ktorych ciotki-pociotki,kochanki pracuja w administracji i na oddzialach.To ludzie zwiazani z PSL,sa winni zaistnialej sytuacji,i tego co moze wydarzyc sie z funkcjonowaniem szpitala w Miedzyrzecu. autor: gosc
  (8 lutego 2019 14:16:44) aaa Lekarze jak lekarze. W małych miastach lekarze czują się jak bogowie, najlepszy sort. Muszę napisać jednak, że jeden z nich uratował mi kiedyś życie i to właśnie na oddziale w Międzyrzecu. A co do pielęgniarek... Nie chciałabym wykonywać tego zawodu za żadne pieniądze a jeśli one mają płace niewiele przekraczające dwa tysiące (tak przypuszczam)to trudno się dziwić, że nie są miłe. Też nie wysilałabym się zbytnio. Takie podłe czasy. autor: gość
  (8 lutego 2019 13:43:36) Słaba opieka brak pacjentki Niestety lekarze i pielegniarki pracujące na odziale ginekologi skrupulatnie przez lata olewali kobiety i nie dbalo sie o pacjetki.A teraz zdziwienie ze ludzie nie bronia lekarzy i odzialu...to jakas paridia nie odział mozna dac szansę na poprawe sytuacji oddziału ale do tego trzeba wywalic wszystkich lekarzy i pielęgniarki. I zatrudnić takich którzy będą dbali o pacjetki z szacunkiem i pomocą beda podchodzi do wszystkich a nie tylko "swoich". By kobiety chciały tu wrescie rodzić a nie uciekać do Białej. A jak nie to zamknąć to a nie generować straty nie ma pacjentów trzeba zamykać ludzie tak robia wszystkie szpitale. A nie robić milionowe straty by utrzymywac lekarzy którzy nie maja porodów ani przyjec to oni robia straty. Wiem ze lekarze sobie poradzą wszedzie jak sa specjalistami, my zamiast miec specjalistów to płacimy za spanie na takim odziale bez porodów. Ratowac tylko co i ile czasu.Podejście trzeba zmienić do ludzi może wtedy kobiety będą chcialy rodzic w Miedzyrzecu.Takie jest moje zdanie autor: Bene
  (8 lutego 2019 10:02:23) Mieszkancy miasta i okolic,chca aby szpital funkcjonowal normalnie,ale dzialaczom PSL,jest to nie na reke,szczegolnie panu Filipiukowi i Starostwu Powiatowemu. Najlatwiej jest zamknac,niz zrobic wszystko aby uratowac. autor: Gosc
  (8 lutego 2019 09:36:36) obrońca niewiem co chcecie od naszego oddziału ja urodziłam 2 dzieci jeden 18 lat temu drugi 6 i żadnej traumy nieprzeżyłam. Sami sie nakęcacie słuchacie i czytacie opini innych osób.Panie pielegniarki miłe pomocne lekarze również ludzie opamiętajcie sie trzeba walczyc o ten oddział.... autor: gość
  (8 lutego 2019 08:47:26) Jakie jest zadanie tworu "Społeczna rada szpitala" ? autor: mia
  (8 lutego 2019 08:41:47) Czy ktoś wie kto jest w radzie społecznej szpitala? autor: gość
  (8 lutego 2019 08:36:43) Likwidacja a co z tomografem tak hucznie zapowiadanym od miesięcy ???????? autor: gość
  (8 lutego 2019 08:35:29) PSL=szkodniki Dzialacze PSL,doprowadzili do obecnego stanu szpitala i to oni ponosza calkowita wine,za zaistniala sytuacje.Wystarczy spojrzec kto jest w Radzie,to ich spoleczenstwo powinno,za to i nie tylko rozliczyc autor: Gosc
  (8 lutego 2019 08:18:16) Likwidować oddział skoro są straty.Uciekają z Międzyrzeca nie chcą tutaj rodzić.Dlaczego tak dzieje się.To trzeba wziąć pod uwagę.Coś jest nie tak na tym oddziale. autor: gość
