YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Jesienne Spotkanie z Piosenką

17 września 2017 21:45:26 | autor: Redakcja / GOK Międzyrzec Podlaski
16 września w remizie OSP w Tłuśćcu odbyła się cykliczna impreza pod nazwą „Jesienne Spotkanie z Piosenką”. Jej celem jest popularyzację folkloru.

Impreza odbywa się zawsze we wrześniu i cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony artystów ludowych, jak również mieszkańców Tłuśćca i okolic.

Organizatorami wydarzenia byli: zespół ludowy „Sami Swoi” z Tłuśćca oraz Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski  Krzysztof Adamowicz.

 W tym roku na scenie zaprezentowało się 10 zespołów ludowych oraz kabaret „Zaścianek” z Trzebieszowa. W uroczystości prócz licznie przybyłych mieszkańców Tłuśćca i okolic wzięli udział: Elżbieta Siłuch – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Misiach, Monika Sierpień – Kierownik Referatu Oświaty. Spotkanie prowadziła Elżbieta Baj z zespołu „Sami Swoi”.

W przeglądzie wzięły udział: „Echo” z Przychód, „Jutrzenka” z kapelą z Rogoźnicy, „Ale Baby” z kapelą z Berezy, „Leśne Echo” z Zaścianek, Dziecięcy Zespół „Hreczka” z Zaścianek,
„Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej, „Jagódki” ze Żdżar, „Zorza” z Polskowoli, „Lubartowiacy” z Lubartowa oraz Kabaret „Zaścianek” z Trzebieszowa.

Przegląd przyciągnął rzesze widzów, którzy nie ukrywali zachwytu nad talentem i doborem repertuaru prezentujących się artystów ludowych. Popołudnie spędzone z zespołami ludowymi przyniosło uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń, dlatego już dzisiaj organizatorzy zapraszają za rok na kolejną edycję „Jesiennego spotkania z Piosenką”.

Tekst/zdjęcia: GOK Międzyrzec Podlaski
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male