12.7°C

Dobry początek Huraganu

17 sierpnia 2015 08:21 | autor: redakcja

W spotkaniu pierwszej kolejki rozgrywek klasy okręgowej piłkarze Huraganu Międzyrzec pokonali na wyjeździe ŁKS Łazy 2:0.

W 20 minucie doszło do przepychanek w polu karnym Huraganu. Sędzia liniowy dopatrzył się faulu Jakuba Skrodziuka, i w efekcie gospodarze stanęli przed szansą zdobycia pierwszej bramki w sezonie. Nic z tego nie wyszło, bo egzekutor jedenastki nie trafił nawet w bramkę.

Chwilę później z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Skrodziuk, a zastąpił go Karol Golec.

Huragan na prowadzenie wyszedł w 37 minucie. Lewą stroną akcję międzyrzeczan rozpoczął Hubert Łukanowski. Podał piłkę do znajdującego się w polu karnym Rafała Korgola. Ten wycofał ją do Alana Olszewskiego, który pięknym strzałem z 20-25 metrów umieścił piłkę w siatce.

Autorem drugiego gola dla Huraganu był Łukanowski. Pokonał on bramkarza gospodarzy w 60 minucie, strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów.

- Mogliśmy wygrać wyżej, było mnóstwo sytuacji bramkowych – stwierdza trener Mirosław Sobczak. - Mieli je między innymi Kociszewski, Korgol, Kwaśniewski i Rusinek. Niestety, nie udało aię, a szkoda, bo to spowodowało, że mecz był nerwowy do samego końca. Oba zespoły chciały dobrze rozpocząć sezon, od wygranej, i to miało wpływ na poczynania piłkarzy. Gra była przeciętna ale walki na boisku było bardzo dużo przez całe 90 minut – mówi.

Ze spotkań pierwszej kolejki warto odnotować falstart faworyzowanego Gromu Kąkolewnica. Zespół, który w minionym sezonie grał w IV lidze, przegrał na boisku w Łomazach 0:3.

Za tydzień Huragan zaprezentuje się swoim kibicom. W niedzielę (23 sierpnia) o godz. 17.30 międzyrzeczanie podejmować będą LKS Milanów.

ŁKS Łazy - Huragan Międzyrzec 0:2 (0:1)

Bramki: Olszewski 37, Łukanowski 60

Huragan: Łabędowicz – Puścian, Skrodziuk (20' Golec), Mirończuk, Korniluk, Korgol (70' Kwaśniewski), Olszewski, Łukanowski, Grudziński, Andrzejczuk (55' Kurenda), Kociszewski (80' Rusinek)

Dąb Dębowa Kłoda - Janowia Janów Podlaski

Huragan Międzyrzec - LKS Milanów (17.30)

(18 sierpnia 2015 23:33)
    Aby tylko nie skończyło się tak jak w poprzednim sezonie. Na początku same zwycięstwa, a w rundzie wiosennej oodpuszczanie meczy.

(17 sierpnia 2015 19:22)