  (8 lutego 2019 07:45:54) Polecamy swoje usługi !!! Polska Spółka Likwidacyjna !!! autor: gość
  (8 lutego 2019 06:51:08) Żenada A ja jestem zdziwiony ze to jeszcze do tej pory funkcjonuje. Dawno powinni ten odzial zamknąć. Bylem z żoną raz na tym oddziale oczywiscie pierwszy i ostatni. Porażka! Lekarze i pielęgniarki gbury wszystki robią jak za kare prawie ze z pretęsja ze musza leczyć. Po co ich trzymac skoro generują straty i ewidentnie widac nie chca by pacjentki tu sie leczyly! autor: Życie
  (8 lutego 2019 06:49:50) Od zamykania i likwidowania to są lepsi specjaliści w tym kraju z PO i PSL. autor: gość
  (7 lutego 2019 23:20:12) Takie tam PIS wszystko pozamyka-AMEN autor: Jacek
  (7 lutego 2019 23:07:03) Kompetencja Aby coś dobrze funkcjonowało to trzeba odpowiednich ludzi na odpowiednim stanowisku .u nas w kraju to korupcja jak była tak jest i długo sie to nie zmieni .dlatego niektórzy podsłuchują rządzących żeby mieć haka i na tym to polega .Dopuki nie bedzie dobrego wlodarza niepodatnego na korupcje to nic sie nie zmieni długo .łapówkarstwo i kasa reszta idzie na drugi plan to nie jest mój pogląd tylko tak jest niestey autor: M-c podl.
  (7 lutego 2019 22:11:54) Złodziejstwo Kasy nie ma? a na nagrody to się znajdzie taki cytat,,bo nam się te pieniądze należały ,, hahaha najlepiej rozgrabić wszystko i lache położyć podejście rządzących u nas w kraju jak i w naszym szpitalu z tą różnicą że politycy maja studnie bez dna a szpital niestety nie autor: M-c Podl
  (7 lutego 2019 22:06:12) Zastanówcie się ludzie. Zlikwidować coś jest bardzo łatwo. A co potem? Będziecie przeklinać ze trzeba tracić czas i pieniądze aby jeździć do szpitali w innych miastach. Jak już coś mamy to szanujmy bo jak nam to zabiora to tak łatwo nie oddadzą później. Jak coś źle działa to zawsze jest szansa żeby to naprawić i ulepszyć. I w tym kierunku trzeba działać a nie od razu likwidować. autor: gość
  (7 lutego 2019 21:43:08) Pozytywne Myślę,że dużo pozytywnej energii dostałam w czasie mojego pobytu na oddziale położniczym.Połozne to anioły. Mój pierwszy poród był w innym szpitalu, gdzie nikt nikogo nie obchodził, a tu opieka to tym małym oddziale jest wspaniała, kompetentna,wyrozumiała. Tu nic nie umknie,bo zaraz jest już zauważone. Każdy może oczekiwać gwiazdki z nieba, ale wolę rzeczywistość i fakty, a one mówią same za siebie. Polecam. autor: Ja
  (7 lutego 2019 21:34:49) Nie wyobrażam sobie Międzyrzeca bez tych oddziałów rodziłam troje dzieci i żadnej traumy nie przeżyłam jak bym miała wybierać jeszcze raz to i tak bym wybrała Międzyrzec w moim przypadku pielęgniarki i lekarze bardzo pomogli lepiej niech zajmą się czym innym a nie szpitalem autor: Gość 1986
  (7 lutego 2019 21:25:29) Szpital - dno Wspomnienia z oddz. położniczego w Międzyrzecu - trauma do kończ życia. Lekarzy nie ma ew. śpią. Położne, bez kultury osobistej, opryskliwe i chamskie. Brak, jakiejkolwiek intymności, bród na sali porodowej, bród na salach. Brak opieki pediatrycznej. Ogólnie Szpital w Międzyrzecu jest porażką. Poprzednio i obecnie oddz. wewnętrzny to umieralnia i wykańczalnia do tego te sale brudne, śmierdzące koce dla nowych pacjentów. Szumnie było w prasie o tomografie w "szpitalu" i co stoi ciemnota nie umie go obsługiwać ? I tak duże pieniądze z naszych składek zdrowotnych poszły w "błoto międzyrzeckiego szpitala". Dlaczego, nikt i nigdzie poza Międzyrzecem nie toleruje badań z międzyrzeckiego laboratorium ? Dla mnie ten szpital to totalna porażka ! autor: była pacjentka
  (7 lutego 2019 20:23:35) Ja miło wspominam swój pierwszy poród nie mam zastrzeżeń co do opieki i lekarzy ,drugi raz też mam zamiar rodzic autor: gość
  (7 lutego 2019 19:34:37) Ja tam nie pamiętam takiego sielskiego obrazka za poprzedniej ekipy. Jedyne co pamiętam to źle dobrane leki i konieczność pobytu w innym szpitalu. autor: gościówa
  (7 lutego 2019 19:29:31) Taka jest prawda starosta i wice z Miedzyrzeca a tu taki klops autor: gość
  (7 lutego 2019 18:58:59) Zapełnianie na siłę Nie tylko ten oddział powinni zlikwidować. Na wewnętrznym pacjentów bierze się na siłę z Kocka i Lubartowa byle tylko zapełnić wolne miejsca. Są to pacjenci prywatni Pana Ordynatora, który nawet na wizytę nie ma ochoty chodzić na piętro, ponieważ mówi, że tam są zdrowsi już ludzie. Oddział ten nie umywa się do wcześniejszych lekarzy, którzy tu byli : Ordynator Daniluk czy dr. Bogucka. Oni zawsze znaleźli czas dla pacjenta, a obecnie na przyjęcie do szpitala czeka się około 4 godzin, a wypis otrzymuje się po kilku dniach. Wiem co mówią, ponieważ byłam pacjentką tej ,,przechowalni'. Nigdy więcej tutaj nie mam zamiaru się leczyć. Bajzel i nic więcej. autor: gość
  (7 lutego 2019 18:42:35) Kij ma dwa konce Wszystko to jest kontrowersyjne tylko pomyslmy ... sama pamiętam jak niedawno stalam przed dylematem gdzie mam urodzic moja córeczkę i powiem tylko jedno dlaczego zdecydowalam sie na Biala Podlaska bo uważam ze to jest najwazniejsza sprawa czyli Zdrowie! Mojego Dziecka i moje! Wszystko dobrze jak nie ma komplikacji przy porodzie, jednak gdy cos sie zlego zadzieje czy i w jaki sposob zareagują lekarze w naszym szpitalu w Miedzyrzecu? Czy my mamy takie same mozliwosci pomocy dla dziecka jak i kobiety jak ma szpital w Białej Podlaskiej? Uważam ze nie i nigdy nie bedzie mial ponieważ nie ma tu specjalistów chocby takich jak Pan HAIDAR. A propo tematu ja rodzilam 1,5 godziny córkę i spokojnie z mężem dojechalam do szpitala w Bialej. Czyżby panika lekarzy bylo dbać o pacjentki. autor: Pacjetka
  (7 lutego 2019 18:26:27) To bardziej zielona pajeczyna-ZSL i strktury mafine. autor: gosc
  (7 lutego 2019 17:47:32) Za zasługi. Daliśmy wygrać czerwonej pajęczynie to teraz mamy.Pielęgniarki odchodziły to się cieszyli, bo za drzwiami już tupały plecaki administracyjne. A nagrody to się dyrektorowi po prostu należały za zasługi dla starosty. autor: była pacjentka
  (7 lutego 2019 16:40:48) Wincyj ludzi w administracji szpitala, wincyj, panie! autor: z mca
  (7 lutego 2019 16:31:56) Filipiuk-PSL,Skolimowski-PiS tak rzadza,ze wkrotce nie tylko te dwa oddzialy beda zamkniete.Do niedawna miedzyrzecki szpital byl uwazany za jeden z najlepszych w wojewodztwie Lubelskim,dzisiaj jest na szarym koncu autor: gość
  logo male